Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Bernard, Watou Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    St. Bernard, Watou Tripel

    Butelka 0,33 litra, alk. 7,5 %, eks. brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - ciemno-miodowy, mętny
    Piana - drobna, gęsta, olbrzymia i trwała
    Zapach - delikatnie drożdżowy plus nuty owocowo-winne
    Gaz - włąściwy
    Smak - lekko drożdżowe, wyraźne nuty owocowe, mocno słodkie, nuty winne wyczuwalne, goryczka średnia, pod koniec picia posmak drożdżowy bardzo wyraźny
    Smaczne, bardzo dobre piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 927 ( 606 opisane na forum ) 506 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa brązowa, wpadająca pod światło w optymistyczny pomarańczowy odcień. Słaba klarowność.
      Piana dość szybko redukuje się do cienkiej, ale utrzymującej się do końca szumowiny. Bez zbytniej tendencji do oklejania ścianek.
      Aromat mocno przyprawowy, pieprzowy, nieco goździkowy. Słodkie słodowo-owocowe nuty na drugi planie. Ciepłe alkoholowe klimaty spinają całość.
      Smak bogaty, przestrzenny. Słodkie, ale nie ulepkowate elementy owocowe, w tym lekka cytrusowa, nieco winna cierpkość, wsparte fenolowymi, przyprawowymi odcieniami, skąpane w wyczuwalnych alkoholowych, ciepłych oparach. Nieznaczna goryczka, wygasająca jednak wyraźnie w posmakach.
      Wysokie nagazowanie, lekko podszczypujące w język jako kontrapunkt dla solidnego profilu smakowego. Idealnie.
      Butelka 330ml, zgrabnie oklejona, jak na zdjęciu sibarha. Na etykiecie rysunek zabytkowego kościoła w Watou. Estetyczny kapsel też nie uległ zmianie.

      Wspaniały, smaczny tripel, o bogatej harmonii aromatów i smaków. Alkohol, choć wyczuwalny, to jednak sprawuje bardzo dyskretną opiekę nad trunkiem. Do mojego ulubionego Karmelieta z Bosteelsa naprawdę niewiele mu brakuje. Dla chcącego poczuć smak piwnej Belgii pozycja obowiązkowa. 9,5 w skali 1-10.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎