Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mafar
    Senior
    • 04-2003
    • 1262

    Ale tutaj chodzi o święto górnicze "Barbórkę"
    Polakom gratulujemy Brackiego

    Gdy rozum śpi budzą się demony

    Comment

    • Juby_piwosz
      Senior
      • 02-2006
      • 254

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karin861 Wyświetlenie odpowiedzi
      Niesamowita cena jak na flirt towarzyski Żywca:
      http://allegro.pl/item895330306_unik...owarzyski.html
      Bo to chyba z konsumpcją po pozytywnie zakończonym flircie...
      Last edited by ART; 07-02-2010, 21:23. Powód: cyt.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • volodos
            Senior
            • 09-2008
            • 717

            Dobra cena nie jest zła

            Comment

            • vociek
              • 09-2002
              • 119

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
              Dobra cena nie jest zła
              To jest bardzo dobra cena. Brałem udział w tej licytacji i tak sie zastanawiam - czy czasem nie następuje już pewne przeszacowanie wartości zbiorów? Szczególnie szklane kufle osiągają znaczne przebicia. Wiem, że dana rzecz jest warta tyle, ile kontrahent chce zapłacić, ale ponad 2.000 PLN za kufel? To jest ponad 500 euro. Kwota jeszcze dwa, trzy lata temu absolutnie niewyobrażalna.
              Jeszcze nie tak dawno kupując kufel za 800 PLN wydawało mi się, że zwariowałem, ale to był kufel z mojego rodzinnego miasta, więc się usprawiedliwiłem.
              Skąd się to wzięło? Płytkość naszego rynku? Pojawienie się kolekcjonerów, którzy odkryli ciekawy, warty zainwestowania rynek?
              Na pewno duże znaczenie ma fakt, że aukcje internetowe są ogólnie dostępne. Kiedyś kolekcjoner, aby sprzedać lub wymienić swój towar, musiał wybrać się na giełdę, pojechać do innego miasta, a i to mógł spotkać bardzo ograniczoną liczbę ewentualnych nabywców. To wszystko zmieniło się w ostatnich latach.
              Piszę to, mając pełną świadomość, że swoją kolekcję stworzyłem głównie poprzez internet, ale nagle zacząłem patrzeć na moje kufle jak na ewentualne źródło znacznego dochodu, a nie jak na przedmiot ciekawego, ale mało "poważnego" kolekcjonerstwa.
              Macie podobne spostrzeżenia?

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Podjąłeś Vociek ciekawy wątek ale w złym miejscu. To jest temat ciekawych aukcji allegro i namiarów ich tyczących. 3majmy się tematu.
                Last edited by Cooper; 22-02-2010, 19:41. Powód: no chyba proste że skoro zmieniam znaczy coś poprawiłem ;)
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • vociek
                  • 09-2002
                  • 119

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)ciekawy wątek ale w złym miejscu.
                  Skoro toczyła się tutaj dyskusja na temat pisowni słowa "barbórka"? Ok, jeśli debata mogłaby się rozwinąć, to może ART ją wyodrębni i przeniesie?

                  Comment

                  • pieczarek
                    zwykle cham i prostak
                    • 06-2001
                    • 5011

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wiem od sprzedawcy, że ten kufel z Czarnkowa kupiło jakieś muzeum, przypuszczam że Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Małe muzea tak już mają, że skoro nie mogą kupować eksponatów za setki tysięcy złotych, to szaleją przy zakupach lokalnych pamiątek.

                    Comment

                    • miszawar
                      Member
                      • 10-2009
                      • 48

                      I chwała im za to, że starają się dbać o swoje dziedzictwo kulturowe. Postawa godna naśladowania dla innych lokalnych społeczności.

                      Comment

                      • vociek
                        • 09-2002
                        • 119

                        Ale przecież nie licytowały dwa muzea. Ktoś - oprócz muzeum - musiał również podnosić cenę.

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          Ale ta druga osoba ustawiła sobie jakąś granicę (1999,99 zł), za którą rozpoczyna się paranoja i szaleństwo. Dla regionalnego muzeum takich granic nie ma. Kufel jest wyjątkowy, jeśli muzeum nie kupi go teraz, być może nie kupi go nigdy. A w rocznych sprawozdaniach musi się wykazywać jakimiś nabytkami, wystawami okresowymi, spotkaniami z ciekawymi ludźmi itp. Jednym słowem pracownicy muszą na papierze uzasadniać sens dalszego istnienia placówki.

                          Dla ścisłości kufla na pewno nie kupiło muzeum. Z tego co wiem nie może tego robić. Musi zebrać od sprzedawcy oświadczenie, że rzecz jest jego, nie kradziona itp. oświadczenia cnotliwości. Dlatego na aukcjach uczestniczą pracownicy muzeum jako osoby prywatne. I potem przez podstawionych ludzi muzeum oficjalnie "kupuje" taki kufel czy inną mapę lub pocztówkę.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dlatego na aukcjach uczestniczą pracownicy muzeum jako osoby prywatne. I potem przez podstawionych ludzi muzeum oficjalnie "kupuje" taki kufel czy inną mapę lub pocztówkę.
                            A przy tym może cos dla siebie uszczkną
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • pizmak666
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 1898

                              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Pomijając już samą aukcję to widzę że allegro wzorem ebay'a zaczeło ukrywać loginy kupujących
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎