Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Skutecznie uniemożliwia to ostrzeżenie kupujących o fałszywkach. Cwaniaczki zacierają ręce.

    Comment

    • smes
      Senior
      • 09-2006
      • 615

      Czy podstawki pod piwo czy pocztówki równie unikatowe idą za mniej? Ponadto dużo mniej zachowało się kufli niż innych gadżetów (proszę wziąść pod uwagę różne czynniki zniszczeń na wybrane przedmioty)
      Zbieram przedmioty związane z Tyskimi Browarami. Jeżeli coś masz, pisz xolay@o2.pl

      Comment

      • genea
        Senior
        • 02-2006
        • 1515

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        Pomijając już samą aukcję to widzę że allegro wzorem ebay'a zaczeło ukrywać loginy kupujących
        Dla mnie takie działanie jest trochę bez sensu... Przecież nick to nie dane osobowe żeby specjalnie jakoś go chronić. Tłumaczą się niby, że dzięki temu użytkownicy nie będą dostawali spamu Tylko, że w mojej skrzynce ląduje i tak spora ilość spamu więc dużej różnicy nie zobaczę... Zwłaszcza, że spam z allegro trafił mi się może z jeden raz A tak jak pisze Krzysiu nie będzie można się teraz ostrzegać przed różnymi przekrętami na allegro...
        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
        Bractwo Piwne

        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Takie ukrywanie mimo że z jednej strony też mnie wkurza to ma jednak sens. Nie można się skontaktować/namierzyć kupującego nie będąc sprzedawcą w danej aukcji. Kilka miesięcy temu wygrałem aukcję za większą kasę i zaraz po jej zakończeniu dostałem maila o treści i wyglądzie podobnym (acz nie takim samym co na moje szczęście zauważyłem) do maila przysyłanego automatycznie z allegro zawierający fałszywy numer konta które nie należało do osoby będącej prawdziwym sprzedawcą. Powiadomiłem allegro i od razu potwierdzili że to próba oszustwa. Obiecali to sprawdzić choć zgodnie z moimi przypuszczeniami oczywiście na tym się skończyło. Tak czy siak w przypadku ukrywania loginów taka sytuacja z "podrzuceniem" swojego numeru konta kupującemu jest znacznie mniej prawdopodobna.
          Pozatym póki co ukrywanie loginów w wersji allegro jest i tak łagodniejsze od tego w wersji eBaya bo znając dane środowisko kupujących można domysleć się ich loginów po 1 i ostatniej literze. Na ebay'u widać jedynie wpisy typu "Kupujący/Bidder 1" itp
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • genjuro
            Member
            • 07-2009
            • 70

            Kotły warzelne: http://allegro.pl/item927800173_koci..._typ_kk41.html

            oraz

            http://allegro.pl/item928213960_koci..._typ_kk41.html

            Comment

            • beny
              Senior
              • 03-2001
              • 984

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Pozatym póki co ukrywanie loginów w wersji allegro jest i tak łagodniejsze od tego w wersji eBaya bo znając dane środowisko kupujących można domysleć się ich loginów po 1 i ostatniej literze. Na ebay'u widać jedynie wpisy typu "Kupujący/Bidder 1" itp
              Nie zawsze czasami są to losowe 2 litery z logina - ale znając środowisko kolekcjonerskie w danym serwisie nie jest to żadna przeszkoda aby dowiedzieć się kto licytował lub kto wygrał dany przedmiot - kwestia tylko wprawy, czasu i znajomości serwisu.
              Z piwnym pozdrowieniem
              Radosław Kwiecień

              http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Allegro póki co pokazuje chyba 1 i ostatnią literę ksywki. Na jebaju faktycznie są one w losowej kolejności.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • volodos
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 717

                  Moim zdaniem to dobry pomysł. Chyba ma to głównie na celu uniemożliwienie podszycia się kogoś pod kupującego. Miałem już taki przypadek, że umówiłem się na odbiór osobisty szkła. Przyjeżdżam, a sprzedający mówi, że "przecież 10min temu ktoś już odebrał...". O sprawdzeniu dowodu w sumie sam też bym nie pomyślał.
                  Drugim problemem może być podszycie się pod sprzedającego. Wystarczy wysłać maila ze sprostowaniem, że numer konta uległ zmianie. Też mi się tak zdażyło - na szczęście nie przelałem oszustowi, tylko sprawdziłem wcześniej o co chodzi z tym kontem. Teraz takie praktyki są ukrócone. A i tak prawie zawsze wiadomo, kto kupuje...

                  Comment

                  • wojtek_63
                    Senior
                    • 10-2004
                    • 357

                    Ale teraz cwaniaczki będą sobie bezkarnie podbijać aukcje. Bo teraz niewiadomo ,który z licytujących jest podstawiony.

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ale teraz cwaniaczki będą sobie bezkarnie podbijać aukcje. Bo teraz niewiadomo ,który z licytujących jest podstawiony.
                      Ale czy ktoś kogoś zmusza do licytacji? cena jest dla mnie za wysoka to nie licytuję dalej, a oni mogą sobie dalej podbijać ceny.
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • karin861
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 597

                        Zawsze są plusy i minusy zmian, dla jednych będzie więcej plusów tego że Allegro ukryło nicki a dla innych więcej negatywów. Nic się z tym nie zrobi. Kwestia przyzwyczajenia.
                        Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          http://www.allegro.pl/item952453333_...ipfe_bier.html Ciekawe wymiary szyldu.
                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            Facet wystawia dwie aukcje kapsli z browaru Pankov - Rosja gdy tymczasem browar ten nigdy nie produkował piwa butelkowego.Zwykłe oszustwo. Skoro taki rarytas to czemu aukcja tylko czterodniowa?

                            Comment

                            • danio_145
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 723

                              Być może on sam tego nie wie? Wciąż wielu kolekcjonerów nie wie, że te kapsle nie są piwne.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                elektryczny garnek do zacierania http://allegro.pl/item982484035_podg...piwa_wina.html
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎