Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kurgan
    Gość
    • 04-2004
    • 315

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomN Wyświetlenie odpowiedzi
    Piję właśnie i ło Jezu.
    Zawsze w tym piwie był gwóźdź i nie pamiętam ani jednej warki bez metaliczności, ale teraz to ja piję wyciąg z instalacji browaru, a nie piwo.
    12.2014
    wyciong z tanku

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Ja tak szczerze nie odczuwam w nim specjalnie tej metaliczności.Fakt test skórny ją wykazuje ale w smaku mam wrażenie,że sporo robi autosugestia ....."no bo z Cieszyna to musi być metal".

      Comment

      • H0LL0W
        Junior
        • 02-2013
        • 17

        Właśnie sobie popijam owe piwo. Zapach to głównie kawa, natomiast smak to gorzka czekolada i dużo paloności. Piana nie jest jakoś trwała, ale robi dobre wrażenie. Alkohol słabo/prawie wogóle wyczuwalny.

        Co do żelaza, w smaku nic nie wyczułem, ale po waszych postach zrobiłem test skórny - zawiało starymi monetami. Ale póki nie ma tego w smaku to mi to nie przeszkadza, polecam!

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Warka 11.01.2015
          kupione w Tesco za 3,39zł czy coś koło tego

          Piana szybko znika, metal jest tylko w teście skórnym, w smaku go nie wyczuwam
          Za to jest kawa, lukrecja, wiśniówka, Alkohol dobrze ukryty,. Młode piwo a już jest całkiem nieźle.
          gdyby nie to przerdzewiałe wiaderko w aromacie byłoby całkiem fajnie.
          Za taką cenę REWELACJA
          Trzeba dokupić.

          Wydawało mi się, że ta warka jest lepsza od tej 31.01.2015
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            To jest jakaś ogólno krajowa promocja? Bo sam się do tesco wybiorę.Ta partia jest na prawdę dobra i za tę cenę nic tylko brać.
            Last edited by Szakali; 17-03-2014, 12:06.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Sam jestem w szoku tą ceną.
              brak takiej promocji w ulotkach, nawet cenówka jest biała ,a nie żółta jak zawsze kiedy jest promocja.
              Dziś podejdę po pracy po jeszcze kilka sztuk to sprawdzę, bo zdawała mi się że dynda tam plakietka -15% taka jak przy niektórych piwach.
              Cena 3,39 albo 3,69zł nie więcej
              Zaraz sprawdzę bo pisałem o tym chyba w promocjach piwnych

              -----------edit---------

              Nie wiem czy już było ale w naszym TESCO
              ŻYWIEC PORTER stoi sobie po 3,39zł plus 0,35gr butelka
              Cenówka nawet nie jest żółta czy promocyjna tak jak kiedyś była (a wtedy piwo kosztowało 3,99zł)
              Last edited by dlugas; 17-03-2014, 12:11.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Mocho
                Member
                • 01-2014
                • 92

                wypiłem trzecią butelkę 07.12.2014 i doszedłem do wniosku że albo coś ze mną nie tak, albo są różne partie tego piwa, data ta sama a w jednym z trzech było żelazo w pozostałych dwóch brak, nawet skórę posmarowałem ze zdziwienia tym piwem i dalej nic
                Last edited by Mocho; 18-03-2014, 15:03.

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  I tak piję właśnie warkę 21.02.15r
                  Kolor standard
                  Piana przyzwoita, dość szybko opada ...ale łatwo daje się wzbudzić.
                  Aromat nie jest zbyt intensywny...delikatna paloność , kawa,nuty kwiatowe i niezbyt przyjemy alkohol.
                  W smaku całkiem delikatne , aksamitne ,kawowo czekoladowy posmak,karmel,paloność ...momentami kwaskowatość..ale taka niezbyt przyjemna,alkohol mocno wyczuwalny.
                  Niestety jest też posmak metalowy .
                  Niezbyt mi ta warka coś podchodzi...dużo gorsza w porównaniu do tej 11.01.15r .
                  Mam jeszcze jedną butelkę, więc jutro jeszcze ją przetestuję, ale tej warki nie polecam.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Czyli niestety im dalej w las tym gorzej.

                    w grudniowych metalu było mało lub wcale. W styczniowych metalu coraz więcej: często w teście skórnym w zapachu tylko czasami.
                    W lutym zaczyna się .....

                    jak znajdę ta lutową w dobrej cenie to zakupię na testy. Choć samych Żywców Porterów mam w domu już z 20sztuk.
                    a dokupuję nadal

                    dekiel
                    bo moim ulubionym stylem jest konkretny pils, a jego w lodówce brak. Są tylko ze 2 pilsopodobne
                    Last edited by dlugas; 18-03-2014, 22:22.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      Często też jest tak,że niby ta sama partia a butelki się znacznie od siebie różnią jak już tam ktoś napisał. Nie wiem od czego to zależy, ale w tak wielkim koncernie to może być sporo pomyłek.
                      Ja tylko skocze do Tesco i jak będzie ta partia 11.01.15 to kupię z 20 buteleczek na zapas.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Warka 21.12.2014

                        kolor: jak zawsze
                        Piana słabiutka, szybko znika
                        Aromat: kawa, paloność, karmel, lekka suszona śliwka

                        SMAK:alkohol dobrze schowany, przeszkadza troszkę metaliczność na końcowym posmaku. Brakuje jeszcze wiśniówki i pralinek, ale jak na takie "młode" jest już całkiem nieźle.
                        Wydaje mi się też bardziej słodkawe jak zazwyczaj, albo moje podniebienie zaczyna się przyzwyczajać do porterowego smaku.
                        Ta warka po wypiciu 25% zawartości pokalu, smakowała mi jak w miarę mocna czarna i słodka kawa. Posmak lukrecji i czarnego chleba.

                        Poszło dość gładko i szybko.

                        Powolutku odchudzam czarne zapasy. W końcu zima już nie wróci :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          Warka 10.10.14
                          kolor standard
                          piana gęsta kremowa. lecz szybko znika..ale dolewając i wzbudzając jakoś to jest
                          w zapachu suszone owoce, palone aromaty, karmel, i bardzo intensywna wiśnia w czekoladzie.Alkohol jest tutaj dość mocno wyczuwalny, tylko w tym przypadku o dziwo mi nie przeszkadza ponieważ dobrze komponuje się z tą wiśnią w czekoladzie.
                          W smaku bardzo podobnie..intensywna wiśnia w czekoladzie połączona z alkoholem,posmak kawy i suszonych owoców, delikatna kwaskowatość.Piłem już tą partię jakiś czas temu i muszę stwierdzić, że piwo się całkiem fajnie układa i z wielką chęcią zdobył bym na leżakowanie parę buteleczek z tej warki.
                          Fakt zimy już nie będzie, ale w lato też lubię się napić dobrego porteru

                          Comment

                          • dzemek
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 450

                            Ostatnio piłem lane w Bielsku-Białej i nie zauważyłem żadnej metaliczności, wad czy innych procesów wpływających na pogorszenie tego piwa.

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              Pije drugą butelkę tej partii 21.02.14r
                              No i tak jak za pierwszym razem.Nie jest zbyt dobrze, mało intensywna, alkoholowa, niepoukładana.
                              Lepiej pić zimniejszą niż standardowo,wtedy nie wychodzi tak strasznie alkohol i jest całkiem pijalna.
                              Ogólnie nie polecam tej partii.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                21.02.14r
                                no mi też zwracają uwagę, że mylę lata, to i ja zwrócę :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎