Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar braniewski już nie warzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
    My tu żałujemy Braniewa a właściciele postąpili podobnie jak ci od Juranda czy Reginy.Tam też zyski rosły zbyt wolno i browary zlikwidowano.Tylko że,reginy i Juranda bardzo mi żal a Braniewa jakoś nie za bardzo.Toż to było takie Tyskie tylko w mniejszym wymiarze.
    Ja podejrzewam, że zysków nie było. A kredyty trzeba spłacać. Co do drugiej części wypowiedzi, to właściwie się zgadzam.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • szefunio
      Senior
      • 01-2007
      • 481

      #17
      W przypadku małych browarów nie można mówić o zyskach. Dzisiaj walczą one o przetrwanie. Czy znacie browar podobny do Braniewa, który wykorzystuje swoje moce produkcyjne?
      Robię to co lubię - produkuję piwo.

      Comment

      • Jarek60
        Junior
        • 11-2007
        • 9

        #18
        A, może ktoś kupił browar bo szukał kosztów i celowo przeinwestował - co o tym myślicie?

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #19
          Szkoda bo lubiłem latem strzelić sobie Batorego. Dobrze iż w moim sklepie jest jeszcze spory zapas tak więc zaopatrze się na lato. Co do samego browaru sądziłem iż wiedzie im się dobrze. Reklama w TV, firmowe Toyoty Yaris oblepione barakasowymi naklejkami czy też zawieszki cenowe bądź plakaty wykonane na naprawdę dobrym poziomie nie gorszym niż produkty masowe. W samej Warszawie zaś dało się zauważyć produkty Braniewa czy to w Piotrze i Pawle lub też w osiedlowych sklepikach. Raz tylko spotkałem się z przypadkiem gdzie sprzedawczyni musiała dodawać zapalniczkę gratis do Batorego gdyż wogóle nie chciało schodzić. W innych punktach z tego co wiem schodził przyzwoicie. Jeszcze raz wielka szkoda.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
            browar Fortuna
            Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było!
            Fortuna Czarne to bardzo popularne piwo w regionie i jeśli mam do wyboru jakiegoś koncerniaka a Fortunkę to wybieram tą drugą... Z informacji, które posiadam, to piwo całkiem nieźle się sprzedaje na starówce w Poznaniu. Czerwony Smok okazał się podobno klapą, bo nikomu nie przypadł do gustu, ale Czarne sprzedaje sie jak nigdy dotąd i to chyba w zdecydowanej większości na jego produkcji zarabia browar. Nie wiem natomiast jak wygląda sytuacja z Komesem i innymi Smokami...


            поздравям,

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
              Czerwony Smok okazał się podobno klapą, bo nikomu nie przypadł do gustu,
              No bez przesady mnie przypadł i sądzę, że jeszcze wielu innym.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Kimer
                Senior
                • 06-2003
                • 154

                #23
                Może nie będzie jednak tak źle - oto tekst z dzisiejszego "Dziennika Bałtyckiego":


                Braniewo zniknie z piwnej mapy Polski?
                dziś

                Browar w Braniewie do likwidacji? Przynajmniej takie plotki krążą wśród pracowników. Zaniepokoiła ich informacja o tym, że część maszyn produkcyjnych ma zostać sprzedana. Oficjalnie jednak nikt nie chce potwierdzić tych informacji.

                Sprawa wydaje się jednak poważna. Zaangażował w nią nawet sam burmistrz Braniewa, Henryk Mroziński.
                - Umówiłem się już na spotkanie z właścicielem browaru - mówi Mroziński. - Chcemy jak najszybciej wyjaśnić tą sprawę.

                Likwidacja browaru to ogromny kłopot dla miasta. Bez pracy zostanie ok 100 osób. W powiacie braniewskim stopa bezrobocia wynosi ponad 30 proc.
                - Nie likwidujemy produkcji - zaprzecza Andrzej Konończuk, właściciel. - To tylko działania konkurencji. Po prostu chcemy przenieść część produkcji.

                W 1991 roku Elbląskie Zakłady Piwowarskie zostały sprywatyzowane i zakupione przez inwestora z Australii. W latach 90 w Braniewie produkowano piwa EB, Specjal i Grolsch. Jeszcze w 1994 roku browar ten uchodził za najnowocześniejszy w Polsce.
                Produkował milion hektolitrów piwa rocznie i zatrudniał 200 osób. W 2001 roku Grupa Żywiec postanowiła o zaprzestaniu produkcji piwa w Braniewie i w 2003 roku sprzedała zakład firmie produkującej soki owocowe Dr Witt S.A.

                W 2006 roku browar został zakupiony przez przedsiębiorcę z Elbląga, Andrzeja Konończuka właściciela przedsiębiorstwa PPUH Chemikals.
                Wznowił on produkcję piwa i rozpoczął rozbudowę oraz modernizację browaru w Braniewie. Po przebudowie browar w Braniewie miał produkować do 1 miliona hektolitrów piwa rocznie.
                Miasto zabiegało dosyć długo o wznowienie produkcji w browarze. Nowy właściciel przez pół roku zwolniony został z płacenia podatku od nieruchomości Obecnie stosowane są wobec niego maksymalne ulgi. Burmistrz Braniewa zobowiązał się też do pomocy w promocji, udostępniając za darmo miejsce na billboardy.

                Piwo z Braniewa sprzedawane jest głównie w Polsce północno-wschodniej oraz w Obwodzie Kaliningradzkm.

                W ubiegłym roku w Braniewie uwarzono 60 tys. hektolitrów piwa. Głównymi markami braniewskiego browaru jest piwo Barkas oraz nowa marka Batory.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #24
                  Ten artykuł to jakiś bełkot. Zamiast wyjaśnić sytuację, to połowę objętości zajmuje opis historii browaru...
                  Najważniejszym elementem tych wypocin jest zdanie właściela, który też nic nie wyjaśnia a jeszcze bardziej mąci sprawę. Albo może mąci dzienikarz, co jest też bardzo możliwe.

                  "Nie likwidujemy produkcji. To tylko działania konkurencji. Po prostu chcemy przenieść część produkcji."

                  O co tu chodzi? Domyślam się, że to niby konkurencja rozsiewa plotki, ale z treści równie dobrze może wynikać, że to konkurencja likwiduje browar Co poniekąd, też może być zdaniem prawdziwym... No i niby gdzie oni chcą tę produkcję przenieść i po co? To też wynik działania konkurencji?

                  Rozłościł mnie ten artykuł, a nie uspokoił.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Grothesk
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 811

                    #25
                    Burmistrzowi Braniewa chyba bardziej na tym zależy niż właścicielom. Mam nadzieję, że to nie jest jedynie sztuczne podtrzymywanie przy życiu browaru w stanie śmierci klinicznej. Śpiączka to nie jest w końcu życie... Wiadomo, browar daje pracę i pieniądze dla miasta/powiatu. Nie wiem czy billboardy w samym tylko Braniewie pomogą zwiększyć sprzedaż piwa - to jakby reklamować foremki tylko we własnej piaskownicy pomijając sąsiednie place zabaw...


                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      #26
                      Na ukazujące się w Dzienniku Bałtyckim artykuły, radziłbym spoglądać z przymrużeniem oka , to nie jest gazeta górnych lotów. Już szybciej możemy się chyba spodziewać upadłośći Dziennika Bałtyckiego

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #27
                        Wiesz, no ja jestem raczej zdania, że to Braniewo szybciej upadnie niż DB, chyba że w sensie projekt o tytule "Polska"

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Jarek60
                          Junior
                          • 11-2007
                          • 9

                          #28
                          odbiegamy trochę od tematu,miało być o Browarze Braniewskim , a nie o prasie

                          Comment

                          • woosaa
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 1548

                            #29
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Burmistrzowi Braniewa chyba bardziej na tym zależy niż właścicielom.
                            Prawie jak w ........Lwówku.Mogliby burmistrzowie zamienić się miastami
                            mb WOS

                            Comment

                            • biereczapplistes
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 325

                              #30
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                              PS. Pewnie browar braniewski nie zniknie i ktoś go kupi
                              albo tym kimś będzie jeden z koncernów i okaże się, że pomieszczenia będą stały puste i po jakimś czasie wyrażą łaskawie zgodę na odsprzedanie tego miejsca pod warunkiem że już nie będzie tam warzone piwo, tak jak stało się choćby z Łańcutem
                              szkoda browaru...
                              jakoś Batorca lubiłem...
                              Pijast Piwodziej :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎