Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nymburk, Postřižinské Francinův Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Nymburk, Postřižinské Francinův Ležák

    Kolejne z piw z Praskiej Piwnej Galerii.Tym razem jest to Postrizinske Francinuw lezak (svetle pivo) z browaru Nymburk. Jak wskazuje etykieta piwo to ma 5.1 % alkocholu.
    Co do piwa....
    Chmielowy zapach po otwarciu.
    Jasna barwa, ale wpadajaca w herbacianą.
    Na początku dobra piana, ale do końca praktycznie nic nie zostaje.
    Delikatny smak, jest to bez wątpienia dobrze uwarzone piwo z przyjemnymi aromatami chmielowymi i goryczką. Warte spróbowania choć ja wole piwa troche mocniej chmielone bardziej wyraziste w smaku.
    Ocena to 4.2
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Kolejne niezłe czeskie piwo w atrakcyjnej cenie. Piana dość gęsta początkowo wysoka jednak dość szybko opada. Kolor słomkowy wchodzący w złoto, odpowiedni dla piwa klasy premium. Zapach dość intensywny i przyjemny słodowo-chmielowy bez nieprzyjemnych nutek. W smaku czuć pełność. Na pierwszy plan wysuwa się dobrze zharmonizowany ze sobą słód i chmiel z delikatnym chlebowym posmakiem w oddali. Goryczka jak to w czeskich piwach dość intensywna i idealnie komponująca się z resztą. Wysycenie jak dla mnie trochę za niskie, jednak pełność smakowa tego piwa sprawia, że nie jest to duży mankament. Etykieta poprawna.

    Podsumowując piwo godne polecenia, w skali 1-5 zasługujące na solidną czwórkę.
    Last edited by YouPeter; 02-03-2010, 18:43.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Piwo kupione w Zofmarze za 2,60 zł.

      Kolor: Bardzo ładne złoto.
      Piana: Początkowo dość wysoka, ale szybko opada.
      Zapach: Silny, po równo słodowy i chmielowy, pasujący do czeskiego piwa o takim ekstrakcie. Z niepożądanych nutek jest leciutki DMS, ale poza tym piwo pachnie bardzo przyjemnie.
      Smak: Solidna słodowość, doskonale zbalansowana wyraźną goryczką. Czego chcieć więcej?
      Opakowanie: Podobnie jak na innych piwach z Nymburka, także tu na etykiecie widnieje Hrabal. Projekt nie grzeszy może urodą i oryginalnością, ale na pewno jest czytelny.
      Uwagi: Właśnie takie czeskie piwa bardzo lubię. Bardziej niż desitki.
      Attached Files

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #4
        Świetne piwko.

        Bardzo ładnie nachmielone, do tego przyjemna slodowość.

        Piana jakiej trudno szukać w polskich piwach.

        Filmowa nazwa zachęca do spożycia tego trunku, ogólnie piwo na +4.

        Comment

        • xborsuk
          Senior
          • 01-2011
          • 133

          #5
          Piwo dobre ale po napoju, który zajął miejsce numer 3. wśród 11-tek roku 2010 wg. Czeskiego Towarzystwa Przyjaciół Piwa spodziewałem się więcej. Tym bardziej, że poznając kulturę piwną naszych południowych sąsiadów i kierując się tą klasyfikacją jeszcze się nie zawiodłem (może poza pierwszym miejscem dla Herolda wśród piw ciemnych).
          Wracając do Postrizinskego. Jeśli chodzi o kolor i pianę nie można mu nic zarzucić. Klasyka w najlepszym wydaniu. Dla mnie jednak za dużo słodowości w stosunku do chmielowej goryczki, k†óra jest trudno wyczuwalna. Może trafiłem akurat na taką warkę(?).
          w butelkach: RIS
          fermentuje: APA, wędzone
          w planach: bawarska pszenica

          Comment

          • rivendel
            Senior
            • 06-2010
            • 262

            #6
            To nie jest 11
            Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #7
              Raczej 12-stka...

              Warka 14.07.11 zaniża dobrą opinię o tym piwie, tym razem piana zaskoczyła negatywnie bo opadła w krótkim czasie,
              wysycenie też słabiutkie i smak podobny niż wcześniej ale jakiś taki nie zdecydowany...
              -oczywiście dało się wypić ale w porównaniu z poprzednim podejściem to spora różnica...

              Zobaczymy co będzie dalej...

              Foto: Aktualny wygląd...
              Attached Files

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Kolor - Złoty, klarowny.
                Piana - Gęsta, obfita, o niezłej trwałości, opadając lekko oblepia szkło.
                Zapach - Średnio intensywny, słodowo chlebowy z nieco schowaną chmielową nutą.
                Smak - Kontynuacja wrażeń zapachowych czyli solidna słodowość z przyjemnymi chlebowymi akcentami, goryczka jest ale trochę za mało intensywna.
                Wysycenie - Średnie.
                Opakowanie - Jak na zdjęciu Javoxa.

                Kupione za 3,50zł w Zofmarze.
                Dobre piwo, do bardzo dobrego brakuje mu mocniejszego nachmielenia.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #9
                  Bogan jest intensywniejszy....

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    #10
                    Nowe oblicze piwka...

                    Nowa etykietka i zawartość alkoholu spadła do 5,0 % objętościowo... ekstraktu dalej brak.

                    Wysycenie ciut za małe, zapach więcej słodu niż chmielu, kolor "pomarańczowy" bursztyn i piana niezbyt duża ale zakręcenie kuflem pomagało...

                    Kompozycja słodowo - chmielowa... niezła. Goryczka mocna lekko na warzywkach.
                    Finisz to goryczka na słodkawym...

                    W sumie było dobre do dalszej konsumpcji...

                    Na foto najnowsza odsłona:
                    Attached Files

                    Comment

                    • rivendel
                      Senior
                      • 06-2010
                      • 262

                      #11
                      Bogan jest zdecydowanie intensywniejszy bo to na 99% 13stka. Jest takie jakieś lepkie, cięższe dobre na jesień.
                      Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #12
                        Ja też preferuję Bogana ale zobaczyłem nową szatę tego i decyzja poszła na nowe...

                        Pewnie reszta produktów będzie teraz równać graficznie do tego Francinův Ležák'a...

                        Comment

                        • rivendel
                          Senior
                          • 06-2010
                          • 262

                          #13
                          Oba piwa są bardzo dobre, zresztą obok Svijan i Chodovara to trzeci browar z którego smakują mi prawie wszystkie piwa które piłem a mają ich dość szeroką ofertę. W Svijanach brakuje mi tylko jakiegoś super specjala poltmavego np mogła by to być 14.
                          Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                          Comment

                          • rivendel
                            Senior
                            • 06-2010
                            • 262

                            #14
                            A co do nowej szaty Nymburka to jest OK Hrabal w kapeluszu jest spoko. Jeżeli chodzi o wcześniejszą szatę to znajomy już raz mnie prosił o przywiezienie piwa z papieżem na etykiecie ))
                            Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #15
                              heheheheheh ale mi poprawiłeś humor.... i co jak się dowiedział że to nie JP2...

                              hahhahhaha ale się uśmiałem....
                              Dawno czegoś takiego nie słyszałem...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎