Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    #31
    Z dużej chmury mały deszcz

    Zdobyte dzięki uprzejmości Cielaka, za co niniejszym serdecznie dziękuję.

    Aromat lekko owocowy, kolor bursztynowy, nagazowanie przeciętne. Piana w szerokim pokalu od Grimbergena utrzymywała się krótko, następnie przez dłuższy czas tworzyła na powierzchni kołnierzyk. Smak lekki, kwaskowo - owocowy, pozostający przez chwilę na podniebieniu.

    Comment

    • Standarte
      Gość
      • 08-2003
      • 467

      #32
      Jeszcze osobiste refleksje. Już wcześniej napisano, że nasze naiwne (?) nadzieje na polskie piwo klasztorne zostały brutalnie rozwiane w konfrontacji z rzeczywistością. Napis na kontrze: " (...) połączenie ducha cysterskiej receptury zi (...) smaku (...) pilsnera (...)" jest wielce wymowny. Wbrew sloganom browaru Belgia (można warzyć dużo lub dobrze) to piwo jest właśnie przykładem zgniłego kompromisu. Chciałbym się mylić (życzę dobrze o.o. Cystersom) ale "Frater" pewnie roztopi się bez śladu w pilsowej monokulturze - i kolejna szansa na rasowy produkt made in poland zmarnowana. Tak więc zawiedziono nasze nadzieje na piwo według tradycyjnen receptury Miejmy nadzieję, że nie jest to ostatni przyczynek do historii szczyrzyckiego browaru - moje motto pozostaje wciąż aktualne!

      Comment

      • Standarte
        Gość
        • 08-2003
        • 467

        #33
        Pomimo wszystko to piwo znajdzie swoje stałe miejsce w moim dzienniku piwnym - na podobnej zasadzie jak firmowana przez opactwo woda mineralna - wolę wesprzeć finansowo zakon niż wielkoprzemysłowy koncern.

        P.S. 1 Aha, jeszcze etykieta. Jest beznadziejna, sam zaprojektowałbym braciszkom lepszą i to za darmo! Zamiast masowej sztampy powinni wykorzystać gotyckie (ew. barokowe) motywy graficzne.

        P.S. 2 Rozbiłem swoją wypowiedź na trzy nie dlatego, żeby nabijać sobie postów tylko dlatego, że przy dłuższych tekstach "wywala" mnie z zalogowania. Czy ktoś ma ten sam problem?

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #34
          Do zkupienia również w sklepie "To TU Piwo" we Wrocławiu, przy ul.Inowrocławskiej (skrzyżowanie z ul.Legnicką) cena:2,50 butla

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #35
            bury_wilk napisał(a)
            Zakupiłem w Kobyłce pod Warszawą w markecie "U Mirka", za 2,59 (chyba). W Warszawie szukałem i jak na razie nie znalazłem.

            W sobotę było w delikatesach bodajże "Bomi" w centrum handlowym "Jupiter" na Towarowej
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #36
              Mnie przy dłuższych postach tez wywala ale sądze że wynika to z długiego czasu pisania posta a nie je jego długości nie działo sie tak jka wklejałem dlugie posty z netu.

              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                #37
                A samo piwo (przynajmniej w moim i Irona odczuciu) nie przypomina typowego pilsnera..., raczej znacznie uboższego Palma (czyli piwo górnej fermentacji).

                Comment

                • Morbital
                  Member
                  • 03-2004
                  • 72

                  #38
                  Małażonka napisał(a)
                  A samo piwo (...) nie przypomina typowego pilsnera..., raczej znacznie uboższego Palma
                  w pełni zgadzam się z powyższą opinią, a że chwalę sobie Palma to jego delikatniejsza,
                  uboższa wersja w miarę dobrze mi podchodzi

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    #39
                    iron napisał(a)
                    W sobotę było w delikatesach bodajże "Bomi" w centrum handlowym "Jupiter" na Towarowej
                    Potwierdzam. Było w poniedziałek.
                    Piwko niczego sobie.
                    Last edited by piokl13; 06-04-2004, 12:38.

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #40
                      dziś byłem w "realu" kraków i widziałem butelke w cenie 2,29(o ile dobrze pamiętam), a więc z tego wynika że powinien być w kazdym mieście "zaopatrzonym" w REAL.
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • crizz
                        ...
                        • 02-2003
                        • 1255

                        #41
                        Zakupione dzisiaj w Chacie Polskiej przy ul. Sikorskiego w Poznaniu. Z rozpędu wziąłem do koszyka 4 butelki, ale stojąc w kolejce przeczytałem kontrę i miałem wielką ochotę odłożyć co najmniej dwie z nich z powrotem na półkę. Spodziewałem się oryginalnego, nowego gatunku piwa, a tymczasem - pils. Na szczęście, jak na pilsa, jest nawet niezły, choć jak dla mnie mało nachmielony. Trwałość piany mierzona w sekundach.
                        Do powtórzenia okazjonalnie.

                        Comment

                        • brzeszczot
                          Gość
                          • 06-2002
                          • 4

                          #42
                          nie wiem czy trafilem na dobra partie, czy to piwo zawsze jest takie rewelacyjne. Po prostu bardzo dobre, kolor, smak, smiesznie niska cena... tak trzymac

                          Moja ocena: [4.675]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • krzysp
                            Member
                            • 12-2002
                            • 44

                            #43
                            Piwo pojawiło się na półkach Reala - tych bardziej odległych.
                            Rzeczywiście etykietka do d.., tak jak inne "polskie" etykietki Belgi, ale reklama na stronie www.browarbelgia.pl ciekawa.
                            Szkoda tylko tradycji oo. Cystersów ze Szczyrzyca. Wiele sobie obiecywałem po jakby nie patrzeć polskiej tradycji.
                            Szukajmy dalej.

                            Comment

                            • IX1
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 148

                              #44
                              Puszka.Cena 2,70 zł.Piwo trafione w malym sklepiku.
                              Kolor bursztynowy,piana zanikła tuż po zakończeniu przelewania z puszki do szklanki.Nagazowanie odpowiednie,bąbelki unosiły się do samego końca.Smak odbiegający wyraźnie od innych pilsów.Mocną strona tego piwa jest również zapach suszonych owoców,bardzo przyjemny.
                              Piwo niezłe,kupię je jeszcze nie raz.

                              PS:Z tym dresiarzem na opakowaniu to trochę przesadzili.
                              Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

                              Comment

                              • baklazanek
                                † 2014 Piwosz w Raju
                                • 08-2001
                                • 3562

                                #45
                                Ja dzisiaj zakupiłem Fratera butelkowanego w Realu. Kolor z pewnością wyróżniający się na tle innych pilsów, bursztynowa barwa zachęca do konsumpcji. W smaku wyczuwalna nutka owocowa, jednak w miarę spożycia odczucie to zmniejsza się. Jest to z pewnością piwo które wyróżnia się spośród innych pilsów i zasługuje na uznanie konsumentów. Oczywiście jest to moja opinia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎