Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Origo beer (piwo ekologiczne)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    Jagiełło, Origo beer (piwo ekologiczne)

    Jakkolwiek mnie, chemikowi wydawałoby się śmiesznym piwo ekologiczne, to jest to niewątpliwie dobry pomysł i istotna szansa dla małego browaru.
    Klientów żywności "nieskażonej" nawozami sztucznymi, czy pestycydami będzie zapewne lawinowo przybywało i będą oni gotowi zapłacić za taką żywność więcej.
    Piwni giganci zaś w to nieprędko, jeżeli w ogóle wejdą - jest nisza, że hej!

    Ekstrakt 12,1 Blg
    Alkohol 6%
    Piwo technologicznie pewno identyczne z Guldenem, ale czuć że zrobione staranniej i z innych, bo certyfikowanych surowców.
    Chyba ta staranność wykonania pozbawiła je elementów, które ożywiały percepcję Guldena.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny. Idealny jak na dwunastkę. [5]
    Piana: Średnioziarnista, średniobfita, dość szybko redukująca się do symbolicznej warstewki. Przeciętność. [3.5]
    Zapach: Typowy dla piw w zielonych butelkach, który akurat lubię. Lekko wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach leżakowni. [4]
    Smak: Pełne w smaku, zero wodnistości. Dominuje akcent goryczkowy rzadko spotykany w polskich pilsach. Tak, to piwo przypomina dobre, czeskie dwunastki. [4.5]
    Wysycenie: Zero zastrzeżeń. [5]
    Opakowanie: Zielona bezzwrotna butelka 0,5 - dla mnie ok. O co chodzi z tą nazwą Origo? Zero wytłumaczenia na kontrze co się kryje pod pojęciem ekologiczne piwo. [4]
    Uwagi: Bardzo fajny pils, którego dyskwalifikuje cena. 3,70 pln za jasne ze sklepu? Nie wchodzę w to więcej...

    Moja ocena: [4.25]
    Last edited by docent; 23-01-2007, 20:25.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • artur_zwa
      Junior
      • 09-2006
      • 4

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Taki jak powinien być. Ładnie się mieni w słońcu. [4.5]
      Piana: Trzyma się. Nie szaleje nie tańczy. Poprostu piana. [4]
      Zapach: Nie drażni niczym. Tak powinno pachnieć piwo. Bardzo podoba mi się wyraźny zapach dorżdzy. Cenie piwa za tą ceche. [5]
      Smak: Dobrze, że nie za słodkie. Smakuje jak powinno smakować prawdziwe piwo typu pils. Wyczuwam lekką nutę korzenia pietruszki. Chyba ze względu na zapach drożdzy. [4.5]
      Wysycenie: Bąbelkuje sobie powoli i z gracją. [4.5]
      Opakowanie: Dobrze, że jest. Projek etykiety beznadziejny. Szkoda pisać. Zrobił bym lepszy w paint'cie. [1.5]
      Uwagi: Piwo bardzo dobre ale za drogie. Może cena ma zwiącek z ekologią owego piwa, która jest wspomniana na etykiecie. Szkoda, że tak mało napisano na ten temat. Niewaidomo, czy metody tradycyjne, czy piwoważy byli nadzy przy ważeniu.???. Za tą cenę chciało by się mieć jakić nadruk na kapslu. A tu brak. Co więcej nazwa jest średnia. Origo. Co to znaczy. Poczatk? Miejsce gdzie się coś zaczyna? Nie wiem. Oglnie dobre piwo popsute przez marketnigowow, nie potrafiacych zadbac o opakowanie.

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • szefunio
        Senior
        • 01-2007
        • 481

        #4
        Nazwa "Origo" pochodzi z łaciny i oznacza ród, pochodzenie. A co do ceny, to produkty potrzebne do stworzenia piwa ekologicznego, czyli słód i chmiel ekologiczny (certyfikowany), są dużo droższe od konwencjonalnych i niestety niedostępne w Polsce.
        Robię to co lubię - produkuję piwo.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Według mnie jasny bursztyn. [5]
          Piana: Niezbyt obfita,dość zbita,szybko znika pozostawiając niewielki wianuszek. [3]
          Zapach: Niezbyt wyraźny,na pewno gorzkawy i do tego lekko słodkawy. [3.5]
          Smak: Lekko słodkawe,do tego czuć goryczkę.Jest jakby takie lepkie,gęstawe co przy masówkach jest nie do pomyślenia.
          Generalnie mi smakuje. [4]
          Wysycenie: Bąbelki pracują bez zarzutu. [4.5]
          Opakowanie: Naprawdę nic nadzwyczajnego i ta dziwna nazwa.... [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.75]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, klarowne [5]
            Piana: drobna, smietankowa, szybko opada, pozostaje ok 1 cm kożuszek, nie osadza się na szkle [3]
            Zapach: czuje tylko skunowato-sfermentowany zapach...nie zachęca [2]
            Smak: dość pełne w smaku ale wydaje się monetami płytki, na pierwszy plan przebija się mocny skun, dopiero później w tle lekka chmielowa goryczka [3.5]
            Wysycenie: prawie, że idelane, ciut za duzo [4.5]
            Opakowanie: minus za zielone szkło, etykieta i kapsel utrzymane w zielonej tonacji, proste ale i oryginalne [4]
            Uwagi: Zdecydowanie zielone szkło zepsuło to piwo, sięgnę po nie tylko pod warunkiem, że pojawi się w brązowym szkle - w co wątpie. Skun zabija prawdziwy smak piwa

            Moja ocena: [3.075]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              aha, kupione za 2 zł w browarze
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, jasnobursztynowy. [5]
                Piana: Drobnopęcheżykowa, śnieżnobiała szybko opada do cieniutkiej warstewki. [4]
                Zapach: Słaby, lekko wyczuwalny chmiel. [3.5]
                Smak: Pierwsza nuta delikatna słodowa, później przyjemna goryczka, przy polykaniu przyjemnie drażni podniebienie. [4]
                Wysycenie: Minimalne, i takie mi odpowiada. [3.5]
                Opakowanie: Zielona etykieta ładnie konponuje się z zielona butelką, minus za wylewajacy sie klej spod kontry, zielonny kapsel z logo browaru. [3.5]
                Uwagi: Kupione w Łodzi na Pomorskiej 116.
                przydałoby się więcej informacji o ekologicznym aspekcje tego piwa.
                Jak dla mnie zbyt wysoka cena 3.30 zł jak za rodzimego pilsa, ale no cóż taka już cena upraw ekologicznych.

                Moja ocena: [3.825]
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • radeckib
                  Member
                  • 02-2002
                  • 87

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, głęboki bursztynowy kolor, zachęca do dalszych badań. [5]
                  Piana: Drobnoziarnista i słaba, szybko spadająca do mikroskopijnego korzuszka, który już w połowie zmienia się w niewyraźny pierścień na brzegu kufla. [3]
                  Zapach: Miły, wyraźnie słodki. [4]
                  Smak: Połącznie gęstej słodkości i wyraźniej, nawet nieco nachalnej goryczy. Bardzo mało kwaśnie. [4]
                  Wysycenie: Znośne. [3]
                  Opakowanie: Zielona butelka miała się komponować z etykietą takiego samego koloru. Niestety, to połączenie okazało sie nieudane. Po opakowaniu spodziewałem się bardziej "piwa dla ziomali" niz czegoś lepszego. [3.5]
                  Uwagi: Niezłe, ale nie rzuca na kolana. Dosyc "syte", stosunek alkoholu do ekstraktu przyzwoity.

                  Moja ocena: [3.875]
                  ludzie mówią że jestem źle narysowany

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny, bursztynowy momentami opalizujący. [4.5]
                    Piana: Początkowo spora, biała, szybko dziurawieje i zanika. [3.5]
                    Zapach: Moim zdaniem zapach przede wszystkim słodkawy, nawet lekko landrynkowy. [3]
                    Smak: Gęste. Początkowo słodkawe, potem dopiero na języku pojawia się goryczka. I jakby nieco kwaskowatości. [4.5]
                    Wysycenie: Prawidłowe. [4.5]
                    Opakowanie: Takie sobie. Na kolana nie rzuca. [3]
                    Uwagi: Ciekawe, ale zdecydowanie za drogie - 4 zł (zachwiany stosunek cena/jakość).

                    Moja ocena: [3.8]
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, niemal bursztynowy, bardzo przyjemny. [5]
                      Piana: Słaba od początku, pojawia się jej nieco przy nalewaniu, ale szybko opada zostawiając nikłe ślady na powierzchni. [2.5]
                      Zapach: Mało intensywny. Na pierwszym planie słód, chmiel słabo wyczuwalny. W tle dało się wyczuć jakby aceton(?). [3]
                      Smak: Mało treściwy jak na 12, piwo wydaje się być rozwodnione, lekko kwaskowate. Dominuje posmak słodowy z wyraźnym posmakiem zbożowym. Goryczka dość intensywna i pozostawia długotrwały posmak. Delikatnie wyczuwalny alkohol. [3]
                      Wysycenie: Słabe, na języku ledwo wyczuwalne bąbelki gazu. [3]
                      Opakowanie: Wszystko zielone - od butelki, poprzez niestarannie naklejoną etykietę mało kojarzącą sie z piwem po kapsel z logo browaru. [3.5]
                      Uwagi: Można skosztować, ale za 3,50 można kupić coś o wiele ciekawszego.

                      Moja ocena: [3.075]

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty i klarowny [4]
                        Piana: biała lecz strasznie dziurawa,opada w normie,tworzy ładny dywanik [4]
                        Zapach: świeży i surowy,średnio wyczówalny chmiel i słód bez innych dodatków [3.5]
                        Smak: troszkę taki lekki jak na 12,goryczka mogła by byc trochę lepsza,w oddali można poczuć smaktak jakby owocowy [4]
                        Wysycenie: w kufelku w sam raz,w gardełku i ustach za duże [4]
                        Opakowanie: zielona butelka,zielona etykieta z kontrą i krawatką wyglądają na rzeczywiście ekologicznie [4]
                        Uwagi: piwko OK,lecz cena zdecydowanie za wysoka.PZDR

                        Moja ocena: [3.825]
                        mb WOS

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor jasno miodowy, klarowny. [4]
                          Piana: Piana niska i szybko opada do pełnego nalotu. Oblepia częściowo szkło [3.5]
                          Zapach: Zapach delikatnie chmielowy i słodowy, ale nie jest zbyt intensywny [4]
                          Smak: W smaku przyjemny słód oraz chmiel. Pozostawia miły, słodowy posmak. Wyczuwalne także żelazo. [4]
                          Wysycenie: Nasycenie dobre. Widać pracujące piwo. Jednak słabnie w czasie. [4.5]
                          Opakowanie: Opakowanie trochę mało piwne moim zdaniem.
                          Plus za podanie parametrów, minus za zieloną butelkę i goły, czarny kapsel. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.95]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            #14
                            Origo
                            Attached Files

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Nie lubię piw z zielonej butelki i to mi zupełnie nie spasowało. Jakbym pił "koncernowego" Broka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎