Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pilsener temperatura i czas ferm.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • magiczny
    Junior
    • 12-2008
    • 2

    Pilsener temperatura i czas ferm.

    Witam
    Pozwólcie że jako nowy sie przywitam.
    Kupiłem tydzień temu takie piwo:

    Nastawiłem tydzień temu w niedziele rano
    Miało 11 BLG
    Wdług instrukcji która tam była pod denkiem ( temperatura od 21-27 4-6dni trwa fermentacja)
    Dzisiaj zauważyłem coś niepokojącego mianowicie na stronie ich pisze że to jest dolne i temperatura nie powinna przekraczać 20 stopni a ja go trzymam w balonie w temperaturze 22 okrytego kocem.
    Owszem piwo fermentuje na wierzchu biała nieduża piana (była większa).
    Jutro minie dokładnie 7 dni a ono nadal bulga ( raz na 7sekund)
    Zastanawiam sie czy wszystko dobrze robię i czy ta temperatura nie za wysoka. Właśnie ściągłem koc.
    Jutro przymierzam się do sprawdzenia BLG
    Prosze o rady.
    Krzysiek
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Jak Ty tak, to ja tak.
    Pierwsze koty za płoty. Wyjdzie ci jakieś piwo, na pewno nie pilsner. Nie przejmuj się.

    Moja dobra rada - zamknij się na tydzień z kompem i czytaj, czytaj, czytaj. Możesz wychodzić do toalety, rodzina może donosić posiłki, ale poza tym tylko czytanie. Na początek forum, i wątki początkujących jak ty. Choć przydałoby się trochę teorii liznąć.
    W formie książkowej, zażycz sobie pod choinkę Fałata "Jak warzyć piwo". Tam masz wszystko usystematyzowane. Na forum do wielu rzeczy będziesz musiał dojść sam, ale bez problemu się da.
    Last edited by kopyr; 13-12-2008, 22:39.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • magiczny
      Junior
      • 12-2008
      • 2

      #3
      Zależy mi na czasie by to co mam nie wylać do kibelka, może ktoś napisze mi na któymś z forum jak postąpić teraz takiemu laikowi.
      A przy okazji napisze czy ta instrukcja wprowadza w błąd w tym konkretnym przypadku czy nie. Tak ku potomnym bo ja nie znalazłem takiego postu.

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        Wszystko jest dobrze.Jak piwo sie sklaruje a będzie to za tydzień-dwa to poczekaj jeszcze ze dwa dni i do butelek wymieszane z rozpuszczonym cukrem lub glukozą/fruktozą.
        Resztę doczytasz.Kopyr prawdę Ci rzekł
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎