Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #31
    Umyka CI Beciku w tej dyskusji jeden fakt. Chcemy aby piwa inne niż koncernowe pilsy cieszyły sie popularnością a przynajmniej żeby ludzie je próbowali i gościły na stołach przynajmniej części społeczeństwa. Taka cena jest barierą psychologiczną dla jednych (jak ja czy Żą), dla innych będzie barierą finansową. Efekt jest taki, że za rok browar już nie zrobi portera bo nie będzie miał satysfakcjonujacej sprzedaży. A wtedy tarcimy wszyscy. Nie widzę po prostu powodów do takich cen - porównując z innymi porterami, nawet tymi z browaro restauracji.
    Ja po prostu nie zapłacę takiej kasy za nawet najlepszy porter (polski) bo nie widzę uzasadnienia kosztowego, a płacić za aspiracje, bycie w gronie wtajemniczonych czy przepłacać za pozycjonowanie nie zamierzam
    .maks cena za dobrego portera 20-22% to 5 PLN i więcej nie zapłacę
    Last edited by VanPurRz; 23-10-2009, 11:40.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Umyka CI Beciku w tej dyskusji jeden fakt. Chcemy aby piwa inne niż koncernowe pilsy cieszyły sie popularnością a przynajmniej żeby ludzie je próbowali i gościły na stołach przynajmniej części społeczeństwa. Taka cena jest barierą psychologiczną dla jednych (jak ja czy Żą), dla innych będzie barierą finansową. Efekt jest taki, że za rok browar już nie zrobi portera bo nie będzie miał satysfakcjonujacej sprzedaży. A wtedy tarcimy wszyscy. Nie widzę po prostu powodów do takich cen - porównując z innymi porterami, nawet tymi z browaro restauracji.
      Ja po prostu nie zapłacę takiej kasy za nawet najlepszy porter (polski) bo nie widzę uzasadnienia kosztowego, a płacić za aspiracje, bycie w gronie wtajemniczonych czy przepłacać za pozycjonowanie nie zamierzam
      .maks cena za dobrego portera 20-22% to 5 PLN i więcej nie zapłacę
      No to idąc Twoim tokiem myślenia mam nadzieję, że przesławny browar Edi kopnie w kalendarz ze swoimi super cudakami po 10 zł za 0.5l. Jakoś te ceny Was nie oburzają, nie ma tak gorącej dyskusji jak w przypadku portera warmińskiego. Tyle, że niestety jakoś jeszcze przędzie....
      O sprzedaż nie ma co się obawiać, w Bowarmii schodzą pewnie gorsze piwa po 12 zł, osobiście też wolę wypić takiego jednego portera niż 2 Ciechany po 3/3,50 zł czy np jedno piwo z Bierhalle.
      Dziwi mnie, że wolicie wypić np 3 małe Czarnkowy niż jednego 21% portera. Ale widzę, że niektórym chyba lepiej iść na ilość niż na jakość.
      Ja zamiast 3 piw z Czarnkowa, jednego z bierhalle, 2 żywców wole jednego portera warmińskiego (jeszcze gdybam gdyz nie próbowałem)
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Z punktu widzenia miłośnika lokalnych browarów:
        Kto sprzedaje/sprzedawał DOBRE piwa poniżej ceny koncerniaków? Lwówek, Regina, Janów, Łódzkie, Grudziądz...
        Kto drożej? Amber, Ciechan, Konstancin, oczywiście restauracyjne...
        Kto lepiej na tym wychodzi?? Czy chcemy, żeby te browary, które jeszcze zipią przeżyły kolejne parę lat?
        Nie bądźmy hipokrytami! Najlepiej jakby piwo było za darmo. Jednak na razie się nie zapowiada. Doświadczenie zas uczy, że lepiej żeby było drogie i dzięki temu było.

        Inna sprawa, że jeżeli cena będzie PRZESADNIE droga, to można na tym ucierpieć. Ale zawsze zdąży sie ją obniżyć (podwyższyć jest trudniej).
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          No to idąc Twoim tokiem myślenia mam nadzieję, że przesławny browar Edi kopnie w kalendarz ze swoimi super cudakami po 10 zł za 0.5l. Jakoś te ceny Was nie oburzają, nie ma tak gorącej dyskusji jak w przypadku portera warmińskiego.
          Bo to nie jest oburzające, tylko śmieszne.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #35
            Znów pewnie podpadnę, ale pancerniki mają twardą d..., skórę .
            Wczoraj kupiłem w Rodzince Bis dwa portery z Olsztyna po PLN 7 i już się na nie ślinię. Chodzi mi po głowie "degustacja symultaniczna" z Grandem, ale nie wiem, jak dam radę mocy.
            Poza tym, kupiłem też dwa litrowe flakony z Pivovarii po PLN 19 i 20 i też się cieszę. Po pierwsze, bo to znakomity Koźlak, po drugie, bo Bursztynowego daaaawno nie piłem, a po trzecie - przy całym szacunku do tego miasta - bo nie chce mi się jechać tylko po piwo do Radomia. W związku z tymi powodami do radości, akceptuję także te ceny.
            Na marginesie - nie łudźmy się, że piwa typu koźlak czy porter będą się sprzedawać masowo. I nie ma to znaczenia, czy jesteśmy za, przed czy obok koła podbiegunowego, zwrotników różnych, itp.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              No to idąc Twoim tokiem myślenia mam nadzieję, że przesławny browar Edi kopnie w kalendarz ze swoimi super cudakami po 10 zł za 0.5l. Jakoś te ceny Was nie oburzają, nie ma tak gorącej dyskusji jak w przypadku portera warmińskiego.
              Bo tu nie ma co dyskutować - EDI się po prostu wygłupia sprzedając niedobre piwa po kosmicznej cenie.

              Co do portera - powiem tak: wczoraj w Browarku stały obok siebie: Schenkerla Rauch za 6,7 zł i Porter Warmiński za 7 zł.... wybrałam wędzonkę

              Piłam tego portera, jest ok, ale na kolana mnie nie rzucił - dalej wolę łódzkiego, a jako, że ten drugi tańszy, to Warmińskiego w tej cenie zapewne kupię raz na jakiś czas, żeby sprawdzić, czy się zmienił, a łódzkiego będę kupować często po kilka sztuk.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Piłam tego portera, jest ok, ale na kolana mnie nie rzucił - dalej wolę łódzkiego, a jako, że ten drugi tańszy, to Warmińskiego w tej cenie zapewne kupię raz na jakiś czas, żeby sprawdzić, czy się zmienił, a łódzkiego będę kupować często po kilka sztuk.
                No, ja Łódzkiego nie mam (był jakiś czas temu u Anola po 7 zł), Warmińskiego na razie też nie ma, więc nie powiem za ile. Jak na razie jest Grand po 4,20... i ja rozumiem, osiemnastaka, taki nie do końca porter, ale ja go lubię
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bo tu nie ma co dyskutować - EDI się po prostu wygłupia sprzedając niedobre piwa po kosmicznej cenie.

                  Co do portera - powiem tak: wczoraj w Browarku stały obok siebie: Schenkerla Rauch za 6,7 zł i Porter Warmiński za 7 zł.... wybrałam wędzonkę

                  Piłam tego portera, jest ok, ale na kolana mnie nie rzucił - dalej wolę łódzkiego, a jako, że ten drugi tańszy, to Warmińskiego w tej cenie zapewne kupię raz na jakiś czas, żeby sprawdzić, czy się zmienił, a łódzkiego będę kupować często po kilka sztuk.
                  EDI to nieporozumienie.
                  Co do wędzonki, to w Browarku jest świetna cena, w PL chyba jedynie Zofmar miewał te piwa za tak małe pieniądze. W P&P bywały za ponad dychę.
                  Poza tym, Wrocław to zły przykład jest, bo do Bambergu macie jedynie niecałe 100km dalej, niż do Olsztyna, ale z pewnością krócej .

                  Comment

                  • grooken
                    Junior
                    • 03-2005
                    • 11

                    #39
                    To mój pierwszy post na forum, chociaż czasem przeglądam.

                    Porter warmiński jest pyszny. Smakuje jak wcześniej wspomniana kawa z czekoladą. Dotychczas miałem okazję pić tylko dwa inne portery: Żywiecki i z Browaru Dojlidy (obecnie nieprodukowany). Warmiński na ich tle wypada olśniewająco.
                    Właśnie kończę degustację pierwszej butelki więc mogę powiedzieć, że po oblizaniu ust nadal mogę czuć dobry smak porannej kawy.
                    Zakupiłem w olsztyńskim Raście za 4.79. Trzy butelki leżały na szczycie skrzynki z piwami olsztyńskich browarów. Cena na pewno nie zachęcała przypadkowych konsumentów jednak skusiłem się i nie żałuję.

                    Polecam.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #40
                      Wypiłem tego portera na spokojnie w domowym zaciszu. Ocena będzie jak pojawi się ARTomat. Póki co stwierdzam, że to dotychczas najlepszy produkt olsztyńskiego browaru.
                      Jednak porównanie z czołowymi krajowymi porterami nie wypada dla warmińskiego zbyt ciekawie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię jakość/cena. Ja zostanę przy Amberze i Łódzkim, choć będąc w Olsztynie nie raz się na niego skuszę (6 pln w Molotov Cafe!).
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #41
                        Ja za swojego Portera Warmińskiego zapłaciłem na giełdzie w Cieszynie 20 zł. I nie żałuję bo bardzo mi smakował. Jeśli będzie w moim rejonie kosztował rzeczywiście ok. 7 zł. co jakiś czas na pewno kupię. Tak jak pisał becik, nawet kosztem 3 bączków z Czarnkowa.
                        I dziwi mnie fakt, że choć większość z Was nawet nie spróbowała tego piwa, już go dyskwalifikujecie ze względu na cenę. Skąd wiecie, że że nie będzie wart tych 7 złotych?

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #42
                          Idąc tropem myśli docenta, także z oceną poczekam na ART-omat.
                          Degustowałem (gdzieżbym śmiał pić! ) warmińskiego portera bezpośrednio przed Grandem. Cóż, ci dwaj gentlemani w różnych ligach chodzą (nie będę porównywał do "bokserskiej walki stulecia" ).
                          Zdecydowanie, warmińskiemu bliżej do "popiołowej" chropowatości portera z Łodzi, niż do wymuskanego aksamitu z Bielkówka.
                          W każdym razie - porter warmiński w Zofmarze po PLN 5,10 . A nawiązując do wcześniejszego postu Marusi, lekki OT: Schlenkerla Maerzen/Weizen w Zofmarze poniżej sześciu zeta. I to jest właśnie ziemia obiecana...

                          Comment

                          • smakoszek
                            Member
                            • 05-2009
                            • 62

                            #43
                            W związku z tym, ze tak mało porterów robimy w Polsce - jestem zachwycony, ze powstał kolejny. I co wiecej, jestem zachwycony smakiem. Czekolada z palonymi ziarnami kawy, karmel idealnie zbilansowany. Trochę może rzeczywiscie czuć alkohol, ale zginął gdy porter był już na dnie kufla I zapach śliwki suszonej...
                            Może stać spokojnie na półce obok Granda
                            Kupiony w Omercie i podany w pięknym wysokim kuflu.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #44
                              Dajcie w końcu jakąś fotkę tego portera!

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dajcie w końcu jakąś fotkę tego portera!
                                Zdjęcie można zobaczyć na tej stronce: http://www.mackiewicz.olsztyn.pl/blog/?p=224
                                Jak dla mnie etykieta bardzo ładna, fajny ten motyw z tym wyjącym wilkiem
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎