Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lindemans, Kriek de Bruxelles

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Lindemans, Kriek de Bruxelles

    Buteleczka 0,25 litra, alkohol 3,5 %, eks.brak, kapsel czerwony, zawiera 28% soku wiśniowego
    Kolor - wiśniowy, klarowny
    Piana - niska, różowa, nietrwała
    Zapach - wiśniowy, bardzo aromatyczny i intensywny
    Gaz - okey
    Smak - esencjonalny wiśniowy, słodkie, lekkie goryczkowo-pestkowe nuty
    Dobre wypijalne wiśniowe "piwko".

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1035 ( 676 opisane na forum ) 576 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Zakupilem wersje w butelce 0,375 litra.

    Zamknieta folia, kapslem z firmowym nadrukiem i korkiem, rowniez firmowym.

    Po nalaniu do szklanki tworzy sie bardzo wysoka i grubobablowa piana, ktora szybko opada, ale tworzy dosyc gruby dywan. Metne, z racji drozdzy i czerwonawo-rozowe w barwie. W zapachu bardzo owocowe, duzo aromatu wisniowego, prawie jak domowy kompot. W smaku czuc mocna owocowa nute, nieco gazu milo szczypie w jezyk, pozniej nieco kwaskowatosci i nutki chmielu. Smaczne, przyjemnie owocowe, pasowaloby do jakiegos deseru, nawet czekolady.

    Szkoda, ze aromatyzowane i slodzone acesulfamem-k.

    Link: http://www.lindemans.be/start/kriek/en
    Last edited by Sven; 10-06-2007, 00:41.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Inna wersja piwa:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • kubadzierzawski
          Junior
          • 03-2008
          • 3

          #5
          Czy lambiki Lindemansa są pasteryzowane? A w przypadku kupionego w komplecie z Kriekiem Faro mam również wątpliwości co do filtracji, był taki zawiesisty... Z góry dziękuję za pomoc!

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Kolor: Czerwono-brunatny, bardzo ładny. Mętne. [5]
            Piana: Kolor jasno różowy. Gęsta, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez ok. 10 min, po czym pozostaje w postaci dość grubego przy ścinkach dywanika. [4]
            Zapach: Zdecydowanie wiśniowy co nie ulega żadnej wątpliwości . Wspomniana wiśnia przykrywa praktycznie resztę aromatów. Gdzieś w oddali można wyczuć chmiel. Całość bardzo przyjemna i intensywna. [4,5]
            Smak: Tak jak i w zapach przyjemny wiśniowy smak dominuje. Chwile po przełknięciu pojawia się bardzo intensywna kwaskowatość zbliżona do tej szampańskiej. Nie przepadam za napojami o smaku wiśniowym ale w przypadku tego krieka wspaniałego charakteru temu piwu dodaje właśnie ta wspomniana wysoka kwaskowatość. [4,5]
            Wysycenie CO2: Wysokie. Drobne bąbelki mocno gryza w język. Bardzo pasujące do charakteru piwa [5]
            Opakowanie: Stylowa zielona, szampańska butelka zamykana kapslem pod którym ukryty jest korek. Projekt etykiety bardzo przeciętny. [4]

            Ocena: [4,5]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Lindemans Kriek

              Kolor: Głęboka, krwista czerwień.
              Piana: Różowa, średniobąblowa, tworzy centymetrową warstwę, by opaść po kilku minutach do grubej kołderki i zostać do końca. Obficie brudzi ścianki.
              Zapach: Ładny, wiśniowy. W tle intensywny, piwniczny aromat znany z Gueuze i Faro z tego browaru.
              Smak: Początek wiśniowy, lekko słodki. Szybko pojawia się orzeźwiająca kwaskowość. Finisz lekko ściągający, pestkowy i nadal kwaskowy. W miarę jak się ogrzewa pojawia się lekka goryczka.
              Wysycenie: Średniowysokie.
              Opakowanie: Buteleczka 375 ml zamykana kapslem i korkiem. Etykieta jak na drugiej fotce sibarha. Alc. 3,5 %.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                Aromat: wiśniowy, pestkowy

                Piana: niska, gęsta, dość trwała

                Barwa: wiśniowa, lekko mętne

                Smak: owocowy, wiśniowy, lekko lambikowy, balans smaku po kwaśnej stronie, ale jest dzielnie kontrowany nieprzyjemnie sztuczną słodyczą

                Goryczka: niewyczuwalna

                Odczucie w ustach: wytrawne, szorstkie

                Ogólne wrażenie: przyjemne owocowe, słodkawe, kobiece piwo, niestety jego słodycz jest wyczuwalnie sztuczna.

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #9
                  Lindemans Kriek [a.3.5%]

                  Kolor: winny, rubinowo-różowawy, prawie całkowicie klarowny, bo drożdże nie chcą się za bardzo odkleić od dna, a to co się odkleiło, przyjęło formę ciemnych grudek [5]

                  Piana: drobnoziarnista, wysoka, bardzo sztywna i trwała, różowa, gruba pierzyna zostaje do końca [5]

                  Zapach: bardzo intensywny, wiśniowy z dosyć silnym, lambikowym kwaskiem i drożdżowo-szampańską nutą przesiąknięty trochę dębową beczką, w tle czuć leciutką słodowość [5]

                  Smak: słodki, wiśniowy z ostrym, lambikowym kwaskiem wyczuwalnym dopiero po chwili i zostającym chwilę po przełknięciu wraz z długim, słodowym i leciutko dębowym posmakiem, poza tym odbija mi się po tym jakimś czerwonym winem; trochę to IMO za słodkie, Kriek Boom był dużo bardziej cierpki, wytrawny i nie aż tak przesłodzony; pod koniec było trochę goryczki i coś przyprawowo-drożdżowego, szmpan się nie pokazał [4]

                  Nasycenie: dosyć wysokie, chociaż spodziewałem się wyższego [4.5]

                  Opakowanie: zielona, mała flaszka szampańska (0.375l) zamknięta korkiem z wypalonym logo i dużym złotym kapslem z takim samym nadrukowanym, na szyjce gruba, różowo-metaliczna folia aluminiowa, czarno-czerwona etykieta z wisienkami, okleja flaszkę na całym jej obwodzie [5]

                  Producent: Brouwerij Lindemans, 1479 Lenniksebaan, B 1602 Vlezenbeek, Belgia; www.Lindemans.be
                  Zakupione w: Melger's Wijn en Dranken w Haarlemie
                  Degustowane: 27.02.2013r. ok. godz. 0:30 w Haarlemie
                  Data ważności: 01 AUG 2014 (coś krótko)
                  Partia: L H01LKR 15083
                  Soundtrack: "G3 Live in Denver" by Satriani/Vai/Malmsteen

                  Ja miałem taką:
                  Click image for larger version

Name:	Lindemans Kriek 3.5%.jpg
Views:	1
Size:	60,7 KB
ID:	2043105
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Wypiłem trochę ponad skrzynkę polskich kwasów(głównie od Pinty), ale jest to moje pierwsze podejście do lambica.

                    Barwa piwa - wiśniowa. Niewysoka, różowa piana, bardzo szybko opada, delikatnie, ale ładnie zdobiąc szkło.
                    W zapachu intensywnie wiśniowy, cukrowy, troszkę marcepanu.
                    W smaku mocno wiśniowy, wysoka słodycz, skontrowana trochę intensywniejszym kwaskiem.
                    Wysycenie raczej niewysokie.

                    Ciekawe piwo, spodziewałem się jednak, że będzie miało profil zdecydowanie kwaskowy, jednak było dla mnie po prostu za słodkie - jedna buteleczka 250ml mi wystarczyła w zupełności. Z tego powodu mam wrażenie, że Lindemans chyba nie jest najlepszym producentem Krieka, nie znaczy to, że piwo mi nie smakowało, ale wiem, że mogłoby być lepsze; od czegoś trzeba w końcu trzeba zacząć. Chętnie bym spróbował tego stylu w bardziej wytrawnej wersji.
                    Last edited by rafalek21; 06-04-2016, 22:05.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chętnie bym spróbował tego stylu w bardziej wytrawnej wersji.
                      Pij wszystko co ma w nazwie Gueuze. Polecam i pozdrawiam.

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #12
                        Wygląd: kolor wiśniowy, piana też w kolorze jasno amarantowym, ładna, drobna, ładny lacing.
                        Zapach: landrynowy, wiśniowy, pestkowy, ale w odróżnieniu od brzoskwiniowego niemal brak nut dzikich.
                        Smak: Słodkie, ale nie tak słodkie jak brzoskwiniowe, lekka nuta dzika w smaku już jest, skórzana, jest ściągające, pestkowe, bardziej kwaśne niż słodkie, ale nie jest to mega kwas, jakiś karmelek wychodzi jak się ogrzewa. Bardzo przyjemne.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎