Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Bock (Koźlak)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Bock (Koźlak)

    Od wczoraj w Bierhalle jest dostępny świąteczny Koźlak (Bock).
    Ekstrakt 16,6 Plato.
    Alkohol około 7,5 % vol.
    Życzę smacznego.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    mniam, mniam (krótko i na temat)

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      mniam, mniam (krótko i na temat)
      Mogę się pod tym podpisać obiema rękoma mimo tego że spożyłem nie wielką ilość.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        bardzo dobre treściwe piwo - kolorek czerwonobrunatny (tak jakoś mi się skojarzyło), pełny goryczkowy smak

        ale cena powala na kolana... 10zł/0,4 l ...
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Barwa: ciepłobrązowa, przejrzysta
          Piana: mistrzostwo świata - gęsta, drobnopęcherzykowa, "miękka", kremowa długo utrzymująca się na powierzchni piwa
          Zapach: wyraźnie słodowy, z bardzo daleko ukrytymi (ale do znalezienie ) nutami chmielowymi
          Smak: deserowy. Mocny, a nawet bardzo mocny udział słodów karmelowych zaowocował wyraźną słodyczą w piwie, przez którą trudno przebić się innym nutom. Treściwe
          Nagazowanie: w sam raz
          Opakowanie: przyjemny, pękaty kufelek 0,4 l

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Kufel owszem przyjemny ale cena już nie za bardzo.10 zł za 0,4 to jednak lekka przesada.

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Wskoczyłem wczoraj do Bierhalle na dwa piwka. Jednym z nich był Bock:
              - Kolor - brunatny, nieco rozwodniony - 3,5
              - Piana - wysoka, drobna, biała, piękna koronka na ścianach kufla - 5
              - Nasycenie CO2 - szczypiące, ale w normie - 4,5
              - Zapach - przyjemny: owocowo-drożdżowy - 5
              - Smak - nieco za płaski. Spora, ale w normie goryczka, słodycz ocierająca się o ulepkowatość (ta mi się nie podobała). Brakowało mi posmaków karmelowych, przyjemnego grzania w przełyku. Ogólnie za lekki jak na mój gust - 3,5
              - Opakowanie - już nieco zryćkany kufelek - 4,5.

              Jak na piwo ogólnie - może być. Jak na koźlaka - nie za bardzo. Podane w odpowiedniej temperaturze, nie było za zimne.

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                Wskoczyłem wczoraj do Bierhalle na dwa piwka. Jednym z nich był Bock:
                - Kolor - brunatny, nieco rozwodniony - 3,5
                - Piana - wysoka, drobna, biała, piękna koronka na ścianach kufla - 5
                - Nasycenie CO2 - szczypiące, ale w normie - 4,5
                - Zapach - przyjemny: owocowo-drożdżowy - 5
                - Smak - nieco za płaski. Spora, ale w normie goryczka, słodycz ocierająca się o ulepkowatość (ta mi się nie podobała). Brakowało mi posmaków karmelowych, przyjemnego grzania w przełyku. Ogólnie za lekki jak na mój gust - 3,5
                - Opakowanie - już nieco zryćkany kufelek - 4,5.

                Jak na piwo ogólnie - może być. Jak na koźlaka - nie za bardzo. Podane w odpowiedniej temperaturze, nie było za zimne.
                "Rozwodniony" kolor ... ciekawe
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                  "Rozwodniony" kolor ... ciekawe
                  W oderwaniu od reszty stwierdzenie rzeczywiście pozbawione byłoby sensu,ale w odniesieniu do "brunatności" sensu pozbawione nie jest.Dla mnie oznacza jasny odcień,chociaż mocno nieprecyzyjnie.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    #10
                    Ja mam takie pytanie. Jak się ma cena 10 pln za 0,4 l Koźlaka z Bierhalle w stosunku do piw renomowanych browarów sprowadzanych z Belgii ? Czy to nie paranoja ? Przecież za 10 zł to można sobie kupić niemal dowolne piwo 0,4 l z Belgii z browaru z kilkusetletnią tradycją warzenia. To ten browar z Belgii ma takie niskie koszty warzenia i wszelkie ceny cła , podatków przy imporcie są takie niskie, że jak się podobne piwo robi w Polsce to tyle kosztuje ?
                    Last edited by emes; 14-01-2006, 20:32.

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #11
                      Chciałbym poiformować że w dniu14.01 Koźlak sie skończył. Ci którzy uświadczyli Koźlaka w 90 dniu lezakowania mają co opowiadać pozostałym....
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: rubinowy, klarowne [5]
                        Piana: jasnobeżowa,drobna,dość zwarta, za szybko opada (być może jest to kwestia zbyt niskiej temperatury w jakiej piwo jest podawane),osadza się na szkle w minimalnej ilości [4]
                        Zapach: przyjemny, owocowy, dość intensywny [5]
                        Smak: zdecydowany, mocne goryczkowe nutki połączone ze śladpowym słodowym posmakiem wymieszane z doskonałą goryczką - choć smak wyczułem tak do końca dopiero pod koniec picia, jeszcze raz twierdzę, piwo za zimne [5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: już w firmowym kuflu, bez zarzutu [5]
                        Uwagi: kolejne doskonałe piwo z Bierhalle choć cena za 0,4 jest zdecydowanie za duża, no i ta temperatura..

                        Moja ocena: [4.9]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor - brunatny, nieco rozwodniony. [3.5]
                          Piana: Piana - wysoka, drobna, biała, piękna koronka na ścianach kufla. [5]
                          Zapach: Zapach - przyjemny: owocowo-drożdżowy. [5]
                          Smak: Smak - nieco za płaski. Spora, ale w normie goryczka, słodycz ocierająca się o ulepkowatość (ta mi się nie podobała). Brakowało mi posmaków karmelowych, przyjemnego grzania w przełyku. Ogólnie za lekki jak na mój gust. [3.5]
                          Wysycenie: Nasycenie CO2 - szczypiące, ale w normie. [4.5]
                          Opakowanie: Opakowanie - już nieco zryćkany kufelek. [4.5]
                          Uwagi: Oceniałem to piwo już wyżej. Teraz wkleiłem wcześniejsze noty do Artomatu.

                          Moja ocena: [4.275]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Wczoraj miałem okazję spróbować kolejnej odsłony bocka, mi bardziej smakuje niż poprzednia warka, bardziej delikatny w smaku choć czuć jego moc, nie szczypie w język tak jak było to poprzednim razem.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Głęboki, ciemnobursztynowy. [5]
                              Piana: Jedwabista, początkowo wielce obfita. Niestety w połowie kufla pozostaje jedynie cienka warstewka. [4.5]
                              Zapach: Nie narzucający się, delikatnie słodowy ale podkreślony fajnymi owocowymi nutami. [4.5]
                              Smak: Kompleksowy, początkowo zaskakująco wytrawny. Gdzieś w połowie piwa zaznacza się delikatna słodycz. Piwo wielce treściwe, z całym bogactwem posmaków owocowych wyczuwalnych szczególnie przy pierwszych łykach. W porównaniu do poprzednich degustacji ta warka nabrała już charakteru i na szczęscie straciła irytującą mnie, dominującą słodycz. [5]
                              Wysycenie: Idealne. [5]
                              Opakowanie: Jak zwykle świetnie chociaż mógłbym się przyczepić do powściągliwości piwowarów Bierhalle co do częstszego i dłuższego uchylenia wieka nad gotującą się brzeczką [5]
                              Uwagi: Chciałbym spróbować tego koźlaka jeszcze za tydzień rozkoszując się kolejnym tygodniem leżakowania na jego koncie ale to chyba był ostatni poniedziałek kiedy był dostępny...

                              Moja ocena: [4.775]
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎