Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braniewo rusza ponownie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Masz całkowitą rację E-prezesie! Piwo będzie nazywało się Barkas (na tą chwilę nie znam parametrów ów piwa), natomiast uroczyste otwarcie browaru jest zaplanowane na 2 czerwca.
    Co to za nazwa Barkas!!!!! jak dla mnie to ktoś się nie popisał, nie można było piwa nazwać po prostu Braniewskie?. ale oczywiście wielkie brawa za reaktywacje browaru.

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      #17
      Jest wielu piwoszy którzy pamiętają Barkasa z Braniewa i powrót do starej nazwy jest dobrym pomysłem , jedno z pierwszych piw które piłem w sporych ilościach pod namiotem w Kretowinach , świeże było całkiem dobre.

      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
        Co to za nazwa Barkas!!!!! jak dla mnie to ktoś się nie popisał....
        Oj kolego, wstyd, chyba to Ty się nie popisaleś , historia się klania!!! Nazwa zajebista, związana z regionem i na tyle atrakcyjna, by ją w urzędzie patentowym zastrzec
        Poszukuję

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          Oj kolego, wstyd, chyba to Ty się nie popisaleś , historia się klania!!! Nazwa zajebista, związana z regionem i na tyle atrakcyjna, by ją w urzędzie patentowym zastrzec
          No faktycznie nie przyłożyłem się do tematu a nazwa na pierwszy rzut oka wydała mi się dziwna Mea Culpa

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            dla nas piwoszy, kolekcjonerów to dużo mówiąca nazwa. nie sądzę, by było to przemyślane dobrze. ci ludzie, którzy jeszcze pamiętają Barkasa (z wyj. takich zapaleńców jak my) już od lat piją reklamowane wszędzie piwa koncernowe. młodym nic to nie mówi, bo nazwa nie jest trendi.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #21
              Pamiętam, dziateczki moje drogie, jak piłem Barkasa w Kościerzynie w końcu lat 80-tych. Nie wiem czy jakiś inny browar miał coś w tej nazwie, więc pewnie było z Braniewa. Oprócz Barkasa raczyliśmy się też Pirackim ze Słupska i niepasteryzowanym Gdańskim.
              Last edited by lzkamil; 09-05-2006, 22:41.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                Pamiętam, dziateczki moje drogie, jak piłem Barkasa w Kościerzynie w końcu lat 80-tych. Nie wiem czy jakiś inny browar miał coś w tej nazwie, więc pewnie było z Braniewa. Oprócz Barkasa raczyliśmy się też Pirackim ze Słupska i niepasteryzowanym Gdańskim.
                Miał.Browar w Elblągu warzył Barkasa-osobiście piłem ,także pod koniec lat osiemdziesiątych.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • antoś
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 213

                  #23
                  barkas

                  I mnie się zdarzyło pić Barkasa w Kościerzynie,tyle,że był to rok'84,a wrażenia pozytywne,mimo upływu tylu lat.Bardzo dobrze,że ta marka wraca i zdrowie Braniewa.

                  Comment

                  • grzes_ch
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 612

                    #24
                    Ja niestety nie pamiętam piwa "Barkas" ale ta nazwa nie jest mi obca - tak nazywał się czołowy przedstawiciel samochodów dostawczych made in DDR.

                    Comment

                    • Simon
                      † 1964-2008 Piwosz w Raju
                      • 02-2001
                      • 993

                      #25
                      zdaje się, że te piwo warzył również Elbląg ?
                      Simon

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                        Ja niestety nie pamiętam piwa "Barkas" ale ta nazwa nie jest mi obca - tak nazywał się czołowy przedstawiciel samochodów dostawczych made in DDR.
                        Barkas ? Dostawczy nazywał się Robur , a taki mniejszy ciężarowy wielkości stara - IFA

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon
                          zdaje się, że te piwo warzył również Elbląg ?
                          Nie tylko Ci się zdaje, ale tak było!

                          I nazwa Barkas podoba się także Tobie, prawda?
                          Last edited by Bombadil13; 10-05-2006, 19:56.
                          Poszukuję

                          Comment

                          • grzes_ch
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 612

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx
                            Barkas ? Dostawczy nazywał się Robur , a taki mniejszy ciężarowy wielkości stara - IFA
                            No bo to był taki dostawczy wielkości VW ( takiego jak miał kiedyś Wałęsa ) . Produkowany był w Barkas Werke w Karl-Marx-Stadt.
                            Najczęściej widywany w DDR jako karetka, straż pożarna , policja.

                            Comment

                            • kalifat
                              Senior
                              • 10-2004
                              • 1168

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                              No bo to był taki dostawczy wielkości VW ( takiego jak miał kiedyś Wałęsa ) . Produkowany był w Barkas Werke w Karl-Marx-Stadt.
                              Najczęściej widywany w DDR jako karetka, straż pożarna , policja.
                              To ja pociągnę wątek "nie na temat"
                              Tak Barkas to był taki NRD-owski VW Transit.

                              Teraz z perspektywy użytkowania innego członka IFA-y (czyli warczyburga) wiem, że MUSIAŁA być to furgonetka na miarę "NRD-owskiej myśli technicznej". Barkasa (tego najsłynniejszego) nie trudno odróżnić wśród innych tego typu wozów. Mi zawsze kojarzyć się będzie z NRD-owskim służbami kogutowymi. Jak byłem w latach 80-tych w Berlinie to było tego mnóstwo, zarówno na kolorach policyjnych, jak i karetki, czy ... straży pożarnej. Robury, oprócz swojego głównego dostawczego zastosowania, widziało się za to jako minibusy

                              Zresztą przerabianie Barkasów i Roburów na określone potrzeby to też osobna historia.

                              A co do wspomnianej "myśli technicznej" to osobiście znam 2 osoby (serio,serio), które poważnie "unowocześniły" te niemieckie produkty m.in. opracowując system dzwigni do zmiany biegów w podłodze, a nie przy kierownicy. Wykorzystano to i w Trabancie i w Warburgu i w ... Barkasie. Bo co jak co, ale pomysł na samochody IFA-owskie był naprawdę prosty. W gruncie rzeczy dążono do tego, żeby był to praktycznie jeden samochód, zatem masa części jak i działanie były identyczne. I tak nie dziwne, że częsci od Tabanta 601 pasowały do Wartburga W353, Barkasa B-1000, a to co było w Warburgu W 311 niczym nie różniło się od Trabanta 600, Barkasa V901 czy IFA F8.

                              No i był jeszcze jeden plus jednorodności samochodów IFA-y. Gdy przyszedł rok 1989, każdy z modeli załapał się na nowy silnik VW. Zapewne tylko w jednym z ośrodków (m.in.Eisenach, Frankenberg) pracowano nad dostosowaniem technologi VW do klasycznego NRD-owskiego pojazdu (niezależnie, który z nich uznać za klasykę)

                              No i gdzie się podziały tamte samochody

                              ps. Na szczęscie istnieją jeszcze maniacy takich pojazdów
                              Last edited by kalifat; 11-05-2006, 09:02.
                              bla bla bla

                              Comment

                              • Rolek
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 1038

                                #30
                                Czyż nie jest piękny?
                                Click image for larger version

Name:	Barkas_B_1000.jpeg
Views:	1
Size:	39,5 KB
ID:	2020535

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎