Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
W pewnej chwili swojego życia zacząłem szukać czegoś więcej poza piwami popularnych marek, pytałem znajomych, przeglądałem bezkresne zasoby internetu. W końcu trafiłem na stronę browar.biz i okazało się, jak dużo mnie omijało w kwestiach piwnych. Od dwóch lat dość często zaglądam na forum, czerpiąc pełnymi garściami z niewyobrażalnej wręcz ilości wiedzy zgromadzonej przez forumowiczów. Aby browar.biz mógł nadal istnieć i się rozwijać, niezbędne jest wsparcie użytkowników - właśnie dlatego zdecydowałem się dołożyć swoją cegiełkę. Ty też wesprzyj browar.biz - zostań Premium Użytkownikiem.
moracz
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-12-2006, 15:59
Fotka Użytkownika: wg2
wg2 wg2 is offline
Senior

Miejscowość: Wierzchosławice k/Tarnow
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
K... !
przyłanczam się, k...
Stare 19-12-2006, 16:28
Fotka Użytkownika: monne
monne monne is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Nie piłam nic z tego browaru i żałuję, że nie spróbuję pszenicy. Nie chcę nikogo bardziej wkurzać, ale faktycznie ta "ginąca" tendencja, w przyp. lokalnych browarów, wydaje mi się, że utrzyma się jeszcze jakiś czas . Koncerniaki rosną w siłę, niestety.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2006, 20:18
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline
Senior

Miejscowość: Kolbudy
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
Kujawiaka juz zamknęli. Za jakiś czas moze to spotkać kogoś z Carlsberga i jak znam życie zaboli najbardziej czyli Kasztelana. Z GŻ następny na liscie mógłby byc Cieszyn, a tego mysle byśmy nie chcieli. Jedynie z KP mi lata, który zamkną, tylko, że to jest akurat bardzo mało prawdopodobne, zeby którykolwiek.
Cieszyna i Kasztelana faktycznie było by żal, ale chyba każdy skumał czego sobie życzyłem i czego by mi żal nie było, prawda? A w życzeniach można sobie pomarzyć...
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2006, 20:56
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

A ja się pytam co robi Stowarzyszenie Browarów Regionalnych? Czy od początku swego istnienia prowadziła jakieś akcje reklamowe "swoich" browarów? Nie mówię o TV ale o gazetach regionalnych itp. Dlaczego Bossa z Witnicy można kupić w Amsterdamie a takiego Lwówka, Reginę - nie?
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2006, 22:54
Fotka Użytkownika: adam16
adam16 adam16 is offline
Senior

Miejscowość: Chorzów
Standardowy

Przydałaby się jakaś lepsza informacja na koniec roku

Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2006, 10:15
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

Nie sądzę żeby Carlsberg chciał zamknąć Kasztelana. W końcu jeszcze niedawno było głośno o tym, że firma chce przejąć Łomże. Oba browary mają podobne moce produkcyjne, a lokalizacja bardziej przemawia za tym pierwszym browarem.
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2006, 10:20
Fotka Użytkownika: jerzy
jerzy jerzy is offline
piwoholik

Miejscowość: WrocLove (DW)
Standardowy

Nie zapominaj, że koncerny przejmują browary dla marki, a nie mocy produkcyjnych.

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

jerzy edytował/a post 20-12-2006 o godz. 10:20.
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2006, 15:40
† 2014 Piwosz w Raju

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
Nie zapominaj, że koncerny przejmują browary dla marki, a nie mocy produkcyjnych.
Nie zapominam ale pomyśl, czy Duńczykom opłaca się przejmować browar, który ma zbliżone moce produkcyjne, do zakładu, który chcą niby zamknąć? No i co, że przejmą popularną na wschodzie markę? Nie będą mieli gdzie produkować Kasztelana, bo zabraknie mocy. Taki zabieg będzie miał pewnie miejsce tylko wtedy, gdy będą chcieli uśmiercić, bądź ograniczyć w znacznym stopniu marki: Kasztelan lub Łomża. A to raczej spowodowałoby odwrotne skutki.
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2006, 17:46
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
Nie będą mieli gdzie produkować Kasztelana, bo zabraknie mocy.
No to rozbuduja jeden zaklad produkcyjny, bo to i tak zawsze tansze i bardziej wydajne niz posiadanie dwoch osobnych.
Stare 20-12-2006, 19:18
† 2014 Piwosz w Raju

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
No to rozbuduja jeden zaklad produkcyjny, bo to i tak zawsze tansze i bardziej wydajne niz posiadanie dwoch osobnych.
Zakładając, że jest jeszcze taka możliwość. Łomża ostatnio już przechodziła modernizację, ale może jeszcze da się ten zakład rozbudować.
Odpowiedz cytując
Stare 21-12-2006, 17:26
Fotka Użytkownika: juzes
juzes juzes is offline
Member

Miejscowość: Luboń
Standardowy

No to nie spróbuję ich pszeniczniaka
W tym roku wybrałem się na weekend do Mikołajek i miałem nadzieją że mi się uda. Niestety w Mikołajkach znalazłem tylko jeden sklep który miał Regine, ale pszeniczniak akurat chwilowo nie było.

Pozostaje tylko własna produkcja pszeniczniaków.
Odpowiedz cytując
Stare 24-12-2006, 11:50
Fotka Użytkownika: zAjkA
zAjkA zAjkA is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa-Zacisze-(WJ)
Standardowy

To co mnie jeszcze zabolało to to że miejscowi nie lubili Reginy. W samym Giżycku była uważana za ścierwo- tak mówił znajomy mojego ziomka mieszkający w tym jakże pięknym miasteczku. Byłem tym strasznie zaskoczony ale powaliło mnie jego ździwienie że my w Warszawie to pijemy i jeszcze nam smakuje.
Stare 29-12-2006, 20:21
szarpik szarpik is offline
Senior

Miejscowość: PYRLANDIA
Standardowy

Wielka szkoda( Dopiero w zeszłe wakacje po raz pierwszy udało mi się wypić kilka piw z Reginy , ale niestety nie był to pszeniczniak.
Stare 29-12-2006, 21:12
Fotka Użytkownika: centon
centon centon is offline
† 2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Będąc dzisiaj na zakupach w sklepie "Jola" na Koszykowej w Warszawie dowiedziałem się ,że zaraz po nowym roku ma dojechać pszenica z reginy coś koło 20 skrzynek.
Co do innych piw z Reginy to niestety brak info.
Za parę dni się wyjaśni.

https://picasaweb.google.com/115486805717439828103
Odpowiedz cytując
Stare 04-01-2007, 11:41
Fotka Użytkownika: Akren
Akren Akren is offline
Senior

Standardowy

Dowiedziałem się ostatnio że Regina ma się połączyć z Browarem Kormoran i ta informcja też została niby otrzymana z samego browaru. Pewności co prawda nie mam bo póki co nie mogłem się do nich dodzwonić żeby mi ktoś to potwierdził.
Odpowiedz cytując
Stare 04-01-2007, 12:12
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
To co mnie jeszcze zabolało to to że miejscowi nie lubili Reginy. W samym Giżycku była uważana za ścierwo- tak mówił znajomy mojego ziomka mieszkający w tym jakże pięknym miasteczku. Byłem tym strasznie zaskoczony ale powaliło mnie jego ździwienie że my w Warszawie to pijemy i jeszcze nam smakuje.
To przecież norma. W Suwałkach reagowali tak samo, a i Amber w Trójmieście nie ma najlepszej opinii, zresztą w dużej mierze zasłużenie.
Odpowiedz cytując
Stare 04-01-2007, 12:36
Fotka Użytkownika: kham
kham kham is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren
Dowiedziałem się ostatnio że Regina ma się połączyć z Browarem Kormoran i ta informcja też została niby otrzymana z samego browaru. Pewności co prawda nie mam bo póki co nie mogłem się do nich dodzwonić żeby mi ktoś to potwierdził.
Tylko co to może oznaczać dla warzonych tam piw? Będą te same i poprawią marketing czy "ulepszą" piwa?

najnowsze badania mówią,że
3 na 10 Polaków żyje w stresie
... pozostałych 7 - w Londynie...
Odpowiedz cytując
Stare 04-01-2007, 16:11
Fotka Użytkownika: Makaron
Makaron Makaron is offline
Senior

Miejscowość: Musselburgh
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
To przecież norma. W Suwałkach reagowali tak samo, a i Amber w Trójmieście nie ma najlepszej opinii, zresztą w dużej mierze zasłużenie.
Naszczescie Amber po bardzo ostrej kampani zwiazanej z Kozlakiem troche poprawil swoj obraz i coraz czesciej jest odbierany jako dobra marka.
Czesc moich znajomych reagowali mniej wiecej w ten sposob po sprobowaniu produktow z Ambera. "Specjal to to nie jest ,ale moze byc", co w niektorych ustach moze brzemiec nawet jako komplement
Stare 04-01-2007, 17:12
Fotka Użytkownika: Akren
Akren Akren is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
Tylko co to może oznaczać dla warzonych tam piw? Będą te same i poprawią marketing czy "ulepszą" piwa?
Pewnie jeśli okaże się to prawdą to dowiemy się wszystkiego w praniu, chociaż z tego co słyszałem piwa mają pozostać te seme.
Odpowiedz cytując
Stare 04-01-2007, 17:52
Fotka Użytkownika: kham
kham kham is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren
Pewnie jeśli okaże się to prawdą to dowiemy się wszystkiego w praniu, chociaż z tego co słyszałem piwa mają pozostać te seme.
jeżeli...to była by dobra wiadomość. Fajnie było by na głównym deptaku w Giżycku dostać coś innego niż tyskie, lech lub żywiec

najnowsze badania mówią,że
3 na 10 Polaków żyje w stresie
... pozostałych 7 - w Londynie...
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2007, 13:44
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
Na Boże Narodzenie życzę sobie i wszystkim żeby był to któryś z: Grupa Żywiec, Kompania Piwowarska lub Carlsberg.Albo wszystkie na raz. Niech ich szlag najjaśniejszy trafi! Wkońcu to im głównie zawdzięczamy to coraz większe bogactwo na naszym piwnym rynku. Wypije za to! Ktoś się przyłączy?
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno
Chyba już taki jest los browarów warzących prawdziwe piwa, że nie są w stanie utrzymać się z garstki ludzi, którzy odkryli w piwie coś więcej niż niskoalkoholowy napój, bądź z tych, którzy kupią ich piwo przez przypadek lub z chwilowego braku na półce rozreklamowanych marek. (...)
Chyba wobec najświeższych informacji:
http://www.browar.biz/forum/showthre...188#post652188
Wasze psioczenia są całkowicie pozbawione racji w tym wypadku. Nikt Reginy nie zamknął, nikt z rynku nie wyparł, malutki browarek mający zysk po prostu się przebranżawia.
Życzę dalszych sukcesów tym razem w branży mięsnej
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2007, 13:54
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Nikt Reginy nie zamknął, nikt z rynku nie wyparł, malutki browarek mający zysk po prostu się przebranżawia.
Życzę dalszych sukcesów tym razem w branży mięsnej [/quote]

Czytałam, szczena mi opadła - cóż, właścicielka zdecydowanie pozbawiona jest sentymentów, prowadzi biznes i tyle. Szkoda....

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2007, 14:06
Fotka Użytkownika: skandal
skandal skandal is offline
Senior

Miejscowość: Kolbudy
Standardowy

W biznesie nie ma sentymentów.
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2007, 14:06
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
Czytałam, szczena mi opadła - cóż, właścicielka zdecydowanie pozbawiona jest sentymentów, prowadzi biznes i tyle. Szkoda....

A jaki polski browar działa tylko dla idei? Chyba żaden!? Biznes jest biznes, nie ma zmiłuj się.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2007, 16:33
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
A jaki polski browar działa tylko dla idei?
Zapewne każdy domowy . Jednakże wykreśliłbym tu słowo "tylko".
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie