Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Głodowo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maremali
    Senior
    • 05-2002
    • 1953

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Madas , w Polsce jest minimum 9 miejscowości o nazwie Głodowo http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82odowo
    Z tego co wiem miejscowość z browarem to któraś z 2 w woj. kujawsko-pomorskim (wcześniej zakładałem że w woj. mazowieckim). Czy możesz tutaj oficjalnie rozwiać wątpliwości o którą chodzi ?
    ...
    Jeśli chodzi o Głodowo z browarem jest to miejscowość w powiecie lipnowskim na trasie Lipno-Płock
    http://maremali.web-album.org/

    Comment

    • madas10
      Junior
      • 05-2009
      • 4

      #17
      browar Głodowo

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Madas , w Polsce jest minimum 9 miejscowości o nazwie Głodowo http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82odowo
      Z tego co wiem miejscowość z browarem to któraś z 2 w woj. kujawsko-pomorskim (wcześniej zakładałem że w woj. mazowieckim). Czy możesz tutaj oficjalnie rozwiać wątpliwości o którą chodzi ?
      Piszesz o bardzo ciekawej butelce , nieznanej do tej pory kolekcjonerom. 3mam Cię za słowo i zakładam że jej zdjęcie niebawem tutaj zamiescisz. Chodzi o to że na naszym forum już nieraz pojawiali się nowi forumowicze obiecujący zamieścić ciekawe zdjęcia lub informacje i słuch po nich ginął czego dobry przykład masz w poście kolegi Crow'a.
      Wcześniej pisałem tutaj iż spotkałem się z miejscową plotką o znalezieniu jakiejś skrzynki z carskimi etykietami wódczanymi. Dementuje : dotyczyło to faktycznie miejscowości w kierunku na północny-zachód od Warszawy w której wcześniej byl browar ale nie chodziło na pewno o Głodowo.
      Witam
      Nawiązując do tego co wcześniej napisałem -pisałem o miejscowości Głodowo w woj. kujawsko-pomorskim, miejscowość ta leży na trasie Lipno -Płock w odległości 4,5 kilometra od Lipna.Wychowałem się tam .Mieszkałem w Głodowie do 17 roku życia później przeprowadziliśmy się do Karnkowa z racji tego że tato pracował w PGR-e do którego należało również Głodowo.Kawałek zbitej butelki widziałem na własne oczy,aktualne zdjęcia budynku po browarze jak i przyległych do niego postaram się zrobić przy najbliższej okazji jak będę w tamtych stronach.Na dłuższy pobyt wybieram się tam jak co roku w lipcu.Po powrocie prześlę zdjęcia,a być może że będę tam szybciej.Nie nalęże do grona ludzi takich jak Crow.Napisałem zresztą do niego gdyż jeśli jak twierdzi mieszka w Głodowie to powinniśmy się znać-niestety do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.
      Pozdrawiam gorąco piwowarską brać

      Comment

      • CROW
        Junior
        • 12-2008
        • 7

        #18
        Witam! Winny się tłumaczy, więc małe wyjaśnienie w kwestii moje nie obecności. Rok 2008 r. był szczególny dla mnie, tzn obfitujący w zmiany. Powiększenie rodziny, zmiana pracy etc. generalnie zdarzenie powodujące brak czasu. Przepraszam jeżeli kogoś zawiodłem.

        Niestety zdjęć browaru jeszcze nie mam. Muszę popracować odrobinę nad tym.
        W chwili obecnej dworek/pałacyk jest na sprzedaż
        link http://www.domiporta.pl/details,192,...-dom-lipno.asp także można sobie obejrzeć pałacyk, poczytać odrobine. Browar (w chwili obecnej pozostałości) znajdują się, patrząc na pierwsze zdjęcie, po lewej stronie pałacu.

        Na razie tyle. Do zobaczenia

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CROW Wyświetlenie odpowiedzi

          Na razie tyle. Do zobaczenia
          Za kolejne dwa lata?
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • CROW
            Junior
            • 12-2008
            • 7

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
            Za kolejne dwa lata?
            hahaha no tak generalnie spodziewałem się takich odpowiedzi . Patrząc realnie na mój plan zajęć postaram się pojawić się z zdjęciami po koniec miesiąca.Nic nie obiecuje.
            Pozdrawiam wytrwałych

            Comment

            • rob8001
              Junior
              • 08-2010
              • 2

              #21
              Kolego CROW przypadkiem trafiłem na ten temat i bardzo mnie to zaciekawiło a szczególnie twoje posty odnośnie browaru w Głodowie. Mieszkam w Głodowie już ponad 30 lat ale wydaje mi się że troszkę lejesz wodę kolego. Znam ludzi z głodowa ale ciebie nie kojaże (żona, dziecko na śląsku????) przedstaw się a jak się boisz to na meila rob8001@wp.pl

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Na tym forum interesujemy się browarami i wszystkim co się z nimi wiąże. Prywatne polemiki typu "Who is who in Glodowo" czy w innej miejscowości proponuje przenieść na PW.
                Jeśli masz Rob jakieś ciekawe wiadomości nt b. głodowskiego browaru bazując na 3 dekadach swoich obserwacji to zapraszamy serdecznie do polemiki.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • rob8001
                  Junior
                  • 08-2010
                  • 2

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na tym forum interesujemy się browarami i wszystkim co się z nimi wiąże. Prywatne polemiki typu "Who is who in Glodowo" czy w innej miejscowości proponuje przenieść na PW.
                  Jeśli masz Rob jakieś ciekawe wiadomości nt b. głodowskiego browaru bazując na 3 dekadach swoich obserwacji to zapraszamy serdecznie do polemiki.
                  Kolego nie mam zamiaru polemizować jednak nie lubie kiedy ktoś podaje fałszywe informacje a co do tego czy wiem coś o browarze głodowskim napisze już niebawem lecz na początek chce się dowiedzieć co to za koleś żeby przywołać go do pionu.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #24
                    Teraz to ty lejesz wodę. Powiedziałeś tyle co nic, a właściwie nic o browarze szydząc z kogoś.

                    Comment

                    • CROW
                      Junior
                      • 12-2008
                      • 7

                      #25
                      OMG a co to za stawianie do pionu ? Wracając do meritum, informacje na temat browaru pochodzą od mieszkańców, mojej babci i nie są informacjami zweryfikowanymi.

                      Także jeżeli masz jakieś inne informację a tym bardzie zweryfikowane to wszyscy będziemy Ci bardzo wdzięczni.

                      Ja w sobotę dowiedziałem się od jednego mieszkańca, że
                      - on wie tylko o jednym tunelu
                      - piwo było produkowane do 1939
                      - około 1920 r. stacjonowali tam Rosjanie
                      - w pałacu była szkoła
                      - w piwnicach browaru firma NEKTAWIT zajmowała sie przetwórstwem warzy i owoców.

                      Aha i podobno Pląskowski przegrał cały Głodowski majątek w karty.

                      Pozdrawiam
                      Last edited by CROW; 23-08-2010, 06:55.

                      Comment

                      • AA3
                        Junior
                        • 09-2010
                        • 1

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CROW Wyświetlenie odpowiedzi
                        OMG a co to za stawianie do pionu ? Wracając do meritum, informacje na temat browaru pochodzą od mieszkańców, mojej babci i nie są informacjami zweryfikowanymi.

                        Także jeżeli masz jakieś inne informację a tym bardzie zweryfikowane to wszyscy będziemy Ci bardzo wdzięczni.

                        Ja w sobotę dowiedziałem się od jednego mieszkańca, że
                        - on wie tylko o jednym tunelu
                        - piwo było produkowane do 1939
                        - około 1920 r. stacjonowali tam Rosjanie
                        - w pałacu była szkoła
                        - w piwnicach browaru firma NEKTAWIT zajmowała sie przetwórstwem warzy i owoców.

                        Aha i podobno Pląskowski przegrał cały Głodowski majątek w karty.

                        Pozdrawiam
                        Witam niewiele wiem o tym browarze poza tym, że codziennie mijam to miejsce w drodze do pracy.
                        Rzecz mało istotna w temacie, ale chyba mogę potwierdzić wiarygodność CROW. Myślę, że jeśli ktoś spędził tam dzieciństwo to zna jakieś istotne fakty.

                        Comment

                        • CROW
                          Junior
                          • 12-2008
                          • 7

                          #27
                          Witam serdecznie. Obiecałem szanownym Kolegą zdjęcia, jednak na chwile obecną nie jestem wstanie wywiązać się z tej obietnicy. Powodem tej sytuacji jest fakt, że cały teren jest bardzo mocno zakrzaczony i zadrzewiony co niestety uniemożliwia wykonie zdjęć . Tern byłego browaru jest oczywiście ternem prywatnym. Jedyna szansa na zrobienie zdjęć to poproszenie o zgodę właściciela na wejście. Ja na chwile obecną takowej nie mam


                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin76 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolega już jest zalogowany na browarze i wszystkich wita!
                            Wracając do tematu mogę tylko dodać że browar w Głodowie ( ok. 5 km od Lipna ) był najnowocześniejszym browarem w guberni płockiej, aczkolwiek nie największym. Od początku swojej działalności czyli od 1878 roku ( zakładając że jest to data założenia browaru, a nie przejęcia firmy przez Pląsowskiego lub wybudowania nowych zabudowań ) był napędzany maszyną parową co było wówczas rzeczą niespotykaną w „ wiejskich ” browarach i produkował piwa bawarskie, a w późniejszym okresie też porter i bok.
                            W 1935 roku zawiesił działalność, a produkcji już nigdy nie uruchomiono.

                            Browar posiadał także firmowe auto firmy Büssing. Zdjęcie pochodzi z tekstu "Samochody ciężarowe w Europie" autorstwa Jana Tarczyńskiego z czasopisma
                            "Młody Technik" z 1984 roku. Na ciężarówce napis "Browar Parowy Głodowo pod Lipnem".

                            Podobne ciężarówki miał także w posiadaniu stołeczny browar Haberbuch i Schiele: http://www.browarymazowsza.pl/?page_...d=408&pagin=2#
                            Attached Files
                            Last edited by grzeber; 18-05-2013, 16:02.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • ADRIANZAL
                              Member
                              • 01-2003
                              • 46

                              #29
                              etka

                              Wydaje mi się, iż znalazłem w necie coś ciekawego do tego tematu. Etka carska z polskimi opisami po prawej, jeśli dobrze widzę. Fajna sztuka.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #30
                                Już dawno temu to widzialem. Podobno ma to jakiś rosyjski kolekcjoner funkcjonujacy kompletnie "poza siecią". Skan wydaje się być przycięty. Może być to eta ale niekoniecznie. Może np jakiś druk firmowy.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎