Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #61
    Kolor słaby, bardzo jasny (duże rozczarowanie). Piana szybko opada - szkoda. Zapach mógłby być ciekawszy. Przy tych parametrach piwo to powinno być niewątpliwie ciekawsze.

    Moja ocena: [3]
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • lubecki
      Gość
      • 01-2003
      • 4

      #62
      Czytając wypowiedzi jestem dumny. Piwko Łomża Wyborowe Pnie się w górę. Poczekajcie i smakujcie je jeszcze trochę a zobaczycie jakie będzie znakomite za jakiś czas. Patrząc na wartość piwka Wyborowego i mocnego obserwuję ,że Mocne 0,33 7,8 alk i 15eks. piją nawet panie, przeżucając się z Warki Strong. Słowem poprawa jakości powoduje większą siłę piwa.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #63
        Zdarzało mi się pijać Łomżę, jako że dostępna w Oszołomie, ale nie odczuwałem jakichś konkretnych wrażeń, ot pils. Dopiero miesiąc temu jakby ktoś mnie w łeb palnął - rewelacja! Delikatne, ale wcale nie wodniste, lekko kwaskowe, zharmonizowane i przede wszystkim ma to coś - posmaczek, który osadza się na podniebieniu i przybiera na mocy podczas wydychania powietrza. Może dziwnie to brzmi, ale tak to właśnie odczuwam. Tylko zapach trochę niewyraźny. Za to piana w zasadzie bez zarzutu - cieniutki kożuszek z prześwitami pozostaje prawie do końca, do tego utrzymuje się obwódka z piany przy ściankach kufla.

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #64
          Ostatnio u mnie w sklepie owa Łomża jest po 1,67 i przy okazji świetna promocja (do 2 szt. ścienny kalendarz, do 3-ech zapalniczka a do 5-ciu szklaneczka 0,3)
          A teraz do rzeczy: kolor jasny ale mnie się podoba,gazu dla mnie w sam raz,smak wyśmienity ze wspaniałym posmaczkiem który jeszcze długo po wypiciu utrzymuje się na języku,piana na początku gęsta i zbita ale pod koniec zostaje tylko korzuszek,zapach po otwarciu butelki wypełnia całe pomieszczenie.
          Już dawno nie trafiłem na złą Łomżę i teraz coraz częściej sięgam.

          Moja ocena: [4.6]
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #65
            Powtórzyłem Wyborowe. Estetyczne opakowanie. Kolor istotnie jasny, ale koresponduje ze smakiem. Duvel też jest jasny i jakoś to nie przeszkadza. Zapach przyjemny, delikatny słodowy. Podobnie ze smakiem. Zdecydowany, słodowy z lekką goryczką. Wszystko dobrze zgrane. Znowu osiągnęło odpowiedni poziom. Szkoda jednak, że z aromatycznego marcowego zmieniło się z mocne hell.

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • GRUBCIO
              Junior
              • 05-2003
              • 9

              #66
              Tak z trzy lata temu piłem Łomżę - TEGO co było w butelce nie można było nazwać PIWEM.Po przeczytaniu wszystkich opinii stwierdziłem że zaryzykuję i kupiłem skrzynkę "granatów" pół na pół Wyborowe i Mocne.Założyłem że jeśli będzie niedobre to oddam w ręce wroga Na szczęście PIWO było całkiem smaczne (przynajmniej te 8 sztuk), ma jakiś swój specyficzny smak , który mi odpowiada i cieszę się że została mi większa połowa skrzynki.

              Comment

              • pulas
                Senior
                • 08-2001
                • 965

                #67
                Łomża Wyborowe to piwo, po które zawsze sięgam z sentymentem. Tym razem zakupiłem go w małym sklepiku w Kornicy. Co ciekawe miejscowi pili TYLKO (przynajmniej ci których widziałem pod sklepem) warkę jasne pełne...
                Ale wracając do Łomży. Kolor to jedyny mankament tego piwa. Przy ekstrakcie powyżej 12% moim zdaniem piwo powinno być nieco ciemniejsze. Piana dość trwała, widoczna do końca kufla. delikatna a jednocześnie jednolita. Nasycenie co2 przyzwoite. niezbyt silne, ale wystaraczające dla uzyskania poprawnego wrażenia. Zapach delikatny, z lekkimi nutami kwiatowymi. I to co najważniejsze - pełny, zharmonizowany smak z wyraźnie wyczuwalną goryczką i słodem. Pycha!

                Moja ocena: [4.1]
                pułaś
                ---------------------------------
                "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                Lśni jak porzeczka krwawa
                Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                I między bajki wkładam"

                Comment

                • lubecki
                  Gość
                  • 01-2003
                  • 4

                  #68
                  Super Piwko. Ma swój charakter. Jest to typowe piwo regionalne. Nie jest bezpłciowe jak inne piwa. Ma to coś. Ta nutagoryczy, delikatność i przyjemne opakowanie są naprawdę super. Ja teraz pijam tylko to. Nie jakieś tam tyskie, czy coś. Poza tym jest to ciekawy przykłąd, jak firma regionalna może zrobić coś niezwykłego, co konkuruje z potentatami na tym rynku. GŻ i KP. Troche kasy i będzie to piwo ogólnopolskie. Reasumując - DO Dna !!

                  Moja ocena: [4.625]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #69
                    Fajny delikatny zapach owocowy, piana śliczna choć nie wieczna, smak naprawde wyborowy. Szkoda tylko, że obecnie piwa z Łomży nie są dostępna we Wrocławiu - a kiedyś można je było kupić bez problemu...
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • iommi
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1522

                      #70
                      Ważne dla łomżofili

                      Łomżę wyborową można w butelkach 0,5 i puszkach można kupić w hipermarketach Auchan. Zarówno w Mikołowie jak i w Żorach nie ma z tym problemu, więc sądzę że dociera też do pozostałych sklepów.
                      Co ciekawe, podczas mojego ostatniego pobytu na Mazurach zauważyłem, że region który kiedyś Łomżą stał, teraz pije najczęściej Tyskie. Smutne to trochę...

                      Smacznego
                      *****************************

                      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                      *****************************

                      Comment

                      • ye2bnik
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 171

                        #71
                        Ano smutne...

                        Rozczarowali mnie znajomi, wśród których spędzałem weekend w rodzinnych stronach. Rozkręcamy grilla, mięsko radośnie skwierczy na ogniu, a oni z lodówki wyciągają.... Tyskie i Żywca w konserwach Musiałem teleportować się do najbliższego sklepu i przywieźć jedyne właściwe piwo na ten wieczór...
                        Krok po kroku, krok po kroczku,
                        Najpiękniejsze w całym roczku
                        Idą Święta...

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          #72
                          iommi napisał(a)
                          Łomżę wyborową można w butelkach 0,5 i puszkach można kupić w hipermarketach Auchan.
                          Taaaak... i jeszcze np. Brackie. I tylko Auchana we Wrocławiu niet.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • iommi
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1522

                            #73
                            jerzy napisał(a)
                            Taaaak... i jeszcze np. Brackie. I tylko Auchana we Wrocławiu niet.


                            Macie za to coś innego - po niedawnej wizycie we Wrocku moja lodówka wypełniła się DOBRYM MOCNYM. Tego u nas brakuje
                            *****************************

                            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                            *****************************

                            Comment

                            • ye2bnik
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 171

                              #74
                              Może ocena niespecjalnie obiektywna, ale jestem miłośnikiem tego piwa. Choć przyznam, że zdarzają się słabsze partie.
                              Piwo jasne, przyjemny smak z wyczuwalną goryczką. Piana niezbyt gęsta, ale zwykle utrzymuje się przez jakiś czas. Motyw i kolorystyka opakowania jak najbadziej w porządku.

                              Moja ocena: [4.225]
                              Krok po kroku, krok po kroczku,
                              Najpiękniejsze w całym roczku
                              Idą Święta...

                              Comment

                              • wriggle
                                Senior
                                • 12-2002
                                • 322

                                #75
                                Łomżę piłem jeden raz w życiu i egzemplarz który mi się trafił zaliczam do piątki najpodlejszych piw jakie w życiu smakowałem. Nie dyskwalifikuję go jednak - czekam na powtórkę.
                                ONE LOVE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎