Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Kozackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gumczas
    Member
    • 05-2005
    • 31

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Taki sobie. Trochę za jasny jak na "mocne" piwo. Ale ujdzie. [3.5]
    Piana: Z początku całkiem imponująca - wysoka, gęsta i niemal kremowa. Nie po tym się jednak pianę poznaje jak zaczyna, ale po tym, jak kończy, a ta skończyła jako warstwa śladowa. Plus za ładne obręcze na szkle. [3.5]
    Zapach: Z początku - przyjemy, zbożowo - chmielowy, w miarę ogrzewania robi się lekko słodkawo - stęchło - alkoholowy. Nie na tyle jednak, żeby nie dało się wypić [3]
    Smak: Podobnie jak i zapach - z początku całkiem pozytywnie zaskakujący. Piwo wyraźnie słodowe, z miłą, nienachalną goryczką. W tle lekka słodkawość "wypełnia" smak. Piwo treściwe. Niestety - tutaj także wraz ze wzrostem temperatury wrażenia ulegają pogorszeniu. Po ogrzaniu Kozackie Mocne robi się słodko - gorzko - alkoholowe z delikatną nutą ściery. [3]
    Wysycenie: Tuż po nalaniu do szklanki bardzo duże - aż za bardzo; piwo trochę "zamula" żołądek. Tylko że gaz szybko uchodzi i pod koniec mało co zostaje. [3]
    Opakowanie: Chciałoby się powiedzieć "jakie to polskie", czyli taniocha bez polotu. Informacje o woltażu i ekstrakcie podane, kapsel czarny i smutny. [2.5]
    Uwagi: Zaczęło zaskakująco dobrze, potem sił nie starczyło. W sumie to takie piwne "wypij i zapomnij", do szybkiego spożycia. Producent powinien umieścić na opakowaniu zalecenie "pić tylko mocno schłodzone". Inna rzecz, że za takie pieniążki Kozackie Mocne jest piwem całkiem przyzwoitym. Tyle że, jak mawiał Stanisław Lem, "nie można człowieka o przeciętnej posturze postawić wśród garbusów i twierdzić, że to Apollo"

    Moja ocena: [3.05]
    99% of Evil

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnożółty, poprawny, odpowiedni do ekstraktu [4]
      Piana: obfita, łacząca się szybko w duże bąble, powoli opada (ale do końca zostaje dywanik 0,5 cm), oblepia szkło [3.5]
      Zapach: kwaskowy, akcenty słodowe, mało charakterystyczny [3]
      Smak: kwaskowy, dość orzeźwiający, wyraźne ślady goryczki, z akcentami słodowo-stęchłymi. Nie sprawia wrażenia piwa mocnego. [2.5]
      Wysycenie: bąbelków niewiele, ale czuć w ustach [4]
      Opakowanie: butelka Euro, kapsel dedykowany (Kozackie), są wszystkie niezbędne dane (no może poza telefonem do browaru - ale jest za to strona www). Etykieta w tonacji czarno-czerwono-złotej, dość prosta, ale nawet estetyczna [4]
      Uwagi: Trwałość do 14.11.2008. Ogólnie bez rewelacji, ale można wypić (szczególnie przy cenie 1,70 zł).

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złotobursztynowy, OK. [3.5]
        Piana: Na początku obfita i drobna, opada w dużych bąblach do kożuszka. [3.5]
        Zapach: Mocny słód i śladowe echa alkoholu... [3]
        Smak: Tępa, choć nie-niemiła goryczka, i znowu w tle procenty - dlaczego...? [3.5]
        Wysycenie: Nie widać, ale czuć, intensywnie drapie w migdałki. [4]
        Opakowanie: Bez szaleństw, na poziomie dobrej średniej. Na plus dedykowany kapsel oraz kozacka nazwa! [4]
        Uwagi: Zdecydowanie lepsze niż "Kozackie" zwykłe z puszki .

        Moja ocena: [3.375]

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowny, słomkowy, za jasny jak na mocne. W końcu to ma być 6,8% [3.5]
          Piana: Nieduża, dziurawa, opada szybko i pozostaje prawie bez śladów. [3]
          Zapach: Lekko drożdżowy, troszkę słodowy, nic ciekawego. [3]
          Smak: Goryczka umiarkowana, czuć słód, chmielu jak na lekarstwo. Smak raczej słabo sprecyzowany i traki troszkę chlebowy. [3.5]
          Wysycenie: Duże, czasem nawet za duże. Bąble lecą jak szalone. Nieco zapycha, przesadne. Bąble oklejają mocno szklankę. Wszystko to robi wrażenie takiego gazu "oranżadowego" [3.5]
          Opakowanie: Zdecydowanie najlepszy element. Zapomniana już butelka Euro, są wszystkie informacje, ładne wzornictwo [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
            Bąble oklejają mocno szklankę.
            To sygnał, że należy bardziej się przyłożyć do jej mycia.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowny, jasno złoty wg mnie ciut za jasne jak na 13 [3.5]
              Piana: Średnio pęcherzykowa, pozostawia firankę na szkle, długo pozostaje w postaci cienkiej warstewki. [3.5]
              Zapach: Ledwo wyczuwalny słodowo-chmielowy. [3]
              Smak: Lekko słodowy, troche wodniste delikatna goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Najmocniejszy atut Kozackiego,takie jakie lubie w tego typu piwach [4]
              Opakowanie: Butelka może nie najpiękniejsza ale przynajmniej zwrotna, na etykiecie i kapslu Kozak z szabelką na czarnym tle co dla mnie nawet ładnie sie prezentuje, plusik za podanie ekstraktu. [4]
              Uwagi: W stosunku cena\jakość to jedno z najlepszych dostępnych w Bełchatowie piw.

              Moja ocena: [3.375]
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                Wysycenie: Najmocniejszy atut Kozackiego,takie jakie lubie w tego typu piwach [4]
                Czyli jakie? Mocne, słabe, średnie?

                Swoją drogą to musi być ciekawe piwo, jeżeli jego najmocniejszym atutem jest wysycenie.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czyli jakie? Mocne, słabe, średnie?
                  Duże, ale nie za mocne i długo się utrzymuje
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemniejące złoto. [4.5]
                    Piana: Praktycznie drobno ziarnista, powoli opada do kożuszka. [3]
                    Zapach: Dość wyraźny, słodowo lekko chmielowy. Jestem mile zaskoczony. [4.5]
                    Smak: Goryczka średnia, bez cierpkości. Tuż po niej ujawnia się lekki słodowy posmak. I taki jest też pozostający posmak. Alkohol lekko wyczuwalny, ale nie powoduje to negatywnych wrażeń. Zauważalne braki w treściwości, ale nazywanie Kozackiego "wodnistym" byłoby lekką przesadą. [4]
                    Wysycenie: Na poziomie średnim z tendencją do wysokiego. [4]
                    Opakowanie: Rzadki wyjątek, kiedy piwo robi lepsze wrażenie, niż opakowanie. [3]
                    Uwagi: 0,5l butelka z wrocławskiej Drink Hali za 1,65 zł. W kategorii cena do jakości zasłużone 5/5 punktów. Bardzo dobre piwo w tej kategorii cenowej. Być może na ocenę wpłynęła moja sympatia do mocnego Kozackiego. Kiedy Bauerowe Mocne Dobre definitywnie zakończyło żywot w lwóweckim browarze, wtedy Kozackie stało się dość popularne we Lwówku i w naszych przełykach. Piwo trafia do ulubionych.

                    Moja ocena: [4.05]
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, odpowiedni. [4]
                      Piana: Dosyć mile mnie zaskoczyła, gdyż nie opadła natychmiast po nalaniu. [3.5]
                      Zapach: Słodowy, z delikatnie przebijającym się chmielem, całkiem przyjemny. [3.5]
                      Smak: Całkowite zaskoczenie, pełny, sycący (nie alkoholowy), mogło by być odrobinę mocniejsze. [4]
                      Wysycenie: Dobre, bąbelki szczypią język, tak jak lubię. [3.5]
                      Opakowanie: Dosyć nie dbało zrobione, jednak informacja o ekstrakcie podana. [3.5]
                      Uwagi: Całkiem mi zasmakowało, wypite po Lechu mocnym i Super Piwoszu, weszło jak złoto. Jak na tak niską cenę, na pewno godne polecenia.

                      Moja ocena: [3.725]
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #26
                        Bardzo przyzwoite piwo z wyraźnie zarysowaną goryczką. Dosyć pełne w smaku, nie wali spirytem jak większość regionalnych mocnych piw.
                        Etykieta Kozackiego Mocnego (tak jak i Jasnego) uległa lekkiemu odświeżeniu. Litery tworzące markę są teraz lepiej widoczne.
                        Młodszego konsumenta z pewnością mogą odstraszać stare obrysowane butelki typu euro, ale dla mnie wręcz przeciwnie - to atut w zatrzęsieniu wszędobylskich smukłych butli.
                        Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny (ok.2-2,50 zł.).

                        Comment

                        • celtyk87
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 208

                          #27
                          Niestety obecnie brakuje go na rynku. Odwiedziłem w tym tyg. sklepy w których zwykle je kupowałem i albo go nie ma albo jest słabszy brat. Pytałem nawet właścicieli co się stało, mówili że w hurtowni go nie ma.

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, ale powinien być nieco ciemniejszy. [4]
                            Piana: Grubobąblowa, ale puszysta i wysoka. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy z szerokim pierścieniem, lekko oblepiając ścianki. Prawie do końca zostaje pierścień. [4]
                            Zapach: Średniointensywny, słodowy z lekko stęchłym tłem. Po ogrzaniu jest też lekko alkoholowe tło. [3]
                            Smak: W pierwszym łyku czuć mocną metaliczność, później znika. Piwo ma słodowy początek, wręcz lekko słodki. Później jest też delikatna goryczka, mocniejsza w posmaku, ale nadal w ustach czuć lekką słodycz. Generalnie nie ma w nim nieprzyjemnych posmaków, więc jak ktoś lubi mocniejsze lagery, to nie powinien się sugerować bardzo niską ceną, bo tragedii nie ma. [3.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie, delikatnie szczypie i nie brakuje do końca. [4.5]
                            Opakowanie: Butelka euro z prostą etykietą, która od słabszej wersji Kozackiego różni się tylko tłem. Kapsel dedykowany, brak podanego ekstraktu, jest za to link do strony internetowej. [3]
                            Uwagi: Oceniana wersja jeszcze z 6,8% alkoholu. Data do 17.07.11.

                            Moja ocena: [3.425]
                            Attached Files
                            Last edited by Kwadri; 03-05-2011, 16:38.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładne złoto. Klarowny. [4]
                              Piana: Słaba. Niewysoka i szybko znika do zera. [2]
                              Zapach: Prosty, ale przyjemny słodowo-chmielowy. [3.5]
                              Smak: Pełne w smaku, wyraźnie słodowe z lekko goryczkowo-cierpkim finiszem. Smaczny, ale przeciętny strong. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie w stanach wysokich. Lekko szczypie, ale pije się bardzo dobrze. [4]
                              Opakowanie: Butelka euro, etykieta w czernej tonacji, z groźnym kozakiem. Mi się ta prostota podoba. Dodatkowy plus za dedykowany kapsel. Minus z kolei za brak info o ekstrakcie. [4]
                              Uwagi: Solidny strong, ale są lepsze. Przy jego dostępności i cenie (u mnie ok 3zł) raczej mało prawdopodobne żebym często do niego wracał.

                              Moja ocena: [3.425]
                              Last edited by wrednyhawran; 07-11-2011, 19:28.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • radous
                                Junior
                                • 06-2012
                                • 16

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasno złoty, klarowny [4.5]
                                Piana: Na początku obfita i drobna, jednak bardzo szybko opada [3]
                                Zapach: Słodowy, leciutko chmielowy [3]
                                Smak: Słodowy z lekką goryczką, nie czuć alkoholu [3.5]
                                Wysycenie: Średnie [3.5]
                                Opakowanie: Butelka Euro, kapsel dedykowany, brak informacji o ekstrakcie [4]
                                Uwagi: Największy plus tego piwa to cena: 1,90 zł.

                                Moja ocena: [3.35]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎