Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trudności w turystyce piwnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Trudności w turystyce piwnej

    Od dłuższego czasu moją i mojej małżonki jedną z większych pasji jest zwiedzanie browarów w kraju i zagranicą. Niedawno spotkałem się z problemem, którego szczerze mówiąc i pisząc nie pojmuję. Odwiedziłem ponad 40 polskich czynnych browarów i ponad 50 po za Polską i nikt nie robił nam większych przeszkód w obejrzeniu ich. Do czasu aż nie starałem się o wizytę w browarze Relakspol. Kilka telefonów i listów nic nie dały. I mam do was pytanie czy jest po z tym jednym browarem jeszcze jakiś inny polski browar ewentualnie zagraniczny, który robi takie problemy. Pytam, ponieważ na przyszłość będę wiedział jak planować moje piwne trasy.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Do czasu aż nie starałem się o wizytę w browarze Relakspol.
    a ile razy ludzie z Krakowa próbowali tam wejść...

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Od dłuższego czasu moją i mojej małżonki jedną z większych pasji jest zwiedzanie browarów w kraju i zagranicą. Niedawno spotkałem się z problemem, którego szczerze mówiąc i pisząc nie pojmuję. Odwiedziłem ponad 40 polskich czynnych browarów i ponad 50 po za Polską i nikt nie robił nam większych przeszkód w obejrzeniu ich. Do czasu aż nie starałem się o wizytę w browarze Relakspol. Kilka telefonów i listów nic nie dały. I mam do was pytanie czy jest po z tym jednym browarem jeszcze jakiś inny polski browar ewentualnie zagraniczny, który robi takie problemy. Pytam, ponieważ na przyszłość będę wiedział jak planować moje piwne trasy.
      Browar w Łodzi - ale to chyba wszyscy wiedzą.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • kris-pe
        Junior
        • 02-2007
        • 15

        #4
        Podobny problem spotkał mnie dwa lata temu w browarze Jabłonowo!
        Mieszkam w kilkanaście kilometrów od niego i w wolnej chwili postanowiłem go odwiedzić (wtedy smakował mi jeszcze „Belfast”). Zostałem potraktowany jak intruz, konkurencja(?) - nieproszony gość. Nie udało mi się z nikim porozmawiać ani umówić na inny termin.

        Comment

        • dzidek1960
          Senior
          • 01-2003
          • 1548

          #5
          Już nieczynne Bojanowo też nie wpusczało. Byłem tam i chciałem chociaż z zewnątrz czyli od podwórza obejrzeć i sfotografować budynki. Pani technolog (tak ją zwali) grzecznie mi odmówiła. Powiedziała, że tylko dyrektor może na to wydać zgodę ale go nie ma i nie wie kiedy będzie. Fakt, moja wizyta była nie umówiona.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            a ile razy ludzie z Krakowa próbowali tam wejść...
            Nie tylko z Krakowa. Ale w Relakspolu nie są zainteresowani takimi odwiedzinami. Raz nawet wydawało się, że to już tuż tuż.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • lukiper
              Senior
              • 02-2003
              • 163

              #7
              śp Piast na Jedności też był "jedyny w swoim rodzaju" oni nawet skarbówki niewpuszczani na swe włości
              www.pilsdeckchen.za.pl
              www.wkk.free.ngo.pl

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                Nie tylko z Krakowa. Ale w Relakspolu nie są zainteresowani takimi odwiedzinami. Raz nawet wydawało się, że to już tuż tuż.
                Nie chcę tu tłumaczyć niczyjej niechęci do wpuszczania na teren browaru, ale musimy wszyscy pamiętać, że browar to mimo wszystko zakład pracy i to w dodatku produkcyjny! Przez analogię spróbujcie zwiedzić - ot tak sobie - kopalnię czy hutę albo stocznię... Wiem, są browary gdzie wpuszcza się bez żadnego problemu, ale w tych firmach zapewne jest odpowiednia osoba, która ma ileś tam czasu na oprowadzanie. A do tego musi być chyba odpowiednio przeszkolona?
                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • pivaria
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 1538

                  #9
                  Jak jest w Rosji i na Ukrainie?

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                  Browar w Łodzi - ale to chyba wszyscy wiedzą.
                  O przepraszam! Zwiedzałem browar w mieście Łódź, bez najmniejszych problemów! Może teraz się pozmieniało?
                  Przy okazji: bardzo ciepło wspominam zwiedzanie browaru we Lwowie. Mowa o byłym LTAB, a ten nowy przy Dżordża Łoszingtona to dopiero mam w planach na te wakacje. Chciałbym przy okazji się spytać o to jak wygląda możliwość zwiedzania innych browarów na Ukrainie i w Rosji. Może ktoś wie?
                  PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                  www.pivaria.pl
                  https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                  Comment

                  • Sokół83
                    szynkarz
                    • 12-2004
                    • 1598

                    #10
                    Przez analogię spróbujcie zwiedzić - ot tak sobie - kopalnię
                    ja już byłem w 3
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Co do Łodzi to nigdy poza same biura nie udało mi sie wejść w 1-ym i 2-im (Orla i Północna) natomiast w br. nr 3 bez problemu.
                      Najgorzej wspominam Podole, mimo wielokrotnych prób nigdy nie udało mi się tam wejść. problemy miałem też kiedyś w Męckiej Woli ale skończyło sie dobrze Pierwszą wizytę w Wiście też miło nie wspominam, totalna olewka tylko dzięki upierdliwości coś udało mi się załatwić.
                      Zagranica mimo dwukrotnych wizyt w Apatinie (Serbia) w 2002 i 2006 tez sie w ogóle wejśc nie dało, totalna porażka ale to typowe dla koncernów. Klamkę tez pocałowałem w Aleppo w Syrii, akurat był Ramadan. Staropramen w Pradze - nikogo nie ma, nikt nie ma czasu, Praga Holesovice to samo, jakoś mało przychylni. Więcej browarowych porażek nie pamietam więc na ogł było dobrze bądź bardzo dobrze

                      ps. No i musze tez dodac Babin - po prostu chamstwo i drobnomieszczaństwo przy którym próby w Relakspolu to pikus
                      Last edited by becik; 13-02-2007, 11:40.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • albeertos
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2313

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Staropramen w Pradze - nikogo nie ma, nikt nie ma czasu,
                        Staropramena zwiedzaliśmy latem 2002 roku. Co prawda była to standardowa wycieczka dla turystów, ale kawałek browaru + piwo w knajpce firmowej udało się zaliczyć. Nie pamiętam ile to kosztowało, coś ok. 100 koron. Nie wiem czy coś od tego czasu się zmieniło.
                        (_)>
                        Nigdy się nie poddawaj!!!
                        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                        Lech jest tam gdzie jego wiara
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                          Staropramena zwiedzaliśmy latem 2002 roku. (...)
                          Ja tam byłem w 1995 roku, więc do Twojej wizyty wiele się zmieniło jak widać
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            #14
                            W prochowickim Viflingu także odwiedziny kończyły się na portierni.

                            Comment

                            • GDAM
                              Member
                              • 06-2006
                              • 36

                              #15
                              Turystyka browarniana.

                              Relakspol to dziwna, sprawa pare lat wstecz też tam byłem i nikogo nie spotkałem wszedłem
                              bez problemu pozwiedzałem az w końcu przyszedł jakis jegomośc zabrał coś w pudełku
                              popatrzył na mnie i poszedł sobie, dodzwonić do domu też się nie udało dzwonek był zepsuty.
                              Bardzo dziwny browar

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎