Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • solozzo
    Member
    • 08-2006
    • 87

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bardzo mętne ciemno pomarańczowy wręcz brudny kolor [5]
    Piana: biała, drobnoziarnista,kremowej konsystencji opada bardzo wolno, trzyma sie zwarta,pozostawiała ślad na szkle [4.5]
    Zapach: intensywny, choc bardziej kwaskowy niz banany i gożdziki ale w miare konsumpcji i wziekszenia temperaury wyczuwa sie wyraznie te aromaty [4]
    Smak: Wyczuwalne są posmaki drożdżowo-bananowe, goźdzki i lekka cytrusowa kwaskowość, która, w miare picia, nabiera intensywności.Gęste, smaczne, bardzo orzeźwiające. [5]
    Wysycenie: w normie moim zdaniem mozna zwiększyć trochę. [4.5]
    Opakowanie: skormna gustowna etykietka, bez rewelacji [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.525]
    vere sede vacante est

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Interesujący, herbaciany. [4.5]
      Piana: Mogłaby być wyższa, ale nadrabia trwałością. [4]
      Zapach: Najmocniejsza strona piwa. Trwa przez cały czas picia. Klasyczna mieszanka bananowo-waniliowa. Bardzo smakowita. [5]
      Smak: Smak niestety, zbyt płaski. Na pierwszy plan wysuwa się spora wytrawność, wręcz cierpkość piwa. Jak na mój gust zbyt intensywna. W tle nieco wanilowej miękkości, ale piwo i tak jest zbyt ostre w smaku. [3.5]
      Wysycenie: Spore i takie miało być. [5]
      Opakowanie: Estetyczne, choć za bardzo ascetyczne. [4.5]
      Uwagi: Piwo do poprawy. Wolę dopłacić i wypić coś bardziej aromatycznego, z mniejszą wytrawnością. Po jakims czasie do poprawy.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: odpowiednio mętnawy, ciemnożółty [4.5]
        Piana: Jak na weissbiera - mogłaby być intensywniejsza [4]
        Zapach: delikatny, miła nutka drożdżowa [5]
        Smak: niezbyt intensywny, z wyraźną nutą drożdżową i goździkową (reklamowanych na kontrze bananów nie wyczułem) [5]
        Wysycenie: bardzo dobre [5]
        Opakowanie: może zbyt mało pomysłowe, plus za kapselek [4.5]
        Uwagi: Z radościa wypatrzyłem go w dąbrowakim KAUFLANDZIE. Wrażenia z konsumpcji jak najbardziej pozytywne.

        Moja ocena: [4.85]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #64
          Zaczyna w końcu startować strona Coneliusa
          Przy okazji można odkryć tajemnicę tego piwa. To jedyne piwo "naturlane"
          Attached Files
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #65
            Łohoho. Naturalne zmętnienie od naturlania?

            A hasło to przegięcie. Oprócz "Corneliusa" cała reszta pszenic świata jest niezdrowa i sztuczna?

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #66
              Nie - inne zwyczajnie nie są NATURLANE!
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #67
                A ja też mogę sobie w domu naturlać?
                Mam parę flaszeczek, położę delikatnie na podłodze, a Kazik (owczarek niemiecki ze słowiańską duszą ) z radością pomoże mi na(po)turlać...

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #68
                  Jesli ktoś zaproponuje w Plebiscycie kategorię "Piwna gafa roku 2007" to mamy już faworyta

                  Comment

                  • slaw28
                    Gość
                    • 03-2006
                    • 4

                    #69
                    widziane w sieci sklepów kaufland przynajmniej na górnym śląsku jest na pewno

                    Comment

                    • Samael
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 153

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnożółty, mentny wpadajacy w brąz. [4]
                      Piana: Gęsta i dośc dobrze sie trzyma, pozosstawiająca ślad na szkle. [4.5]
                      Zapach: Zapach niezbyt intensywny.Wyczuwalny zapach gozdzików i banana [3.5]
                      Smak: Wyraznie czuc posmak banana,lekko kwaskowe i sprawiajace wrazenie zbyt wodnistego.Ogólnie smaczne. [4]
                      Wysycenie: Dośc dobre [4]
                      Opakowanie: Dosc ciekawy pomysł z etykietka informującą o sposobie podawania owego piwa.Mała rzecz a cieszy [4.5]
                      Uwagi: Jak dla mnie piwo smaczne i godne polecenia innym.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miodowo - ciemnopomarańczowy, mocno mętne. [5]
                        Piana: Nalewanie zajęło mi kilka minut, ale po rozpoczęciu picia piana dość szybko siadła. Pozostał pi niej dywanik o grubości około 3 mm. Mogłoby być lepiej. [4]
                        Zapach: Bananowo - kwaskowaty, niezbyt intensywny,ale przyjemny. [4]
                        Smak: Początkowo piwo jest jakieś ostre, lekko kwaskowate, po chwili lekko słodkie, z bananem i delikatnym ananasem w aromacie. Nie jest bardzo intensywne w smaku, brakuje mi trochę goździków, goryczka jak dla mnie jest zbyt mocna. Mimo to wrażenie ogólne jak najbardziej pozytywne. Niektóre 2x droższe importowane pszenice są słabsze od Corneliusa. [4]
                        Wysycenie: Nieco za mocne, szczególnie na początku, potem sytuacja się poprawia (choć akurat spadek nasycenia to jednak minus piwa...). [4]
                        Opakowanie: Tu bez zarzutu, prezentuje sie naprawdę dobrze, moim zdaniem wygrywa nawet z piwami koncernowymi. Ładny kapsel, komplet informacji o piwie (no, może ten Browar Cornelius nieco mylący) - zdecydowanie krajowa ekstraklasa. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.1]
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • Czes
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2001
                          • 752

                          #72
                          NSP 06.05.08, a już przegazowane!
                          Można się wiosną spodziewać katastrofy, bo rzeczywiście zawiera żywe drożdże, które najwyraźniej ciągle pracują zwiekszając zawartość dwutlenku węgla.
                          Obok typowych komórek drożdżowych, obecne także jakieś bardzo podługaśne Brettanomyces (?)

                          Piwo ma zbyt mało typowych atrybutów Hefe-Weizena, jest także zbyt kwaśne.

                          Przy wszystkich wadach i tak zasługuje na tytuł Debiutu Roku 2007. Za ambicje.
                          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            #73
                            Corneliusa widziałem w Intermarche w Świdnicy - cena 3,49zł. Nie wiem jednak czy to oznacza ze jest dostępny w tej sieci w całej Polsce, bo w świdnickim Intermarche bywają piwa których nie ma w sąsiednich sklepach tej sieci np. z Namysłowa i Jako.

                            Comment

                            • banita12
                              Member
                              • 10-2007
                              • 65

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemno - pomarańczowy, bardzo mętny [5]
                              Piana: bardzo się pieni trudno je nalać z butelki jednak po pewnym czasie opada pozostawiając mały korzuszek [5]
                              Zapach: piękny słodowo owocowo drożdżowy [5]
                              Smak: rewelacyjny orzeźwiający doskonale harmonijny czuć posmaki owocowe i drożdżowe [5]
                              Wysycenie: mogło by byćnieco większe ale jest ok [4]
                              Opakowanie: ładna butelka jednak etykieta niczym się nie wyróżnia mi się kompletnie nie podoba [2]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.8]

                              Comment

                              • rawarawa
                                Junior
                                • 11-2007
                                • 16

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: mętny, ciemnopomarańczowy bardzo zachęcający [4.5]
                                Piana: obfita, może trochę aż za bardzo, długo się trzyma.
                                gęstość idealna. [4.5]
                                Zapach: bardzo ładny, goździkowy, nutki owocowe [5]
                                Smak: wyczuwalne nuty goździkowo bananowe, lekko kwaskowate, w miarę picia smak się klaruje i smakuje coraz lepiej [5]
                                Wysycenie: bardzo mocne, dużo drobnych bąbelków. Czasem piwo do szklanki trzeba nalewać na [4]
                                Opakowanie: ładne, marketingowo dopracowane etykiety, smukła butelka, do butelki dołączona instrukcja nalewania piwa. [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.875]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎