Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Sudeckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
    Widzę że moje ulubione piwo nawet w Ełku sprzedają. Naprawdę, moim zdaniem to najlepszy produkt z Głubczyc. Za ile je kupiłeś jeśli mogę spytać ?
    Za 2 złote w Polo Markecie.

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 573

      #32
      Ooo Polo Market zaczyna je sprzedawać, to dobrze. Wg mnie to piwo zasługuje na to aby można było je kupić nawet na mazurach. Ja je kupowałem w Gliwicach w Auchan do czasu kiedy ten sklep wycofał sprzedaż tego piwa. Powód był prosty, wszyscy paletami kupowali sudeckie i spadła sprzedaż innych markowych piw. Przez takie akcje, mniejsze browary nie mają przebicia na rynku. Teraz mieszkam w Niemczech, wiec z sudeckim juz na pewno się nie spotkam.

      Comment

      • Jerzy1960
        Senior
        • 07-2004
        • 370

        #33
        Nabyte w zeszłym tygodniu w Głubczycach. Puszka 500 ml. Alkohol: 6,2 % obj. Najlepiej spożyć przed: 14.05.2015. Zdecydowanie najlepsze piwo z Głubczyc.

        Comment

        • AaLeX
          Senior
          • 07-2011
          • 573

          #34
          Udało mi się kupić sudeckie w Gliwicach. Właśnie konsumuje. Piana wysoka i trwała, został wyraźny kożuch. W smaku słód i goryczka, tak jak kiedyś było. Piwo nadal ma te samą zieloną puszkę i tak samo wysoką jakość. Jest to nadal najlepszy produkt z Głubczyc bijący na głowę wszystkie koncerniaki pod kątem smaku, zapachu, wyglądu jak i ceny. Ocena 5,5/6.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto. [3.5]
            Piana: Nie za duża ale grubsza warstwa trzymała się dość długo. Lejsing jest. [3.5]
            Zapach: Słód i prawdopodobnie chmiel, potem dochodzi średnio miła owocowość. [3]
            Smak: Słodkawe, słodowe, lekka goryczka, trochę przykrej owocowości. [3]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Lubię zielone Opakowanie proste ale nie prostackie. [3]
            Uwagi: Piwo chyba faktycznie lepsze od reszty głubczyckiej. Ale oczywiście cudów nie ma. W totalnej "awarii" może się komuś "nadać"

            To prawdopodobne że to baza do HGB na inne słabsze ich procentowo produkcje.

            Moja ocena: [3.1]
            Last edited by Javox; 16-05-2015, 17:15.

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #36
              Jako, że miało to być "najlepsze" piwo z Głubczyc, to zakupiłem kontrolnie puszkę w sławetnej Mili za całe 1,99. Nie zawiodłem się, bo wiedziałem, że to będzie niepijalny syf na równi z resztą ich piw.

              Nie rozumiem więc czemu akurat Sudeckie ma być najlepsze z Głubczyc, skoro jest podłe jak każde inne spod ich skrzydeł.

              Dopóki nie wyeliminują tej stęchłej nuty ze swoich tworów, to nigdy nie uwarzą piwa nawet poprawnego.

              Odhaczone, do zapomnienia.
              Last edited by Mario_Lopez; 08-06-2015, 08:59.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • AaLeX
                Senior
                • 07-2011
                • 573

                #37
                Jestem trochę w szoku opinią o tym piwie Mario_Lopeza. Wiem, że o gustach i smakach się nie dyskutuje, jednakże jest to jedno z moich ulubionych piw które dość często spożywam. Jaką warkę miałeś tego piwa? Opinie innych, lepsze czy też gorsze, nie traktują tego piwa jak totalny syf, dlatego być może trafiłeś na nieudaną warkę. To piwo (najczęściej ) jest ambitne w smaku, ma wyraźną goryczkę, świetną pianę, trochę jak Brackie ma posmak żelazny ale nie drażniący. Wg mnie jest to nadal najlepszy produkt głubczycki, podobnie jak Javox, uważam że to baza do innych piw. Np. Trefl który teraz można kupić w sieci sklepów Netto (4,8% alk) to wg mnie rozwodnione Sudeckie. Zdarzyło mi się w życiu wypić pare syfiastych piw, choć żadnego nie wylałem do zlewu z szacunku dla tego trunku. Jednak nazywanie Sudeckiego syfem wydaje mi się oceną bardzo przesadzoną i niepasującą do tego trunku. Proponuję spróbować raz jeszcze, najlepiej z innej warki. .

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #38
                  Że "niepijalny syf" to bym może nie powiedział. Jesienią ubiegłego roku jedną puszkę jednak zmęczyłem.
                  Ale szkoda życia na takie piwa. Słabe jest pod każdym względem.
                  Z innej warki raczej nie będę próbował, nawet jeśli będzie kosztować w promocji 50 groszy

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #39
                    Nie patrzyłem na warkę, ale nie sądzę, aby poszczególne różniły się jakoś zauważalnie.

                    Nie moja wina, że głubczyckie piwa mi za cholerę nie smakują, choćbym nie wiem jak sobie wmawiał, że są OK, to niestety zawsze kończy się tak samo.

                    Moja ocena tego piwa zapewne była by inna, gdyby wyeliminowano tą paskudną i duszącą nutę, która towarzyszy każdemu piwu spod znaku Głubczyc.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • AaLeX
                      Senior
                      • 07-2011
                      • 573

                      #40
                      Tak jak mówiłem, o gustach się nie dyskutuje. Nie lubisz tego browaru i tyle . Jednak zachęcam, aby jeszcze kiedyś podejść do sudeckiego albo wyrobów z Głubczyc. Mam wrażenie że oni naprawdę się poprawili na przestrzeni lat. Może Hammer ci zasmakuje. Co do tego co napisał Admirador, to jakaś słaba ta twoja ocena tego piwa, nie zauważyłem w tym wątku abyś zamieszczał ocenę swoją prywatną czy też w artomacie, do czego zachęcam. Za 50 groszy to wykupiłbym wszystko ze sklepu, bo w Gliwicach płacę 2zł. Ja nie mówię że to jest arcydzieło browarnictwa, ale jak mam pić Tatry, Harnasie, Żubry i inne koncerniaki, to z całym szacunkiem dla ich smakoszy - wybieram Sudeckie .

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #41
                        Hammera nie mogę upolować u mnie w regionie od dobrych 5 lat, pisałem o tym.

                        Poza tym jeśli to jest to samo piwo co Stern Strong z Żabki (a tak podobno jest), to raczej nie zostanę jego smakoszem.

                        Smakują Ci piwa z Głubczyc i dobrze, każdy powinien mieć wybór i piwa po które sięga z przyjemnością.

                        Zdrówko!
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • AaLeX
                          Senior
                          • 07-2011
                          • 573

                          #42
                          Poszukaj Hammera w sieci sklepów Netto. Ja tam właśnie kupuję. W Krakowie nie ma, ale najbliższy masz w Skawinie. Jak będziesz kiedyś przejazdem . Wydaje mi się że Hammer a Stern Strong to inne piwa. Kupię Sterna i porównam.

                          Comment

                          • Jerzy1960
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 370

                            #43
                            Alkohol: 6,2 % obj. Puszka 500 ml, wytwórnia puszek "korona". Nabyty 01.11.2015 w sklepie w Głubczycach. Najlepiej spożyć przed: 08.05.2016. Z tego co pamiętam całkiem pijalne.
                            Attached Files

                            Comment

                            • AaLeX
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 573

                              #44
                              Pamiętasz za ile kupiłeś to piwo w tym sklepie?

                              Comment

                              • Jerzy1960
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 370

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pamiętasz za ile kupiłeś to piwo w tym sklepie?
                                Nie pamiętam. Sklep na ul. Krętej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎