Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Brok Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    wszak Brok i Strzelec (i ostatnio "Rybnik") to te same portery z Jędrzejowa tylko z inną etykietą.
    Tak mi się zdawało, ale próbowałem zapomnieć o tej informacji
    MM961
    4:-)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak to w porterze Powtórzę własną ocenę z portera strzeleckiego: bardzo ciemny i klarowny z czereśniowymi przebłyskami. [5]
      Piana: Dość wysoka, o drobnych ziarenkach pomieszanych z większymi. Ma barwę taką samą jak na Beamishu, zresztą przy wlewaniu piwa obserwowałem efekt podobny do zastosowania widgeta Opada neistety za szybko, pozostawiajac dziurawą kołderkę. [3.5]
      Zapach: Też powtórzę własną ocenę: słabszy niż w innych porterach 22 Blg. Typowe dla gatunku nutki kawowo-orzechowo-owocowe, ale za mało. [4]
      Smak: Tu też częściowo powtórzę : za to w smaku niczego mi nie brakuje! Bardzo złożony, choć przede wszystkim chyba orzechowy. Niezbyt mocna, odpowiednia goryczka. Alkohol jest wyczuwalny, ale nie drażni. Poza tym piwo jest bardzo treściwe. Wiem ze to to sao co porter strzelecki, ale bardzo się cieszę, że Faxe go zachowal. [5]
      Wysycenie: Idealne. [5]
      Opakowanie: Typowe wzornictwo Broka, tutaj w czarnej kolorystyce. Wygląda stosunkowo ładnie. Minus za goły kapsel. [3.5]
      Uwagi: Zakupiony w Warszawie na Ząbkowskiej za 3,65.

      Moja ocena: [4.425]

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        I jeszcze jedno. Bardzo uderza do głowy

        Comment

        • Terminus
          Junior
          • 10-2005
          • 4

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor- bardzo ciemny porter. Po prostu czerń i tak ma być. [4.5]
          Piana: Piekna kremowa, drobna ale niestety za szybko znika pozostawiając niewielki nalot. [3]
          Zapach: Bardzo mocny aromat, wyraźnie czuć przede wszytski palony słód. [4.5]
          Smak: Cięzkie, wyczuwalna mocno porterowa goryczka. Super. [5]
          Wysycenie: Nasycenie ok. Niestety nie utrzymujue piany. [4]
          Opakowanie: Opakowanie ładne. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, słabo przepuszczający światło. [4.5]
            Piana: Gruboziarnista, szybko opadająca. Jednak do końca pozostaje cienka warstewka. [3]
            Zapach: Nietypowy dla portera. Warzywny, mi kojarzył się z zapachem pora. [3.5]
            Smak: Bardzo treściwy, czuć moc piwa. Smak dość wytrawny, brakuje mu jednak bogactwa i różnorodnych akcentów smakowych, charakterystycznych dla porterów o niższym ekstrakcie. [4]
            Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
            Opakowanie: Bezzwrotna butelka 0,5, szkoda że zielona. Przy ciemnym piwie brązowa byłaby jednak lepsza. Stylizacja etykiet na wzór Sambora. [4]
            Uwagi: Pijąc to piwo uświadomiłem sobie, że jednak portery osiemnastki bardziej przypadają mi do gustu. 22 są trochę zbyt agresywne i za mało wyrafinowane

            Moja ocena: [3.8]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
              Opakowanie: Bezzwrotna butelka 0,5, szkoda że zielona.
              Coooo? Portera w Koszalinie rozlewają do zielonych butelek. Co to się teraz wyrabia.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #37
                Może właśnie zielona butelka wystawiona na światło była przyczyną tego dziwnego zapachu...Porter Krajan również jest rozlewany do zielonych ale zapach ma ok.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • franekf
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 944

                  #38
                  Moje 250 nowe piwo więc jakby mały jubileusz Piana na początku bardzo ładna, jednak znikła dosć szybko. W smaku piwo dosć łagodne, pije się przyjemnie aczkolwiek bez żadnych fajerwerków- po prostu dobre. Lekko wytrawne, choć pojawiały się nutki czekoladowe. Z minusów-jesli takowe powinny się pojawić - tylko zielona butelka - trochę dziwne to jak na portera.
                  Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                  http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                  Piwny Janusz bez Teku

                  Comment

                  • pIvo
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 290

                    #39
                    Zmieniła się podawana na etykiecie zawartość alkoholu (na porterze z datą trwałości do 08.2006) do 9,0 % obj. ekstrakt nadal 22% wag. (jak "oryginalny" Porter ze Strzelca). Na etykiecie podano wyraźnie "Browar w Koszalinie", jednak bez sprecyzowania charakteru związku tego browaru z porterem (produkcja, dystrybucja czy tylko marka).
                    http://kapsle.w.interia.pl

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: aksamitnociemny [4.5]
                      Piana: wonna aczkolwiek niewysoka i nietrwała [4]
                      Zapach: przyjemny aromat palonego słodu [4]
                      Smak: niby wszystko na swoim miejscu, ale brakuje nutki orginalności. Co więcej - piwo z jednej z pitych butelek nabrało słonawego posmaku [3.5]
                      Wysycenie: poprawne [4]
                      Opakowanie: utrzymana w ciemnej tonacji i chaktrystyce BROKA etykieta - podobało mi się [4.5]
                      Uwagi: Przywiezione przez szwagra z Sianożęt przyjemnie uroamiciło piwne menu. Szkoda, że u nas niedostępne.

                      Moja ocena: [3.85]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Qbasmuggy
                        Member
                        • 06-2005
                        • 82

                        #41
                        Brok, Porter

                        Piwko kupione w Koszalinie, podejrzewam, że w innych regionach Polski jest trudno dostępne. Parametry: Ekstrakt: 22% Alk. 9% Cena: ponad 3 zł.
                        Wg mnie najlepszy porter dostępny w naszym kraju. Mimo, że smak jest bardzo wyrazisty, w ogóle nie czuć mocy. Naprawdę wspaniałe piwko , jednyny jego mankament to że jest niedostępne w Krakowie a z Koszalina przywiozłem tylko 1 butelkę

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #42
                          Browar w Koszalinie niewarzy Portera a jedynie go rozlewa. Warzy go browar w Jędrzejowie (notabene bardzo blisko Krakowa).
                          Ps. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=33009
                          Last edited by abernacka; 01-08-2006, 17:52.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                            ... jednyny jego mankament to że jest niedostępne w Krakowie a z Koszalina przywiozłem tylko 1 butelkę
                            kolega musi się podszkolić, poprzychodzić na nasze, lajboCKowe spotkania to będzie wiedział, gdzie kupić w Kraku portera strzeleckiego

                            Comment

                            • Cez
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1789

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbasmuggy
                              ...jednyny jego mankament to że jest niedostępne w Krakowie a z Koszalina przywiozłem tylko 1 butelkę
                              to najeździło się trochę
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              • Budvar
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 265

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: smoliście czarny, dopiero pod intensywnym światłem zaczyna pobłyskiwać rubinowo [4]
                                Piana: wysoka tylko przez krótką chwilę po nalaniu, znika zadziwiająco szybko z niemiłym szelestem [2.5]
                                Zapach: znacznie bogatszy i ciekawszy od doznań smakowych, palono-mleczny, z dodatkowymi nutami ziołowymi [4]
                                Smak: solidna dawka goryczki w połączeniu z wyraźnym alkoholowym "podkładem" tworzy mieszankę, która mnie osobiście nie przekonuje [3]
                                Wysycenie: słabe [3]
                                Opakowanie: estetyczne, w złoto-czarno-czerwonych barwach [4.5]
                                Uwagi: Ekstrakt: 22.0% wag.
                                Alkohol: 9.0% obj.

                                Moja ocena: [3.425]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎