Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, pod światło ciemno rubinowy. [4.5]
    Piana: Gęsta, beżowa. drobnoziarnista. Pozostawia ślady na szkle i pozostaje w postaci kożuszka do końca, choć dziurawieje. [4.5]
    Zapach: Zapach przyjemny, mocnej kawy. W tle wyczuwalna śliwka i lekka wędzoność. [4.5]
    Smak: Mocny, intensywny, wytrawny. Czuć paloność i piękną goryczkę. Jest treściwe i przyjemnie rozgrzewa. [4.5]
    Wysycenie: Idealne do tego typu piwa [5]
    Opakowanie: Od razu wiemy czego się spodziewać, brakuje jednak ekstraktu. [4.5]
    Uwagi: Idealne piwo na zakończenie imprezy i na DOBNRANOC

    Moja ocena: [4.525]
    Last edited by dyczkin; 14-03-2012, 07:42. Powód: BJCCP :D
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      Jak na polskie koncernowe piwo (w dodatku marki Żywiec, do której mam ogromny dystans!) jest ono naprawdę dobre. Ma całkiem przyjemny palony smak, trochę kawowy, niestety wyczuwalny jest też delikatny metaliczny posmak. Goryczka jest całkiem fajna, choć niezbyt nachalna. Alkohol również jest trochę wyczuwalny w smaku, co jest chyba największym minusem tego trunku. Piwo jednak jest całkiem treściwe (w przeciwieństwie do Żywiec Bock, którego miałem okazje niedawno spróbować), co jest jak najbardziej na plus. Inną zaletą jest super piana koloru kawy z mlekiem, która obecna jest praktycznie do skończenia kufla. 9,5% alkoholu to jednak dla mnie trochę za dużo jak na piwo - gdyby było około 7% byłoby akurat. Na minus zapach, który jest jakiś taki nijaki.

      Niemniej piwo jest jak najbardziej wypijalne i naprawdę niezłe jak na piwo koncernowe. Być może do niego jeszcze niedługo wrócę.
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Nie godzi się, aby porządny porter miał 7% alko, no chyba, że porter truskawkowy z Enerde...

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          Wiem, ale właśnie takie miałem pierwsze wrażenie pijąc to piwo - że jednak trochę za dużo tych procentów wyciągnęli w tym akurat przypadku :P.
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie godzi się, aby porządny porter miał 7% alko, no chyba, że porter truskawkowy z Enerde...
            Godzi się, godzi. Ølfabrikken Porter miał 7,5% i nie przeszkodziło mu to w zostaniu najlepiej ocenianym porterem zarówno na Rate Beer jak i Beer Advocate, do tego wygrał Prima Porter Fest 2012.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              Jak u was jest z dostępnością porteru żywieckiego? Jest powszechnie uważany za najlepiej dostępne piwo w tym gatunku w Polsce, obecne całorocznie.

              Ale od jakiegoś miesiąca obserwuję u mnie w mieście znikanie wersji butelkowej ze sklepów. Obecnie znam jeden gdzie jeszcze jest, a było ich kilkanaście. Ludzie co sprzedają nie potrafią odpowiedzieć dlaczego im nie przywieźli.

              Mniej warzą?
              Last edited by concerto; 24-10-2012, 13:24.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak u was jest z dostępnością porteru żywieckiego? Jest powszechnie uważany za najlepiej dostępne piwo w tym gatunku w Polsce, obecne całorocznie.
                Mniej warzą?
                To mój waśnie 100Porter Żywiecki z Cieszyna.

                Warzą mniej? Nie sądzę, co chwila trafiam na nową warkę
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  A czy ktoś widział ostatnio żywieckiego portera w małych butelkach?
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • TomX
                    Senior
                    • 09-2004
                    • 1035

                    Tak. U mnie dostępny w 0,33 bez problemu (w Siemianowicach).
                    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                    Comment

                    • kamcio1990
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 300

                      Zauważyłem w mojej okolicy że w hipermarketach porteru brakuje bądź jest w butelkach 0,33. Za to można go spotkać w mniejszych sklepach osiedlowych w butelkach 0,5 l.
                      Last edited by ART; 29-12-2012, 15:33.

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        Wracając do tematu, butelki 0,33 są dostępne w Carrefourze.
                        Last edited by ART; 29-12-2012, 17:36.
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • witold68
                          Senior
                          • 09-2009
                          • 142

                          Porter 0,33

                          U nas też jest mały w marketach,duży np. w społemlub innych mniejszych sklepikach.
                          Na pochybel psubratom !

                          Comment

                          • marcogal
                            Member
                            • 09-2012
                            • 50

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak u was jest z dostępnością porteru żywieckiego? Jest powszechnie uważany za najlepiej dostępne piwo w tym gatunku w Polsce...
                            Z mego doświadczenia mogę potwierdzić że żywiecki jest najbardziej dostępnym porterem, praktycznie nie ma problemu z codziennym zakupem. Na drugim miejscu pod względem dostępności jest okocim porter. Także dostępny niemal zawsze. A na trzecim miejscu dostępności ...jest cała reszta porterów. Czyli poza specjalistycznymi sklepami z piwem w zasadzie nie widuję innych porterów w "szerokiej dystrybucji".
                            Ops, pardon, no czasem raz na rok "rzucą" kilka butelek GIP`a.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...
                            Smak: Mocny, intensywny, wytrawny. Czuć paloność i piękną goryczkę. Jest treściwe i przyjemnie rozgrzewa. [4.5]...
                            Dodałbym od siebie plus za opakowanie. Butelka wraz z etykietą są b.ładne.
                            Bdb piwo.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                              A czy ktoś widział ostatnio żywieckiego portera w małych butelkach?
                              Widział. W Kędzierzynie-Koźlu widziałem go w kilku sklepach, prawie wyłącznie w małych butelkach.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • jacekwerner
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 2837

                                W Opolu w makro też dostępne w szkle 0,33l.
                                Ochotnicza Straż Piwna
                                BAZA = 7446

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎