Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojtek_63
    Senior
    • 10-2004
    • 357

    Kipke


    Coś za dobry stan jak na oryginał i pojemność 0,25l budzi podejrzenia.
    Co o tym myślicie ?????

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2868

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
      http://allegro.onet.pl/antyczek-kipk...228061635.html
      Coś za dobry stan jak na oryginał i pojemność 0,25l budzi podejrzenia.
      Co o tym myślicie ?????
      Dlaczego ta pojemność budzi podejrzenia?
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • wojtek_63
        Senior
        • 10-2004
        • 357

        Co prawda ja sie na tym nie znam ale wydawało mi się,że wtedy stosowano inne oznaczenia pojemności np.6/20l.

        Comment

        • volodos
          Senior
          • 09-2008
          • 717

          Oznaczenia pojemności stosowano zamiennie przez pewien czas. Mnie bardziej zastanawia sygnatura ze skrzyżowanymi szpadami. Z tego co wiem to raczej stare kufle czeskie mają takie oznaczenia. Chyba, że Niemiec zamówił szkło u Czecha

          Comment

          • volodos
            Senior
            • 09-2008
            • 717

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
            Coś za dobry stan jak na oryginał
            Stan szkła rzeczywiście jest dobry. Widoczne są jednak rysy na zeszlifowanym dnie. Poza tym, logo jest przetarte (kolor czarny na napisach oraz pieczęć).

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              Zobaczcie też tutaj:

              tutaj znajdziesz pomoc przy identyfikacji danych eksponatów ze swoich kolekcji


              Ostatni post Piwowara wyjaśnia dokładnie pochodzenie kufla.

              Comment

              • master_luki
                Senior
                • 02-2002
                • 154

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtek_63 Wyświetlenie odpowiedzi
                http://allegro.onet.pl/antyczek-kipk...228061635.html
                Coś za dobry stan jak na oryginał i pojemność 0,25l budzi podejrzenia.
                Co o tym myślicie ?????

                Drogi Wojtku!
                Bez obrazy ,ale chyba nie bardzo sobie zdajesz sprawę co napisałeś w tym temacie.Podejrzewając sprzedawcę tego kufla o nie uczciwość jest bez podstawne.Chyba nie bardzo zdajesz sobie sprawę kto jest sprzedawcą tego kufla .To tak samo jak byś napisał to o Szczecinku albo o Ber Doktorze.To są sprzedający którzy mają bardzo wysokie ceny,ale mają pewny towar!!
                Taki kufel jest już na Browarze,taki sam .

                Comment

                • wojtek_63
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 357

                  Rzecywiście nie jestem znawcą kufli a już na pewno nikomu nie zarzucam nieuczciwości,porostu stan tak starego kufla jest wręcz fantastyczny. Niejednokrotnie na forum czytałem o nieuczciwych sprzedajacych ,którzy fabrykowali tego typu kolektybilia stąd moja nieufnośc.

                  Comment

                  • romiszu
                    Junior
                    • 07-2004
                    • 10

                    A co powiecie o tym i o takich ilościach rzadkich sztuk https://ssl.allegro.pl/my_page.php?uid=10558170

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Chyba można zamieszczać tutaj linki do zagranicznych odpowiedników allegro
                      Na ruskim jest ciekawa aukcja bardzo starej (myslę że okolice I WŚ) matrycy do druku etykiet z browaru Kętrzyn. Wydaje mi się iż jest to najstarsza znana etka z tego browaru. Zastanawiałem się czy nie jest to podstawka ale chyba raczej nie.
                      Cena około 350 zeta nie jest może super atrakcyjną ale chyba nie też bardzo drogo a podejrzewam że jedyna osoba jaka kliknie - wygra ją.
                      Fajnie gdyby matryca wróciła do Polski. Wiem że jest kolekcjoner który bardzo interesuje się pamiątkami z kętrzyńskiego browaru ale niestety zapomniałem jego personaliów.
                      Pragnę też dodać iż (i wiem to z własnego doświadczenia) jest problem ze sprowadzaniem staroci z byłych krajów sowieckich i sprzedawca może nie chcieć wysłać tego przedmiotu do Polski. Myślę że to jednak kwestia dogadania się, zwłaszcza że mieszka w pobliskim Kaliningradzie.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • pizmak666
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 1898

                          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                          Comment

                          • Micho441
                            • 04-2008
                            • 812

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chyba można zamieszczać tutaj linki do zagranicznych odpowiedników allegro
                            Na ruskim jest ciekawa aukcja bardzo starej (myslę że okolice I WŚ) matrycy do druku etykiet z browaru Kętrzyn. Wydaje mi się iż jest to najstarsza znana etka z tego browaru. Zastanawiałem się czy nie jest to podstawka ale chyba raczej nie.
                            Cena około 350 zeta nie jest może super atrakcyjną ale chyba nie też bardzo drogo a podejrzewam że jedyna osoba jaka kliknie - wygra ją.
                            Fajnie gdyby matryca wróciła do Polski. Wiem że jest kolekcjoner który bardzo interesuje się pamiątkami z kętrzyńskiego browaru ale niestety zapomniałem jego personaliów.
                            Pragnę też dodać iż (i wiem to z własnego doświadczenia) jest problem ze sprowadzaniem staroci z byłych krajów sowieckich i sprzedawca może nie chcieć wysłać tego przedmiotu do Polski. Myślę że to jednak kwestia dogadania się, zwłaszcza że mieszka w pobliskim Kaliningradzie.
                            Nie taka to prosta sprawa. Nie ma obcji wysyłki za granicę więc nie można zalicytować.
                            Na korespondencję nie odpowiada. Pozostaję obcja kupienia przez "naszego" kolegę z St.Petersburga ale On się gdzieś zapodział. Nie odpisuje na e-maile.
                            Cena wychodzi prawie 140$USD a do tego koszt przywiezienia.Ale sprawa warta zachodu dla zainteresowanego.

                            Comment

                            • wojtek_63
                              Senior
                              • 10-2004
                              • 357

                              Bój się Boga Michał opcji a nie obcji.

                              Comment

                              • yoreck
                                Senior
                                • 04-2004
                                • 526

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pozostaję opcja kupienia przez "naszego" kolegę z St.Petersburga ale On się gdzieś zapodział. Nie odpisuje na e-maile.
                                Widziałem go na giełdzie w Kijowie,może jeszcze nie dojechał do domu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎