Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najlepsze koncernowe piwo (polskie)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    Najlepsze koncernowe piwo (polskie)

    Do założenia wątku natknęła mnie rozmowa z zaprzyjaźnionym Niemcem, który kwieciście opowiadał ogólnie o piwie w Niemczech, o ichnich browarach. Przedstawił siebie jako konesera, zachwalając miejscowe małe browary (był z Saksonii Anhalt) itd. Po paru piwach jednak przyznał się że jak jedzie na działkę to kupuje ... Beck'sa. Były już plebiscyty na najlepsze piwo, najgorsze ale chciałem żebyśmy nieco spuścili z tonu i wyluzowali lekko. Ustalone jest na tym forum i nie tylko, że koncerny robią słabe piwo, masowego rażenia (w imię zasady: tanio, szybko, dużo) i to jest jasne i nie wymaga komentarzy. Niemniej, przy całej zasłużonej 'lawie' wylanej na koncerny, zabawmy się i wyobraźmy sytuacje: mamy grilla, pić się chce, hipermarket daleko obok mamy tylko stacje paliw, mały sklep, biedronka/lidl/netto co kupujemy?

    Ja raczej:

    1. Okocim Premium
    2. Leżajska Pełne
    3. Special
    4. Perła Export
    5. Żubr

    ps Pilsener Urquell dla mnie jest piwem czeskim
  • silvian
    Senior
    • 08-2008
    • 727

    #2
    Jeśli miałbym do wyboru tylko pozycje przedstawione powyżej to obstawiam Perłę. Natomiast osobiście to chyba bym się rzucił na Kasztelana niepasteryzowanego, tylko ciężko go dostać w moim regionie.
    Last edited by silvian; 26-09-2009, 18:16.
    "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja raczej:
      (...)
      2. Leżajsk Pełne
      To w Szczecinie można Leżajsk kupić ?
      W Wawie go nie widziałem od chyba 10 lat a jest ona mniejwięcej w połowie drogi Szczecin-Leżajsk. No może ostatnimi paru laty gdzieś pojawił się w sklepach dla koneserów ale nie w masowych sieciach jakie wymieniłeś. No albo tak się pozmieniało w kraju nad Wisłą...
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • silvian
        Senior
        • 08-2008
        • 727

        #4
        Ach już nie roztrząsajmy gdzie co jest dostępne, załóżmy że masz to wszystko pod nosem. Sam jestem ciekawy tego plebiscytu.
        "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #5
          Cooper - W Biedronce moża.

          Fakt, zapomniałem o Kasztelanie - ,moja pozycja nr 5 Kasztelan zamiast Żubra

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            To w Szczecinie można Leżajsk kupić ?
            W Wawie go nie widziałem od chyba 10 lat
            Niebieski puszkowy Leżajsk można bez problemu dostać, ostatnio kupowałem go w Serpolu

            a wracając do tematu to z piw koncernowych bez problemu kupowałbym:
            1. Żywiec
            2. Perła (brązowa butelka lub puszka)
            3. Leżajsk
            4. Carlsberg (tylko puszkowy)
            5. Kasztelan
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Leżajsk widziałem ostatnio bodaj w Biedronce (w którymś z dyskontów w każdym razie)

              Jeśli jestem w okolicach warszawy i nie ma nic innego, to kupuję nibyKrólewskie. Odpowiednio schłodzone w miarę wchodzi. Poza tym czaaaaasem Warka.
              We Wrocławiu takich problemów nie ma, bo zawsze w zasięgu butów jest sklep z dobrym piwem

              Absolutnie niewypijalne są dla mnie Tatry i Stong, a po kilku(!) Okocimiach miałem ostatnio na drugi dzień megaturbo kaca...
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • silvian
                Senior
                • 08-2008
                • 727

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi

                Absolutnie niewypijalne są dla mnie Tatry i Stong(...)
                Do tego dorzuciłbym jeszcze Dębowe.
                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                Comment

                • kjaros
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 377

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  W Wawie go nie widziałem od chyba 10 lat a jest ona mniejwięcej w połowie drogi Szczecin-Leżajsk. No może ostatnimi paru laty gdzieś pojawił się w sklepach dla koneserów ale nie w masowych sieciach jakie wymieniłeś. No albo tak się pozmieniało w kraju nad Wisłą...
                  Głowy nie dam ale powinno być w "Stonce".
                  Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
                    zabawmy się i wyobraźmy sytuacje: mamy grilla, pić się chce, hipermarket daleko obok mamy tylko stacje paliw, mały sklep, biedronka/lidl/netto co kupujemy?
                    coca-cola, woda mineralna, sok.

                    Tak naprawdę ze względu na sam napój to z piw koncernowych pijam chętnie tylko Porter Żywiecki, a nawet go sobie cenię. Znalazłoby się jeszcze może kilka piw, które z innych względów (sentyment, nostalgia, ciekawość) bym ewentualnie kupił. Może Żywiec, może Perła, może coś nowego z piw koncernowych, czego nie piłem.

                    Comment

                    • Mikko
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 583

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi

                      Absolutnie niewypijalne są dla mnie Tatry i Stong, a po kilku(!) Okocimiach miałem ostatnio na drugi dzień megaturbo kaca...
                      Wiem że przy temacie koncernówek niepijalność się sama nasuwa, skupmy się jednak na tych pijalnych

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #12
                        1) Specjal
                        2) Leżajsk
                        3) Żubr
                        4) Warka
                        5) Kasztelan

                        Najczęściej spośród wymienionych sięgam po Żubra, z tego faktu że w prawie każdym sklepie można go kupić. Nadmienię jeszcze że jak jestem w Biedronce to Leżajsk zwykle przegrywa u mnie z Sarmackim z BŁ.
                        A Kasztelana kupuje w Lidlu tylko wtedy gdy niema Perlenbauchera.
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • TomX
                          Senior
                          • 09-2004
                          • 1035

                          #13
                          Dla mnie prawie wszystkie koncerniaki są spokojnie wypijalne w odpowiednich okolicznościach przyrody Jedynie Dębowego i Harnasi unikam, bo te mi nie wchodzą w ogóle. Poza tym to na imprezie czy do grilla dam rade czerpać (pewną) przyjemność ze wszystkich koncernowych produktach, bo co prawda absolutnie niczym nie zachwycają, ale nie mają też niczego co by od nich odrzucało.

                          A co do najlepszego, ogólnopolskiego piwa z koncernu to dla mnie bezapelacyjnie jest to Żywiec Porter
                          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Po 100-200 gr wódeczki wszystko jedno. Nastepnego dnia .... i tak kac gigant
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • Rycho_128
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 1039

                              #15
                              Moja kolejność:
                              Brackie (no, przecież to GŻ)
                              Żywiec Porter (ale i tak wybieram inne portery)
                              Specjal
                              Specjal Mocny
                              i to by chyba było na tyle...
                              reszty unikam, jak mogę. A Brackiego jak w Gdańsku nie było, tak nie ma, ale jakoś to przeżyję.
                              Last edited by Rycho_128; 26-09-2009, 20:01.
                              Gdański Browar WaRy
                              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎