Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Rotmistrz Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Senior
    • 10-2001
    • 640

    Grudziądz, Rotmistrz Strong

    Piwo w wersji ROTMISTRZ STRONG nabyte w Grudziądzu w sklepie firmowym Browaru Grudziądz.
    BARWA -ciemna blondynka albo jasny bursztyn
    PIANA -średnia , sycząca , przyjemna dla oka
    GAZ -mało widoczny , za to wyczuwalny , excellent!
    SMAK - solidne i bez ściemy mocne piwo. Żadnych słodkich posmaków i spirytusowych naleciałości. Chmiel i moc. Elegancja.
    GRAFIKA - no tu się zgodzę , całkowita padaka. "Honor , ojczyzna" , rotmistrz na koniu...brakuje Papieża...
    Ogólna ocena 4+.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Rotmistrz Strong zaw ekst.14.5% alk do 8%(czyli jak Rotmistrz Mocny
    i stoją na półkach blisko siebie.)
    Barwa-złotawa,wpadająca w jasny bursztyn
    Piana-bialusieńka jak świeży śnieg,długo się utrzymuje,troszkę dziurawa,ale widoczna miła dla oka czapa.
    gaz-gdzieś tam pojawiają sie pojedyńcze bąbelki z dna kufla...
    zapach-mało wyczuwalny,trzeba włożyć nos do kufla ,a i tak prawie nic nie czuć.Może nutkę miodową?
    Smak- czuć coś miodowatego,zero posmaku alkoholu.Dziwnie lekko się pije,a moc czuć w głowie.Z powodu praktycznie braku gazu człek czuje się po wypiciu strasznie pełny-nie można odbeknąć.
    Opakowanie-takie do którego przyzwyczaił nas browar z Grudziądza,etykieta-oczywiście inna kolorystyka i na kontrze cyt:"Rozkoszy rajskich nie chcę znać,ni wiedzieć,gdzie się kryją.
    Tylko mnie ,Panie Boże,wsadź gdzie święci Rotmistrza piją"
    Ogólnie jestem bardzo zaskoczony in plus!Z chęcią ocenię.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Uzasadnienie wyżej.

      Moja ocena: [3.625]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Dotarło i na Podlasie. Piana odzwierciedlajaca ducha polskiego - kupa szumu na początku i niewiele na końcu. Nasycenie CO 2 bardzo dobre. Kolor jasnobursztynowy. Zapach to delikatny słód z chmielowym zakończeniem. W smaku dość zrónoważonym przeszkadzała mi goryczka nieco za bardzo wyrażona. Ale i tak piwo wypijalne.

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Pieni się dość intensywnie, gęsto, ale i dość szybko znika. Kolor trochę złocisty, całkiem ładny. Drobne bąbelki gazu lecą przez cały czas, może nawet jest ich zbyt wiele. Zapach mocny, ale nienachalny - głównie chmielowy. W smaku dobre - początkowo wyraźna goryczka, potem zjawia się posmak słodu i jakby lekki cień miodu. Alkoholu na języku nie czuć, ale w głowie i owszem. Butelka bez kaucji. Etykieta oryginalna, dość starannie wykonana, ładny obrazek rotmistrza, na kontrze trawestacja (fajna treściowo, ale niezbyt udana rytmicznie - jedna sylaba za dużo) piosenki o piciu piwa.
          Całkiem dobre piwo, jestem w stanie uwierzyć, że wspomniani w rymowance święci je piją.

          Moja ocena: [4.125]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #6
            Wolę piwa mocne, ale nie tym razem... Rotmistrz Export jest jak dla mnie znacznie lepszy. Ale po kolei. Kolor złoty, przyjemny, klarowny. Gazu w sam raz. Jest, ale nie za dużo. W smaku mnie nie przekonuje, choć na pewno nie jest to złe piwo. Czuć alkochol, chmiel i podobnie jak w "Exporcie" czuję coś, co wydaje mi się aromatem korzennym. Piana moze o była, ale nie dłużej niż siedemnaście mgnień wiosny... Zapach jakiś słaby, pomiędzy alkocholowym, a chmielowym. Za to etykietka jest super.

            Moja ocena: [2.9]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Dotarło i do Chorzowa. Grudziądz jak widać przypuścił szturm na Śląsk.
              Podoba mi się to piwo. Wyrazny smak hmielowy. Piękna piana. Gaz w normie. Polecam
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                adam16 napisał(a)
                ...Wyrazny smak hmielowy...
                Głodny byłem i połknąłem "C"
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎