Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warnijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #46
    A mnie z kolei Warnijskie przypomina Noteckie z niektórych warek - podobna zbożowo-ziemistość. Niestety smak jest jednak dość krótki i po pierwszych nutach następuje raptowna pustka.

    Może coś z tego będzie za kilka warek, bo pomysł jest obiecujący, ale na razie nie ma czym się ekscytować. Zwłaszcza cena studzi wszelki zapał (4,50 zł).

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno bursztynowy, głęboki. Mętne, lekko opalizuje [4.5]
      Piana: Raczej słaba. O ile udało się nalać kilka centymetrów, to po wypiciu połowy zostały jedynie drobne ślady na ściankach i pełna obrączka na powierzchni [3.5]
      Zapach: Dla mnie bardzo dobry. Przytłacza zapach właśnie ukrojonej kromki lekko czerstwego chleba razowego. Niestety nic poza tym [4.5]
      Smak: Niestety rozczarowuje. Dominuje kwasowość podobna do rozcieńczonego kwasu chlebowego (ale takiego prawdziwego, sprzed 10 lat), towarzyszy jej niknący smak żyta takiego jakie żułem na polu, łuskając bezpośrednio z kłosa
      Smak jest zaskakująco płytki moim zdaniem [3.5]
      Wysycenie: Delikatne, jakby składające się z większej ilości za to malutkich bąbelków. Dość wysokie ale nie przesadzone [4.5]
      Opakowanie: Wszystkie informacje, ładny motyw, fajny papier. Niestety idiotyczny, beznadziejny kapsel (Kazimierz Dolny), niszczący całą misterną otoczkę produktu regionalnego z Warmii, za co ocenę obniżam aż o 1 stopień.
      Ciekawe dlaczego na etykiecie zdecydowano się uwypuklić zawartość orkiszu a nie płoskurki? ...Wiem, czepiam się [3.5]
      Uwagi: Genialny, swoją innością zapach. Smak marny a dodatkowo jakby rozwodniony.
      Oczekiwałem feeri smaków, dostałem lecz jedynie poprane piwo.
      Na uwagę zasługuje umiejętne budowanie, podczas przygotowań do premiery, napięcia wśród zainteresowanych.

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Ciekawe dlaczego na etykiecie zdecydowano się uwypuklić zawartość orkiszu a nie płoskurki? ...Wiem, czepiam się [3.5]
        Bo orkisz jest cool. Jest chleb orkiszowy, mąka orkiszowa, płatki orkiszowe, makaron orkiszowy, no i piwo orkiszowe. Podczepili się pod silny trend i raczej należą się brawa za to. Jest to coś co może do tego piwa przyciągnąć osoby zfiksowane na punkcie orkiszu.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Bo orkisz jest cool. Jest chleb orkiszowy, mąka orkiszowa, płatki orkiszowe, makaron orkiszowy, no i piwo orkiszowe. Podczepili się pod silny trend i raczej należą się brawa za to. Jest to coś co może do tego piwa przyciągnąć osoby zfiksowane na punkcie orkiszu.
          BINGO!
          Wygrał Pan jakiekolwiek piwo z mojego raczkującego mikronanobrowaru, które będę w stanie dowieźć do do Obornik

          Comment

          • jedrek122
            Member
            • 12-2008
            • 43

            #50
            Mysle ze duzo osób nie wie co to orkisz ? jak Browar chce to wykorzystać to powinień nazwać to piwo Orkiszowe a nie Warnijskie .
            jedrek122

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jedrek122 Wyświetlenie odpowiedzi
              Mysle ze duzo osób nie wie co to orkisz ?
              Nie bój żaby, ten kto ma wiedzieć (czyli ten kto jest w stanie dać piątaka za butelkę piwa), ten wie.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jedrek122 Wyświetlenie odpowiedzi
              jak Browar chce to wykorzystać to powinień nazwać to piwo Orkiszowe a nie Warnijskie .
              Teoretycznie tak, ale tak jest bardziej elegancko*. Wystarczy przecież ten orkisz wymienić na plakacie reklamowym, zawieszce na szyjkę itd. itp. sposobów jest mnóstwo.


              *wieśniackie kapsle co prawda burzą ten wizerunek, ale te zawsze można zmienić.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #52
                piana: bardzo drobna, wręcz jak ubite białko,
                kolor: ciemniejszy Pils, lekko mętne,
                zapach: nie wyczuwam czegoś szczególnego,
                smak: piwo dość treściwe, zbyt mała goryczka, lekko oleiste, leciutko kwaskowate,
                wysycenie: ok.

                Przydałaby się większa goryczka, dodała by temu piwu tego czegoś.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #53
                  Plusy: etykieta (piękna, aż szkoda, że to taka zwykła butelka a nie krachla), piana, dość niska zawartość alk. w stosunku do ekstraktu (choć z drugiej strony wydaje mi się przy tym zbyt płaskie)

                  Minusy: moim zdaniem zbyt duże wysycenie, podobne zaobserwowałem w Ciechanie,

                  Smak... przeciętny. Mi przypomina troszeczkę Świeże z tego samego browaru. Wyczuwalny kwasek, ale nie podbudowany czymś więcej, może z domieszką lekkiej miodowej nuty. Dla mnie to wysycenie jest męczące.

                  Zapach - u mnie nie wyczuwam kromek chleba, co najwyżej okruszki po kromce z miodem.

                  Starałem się porównać do tego produktu:


                  Wiele słodów nie musi oznaczać fajerwerków smakowych, ale czegoś tu brakuje... Może chlebowości. Może z tymi słodami i orkiszem nie chciano zbytnio ryzykować?
                  Z drugiej strony to pszenżyto to już nie było chyba potrzebne

                  Ogólnie daje radę, ale nie o to chyba chodziło.
                  Należy pochwalić browar /pamiętam sławetną stronę internetową/, że stara się obrać dobrą drogę, choć jeszcze bardzo długą.

                  Comment

                  • kielbaska
                    Junior
                    • 08-2009
                    • 28

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor ciemnosłomkowy, lekko mętny - po 'braku procesu filtracji' spodziewałem się większego "zachmurzenia. [4]
                    Piana: Dość drobna, gęsta - po nalaniu pokaźna i trwała czapa, z czasem redukująca się do warstwy grubości niecałego cm - taka zostaje do samego końca. [5]
                    Zapach: Dość wyraźny, lekko chlebowy, lekko kwaskowy, z delikatną nutą 'pszeniczniakową', bardzo przyjemne. [4.5]
                    Smak: Orzeźwiający, przyjemny, a przy tym wyraźny smak z umiarkowaną goryczką, słodowość dość wyraźna, posmaki owocowe i chlebowe - tak jak określił jeden z poprzedników "wyraziste, a za razem delikatne". [4.5]
                    Wysycenie: Przyjemnie szczypie w język, dość wysokie, ale nie natrętne. [4.5]
                    Opakowanie: Etykieta miła dla oka, swojska, z ładnym napisem - nazwą piwa. Na kontrze długi opis, info o ekstrakcie i alkoholu. Skład nietypowo na froncie. Minus za kapselek ze statkiem (zrozumiałbym, gdyby Olsztyn leżał nad morzem:P) [4]
                    Uwagi: będę do niego z pewnością wracał co jakiś czas

                    Moja ocena: [4.5]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, opalizujący. [4]
                      Piana: Była superwysoka, drobna, biała, opadła do kożuszka. [4.5]
                      Zapach: Bardzo przyjemna kompozycja słodu i chlebka, ale w tle jeszcze jakaś mniej przyjemna wilgoć... [3.5]
                      Smak: Słodowy z lekką nutą owocowo-miodową, bardzo łagodny, dobrze się przyswaja . [4]
                      Wysycenie: Delikatne, bardzo odpowiednie do charakteru piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo ładne wzornictwo, robi wrażenie ekologiczne i regionalne. Opisany skład, który robi wrażenie. Debilny kapsel ze śmigłowcem szturmowym, za to minus! [4.5]
                      Uwagi: Bardzo miłe (to własciwe określenie) piwo. Dla mnie to chyba najmilsza polska nowość od jakiegoś czasu...

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor zbożowy, mętne [4]
                        Piana: drobna, zwarta, dość szybko opada, nie osadza sie na szkle [3]
                        Zapach: bardzo delikatny, zapach fermentujacego zboża i słodu [3]
                        Smak: za bardzo wodniste, szczypiące, sprawa wrażenie pustego w smaku, lekko goryczka przeplata się z lekkim kwaskowatym posmakiem [2.5]
                        Wysycenie: moim zdaniem zbyt duże, nadmierne nagazowanie słychać już przy nalewaniu, piciu, w ustach czuć szczypanie i leciutkie "buzowanie" [3]
                        Opakowanie: kolejna ciekawa etykieta, minus za kolejny kapsel z "rózowej serii" [4.5]
                        Uwagi: W ogóle mnie nie zachwyciło, co więcej, nie wiem czy będzie mi się chciało skończyć cała butelkę

                        Moja ocena: [2.925]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • cap-n-go
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 273

                          #57
                          Moje 2 sztuki Warnijskiego spieniły się wręcz wzorcowo, dawno nie piłem jasnego polskiego piwa z butelki z tak fantastyczną zbitą, gęstą czapą piany - rewelacja.Smakowo już niestety nie tak dobrze - piwo jest lekko kwaskowate, delikatny posmak drożdzowo - zbożowy plus lekko metaliczna nuta. Wysycenie w normie plus estetyczna etykieta, napewno warte powtórki.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #58
                            Jakby ktoś nie wiedział czego szukac w sklepie:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Barwa jasnego złota, trochę mętnawa. [4]
                              Piana: Wzorcowa, bardzo potężna przy nalewaniu, utrzymuję się do końca, oblepia ścianki. [5]
                              Zapach: Średnio intensywny słodowy, w tle pszeniczne zapachy. [4]
                              Smak: Naprawdę bardzo ciekawe w smaku, świeże i orzeźwiające, trudne do opisania smaki, jakby pewna kwaskowatość i słodowe posmaki w tle można wyczuć goryczkę [4.5]
                              Wysycenie: Prawie idealne, ale nie wiem czy trochę nie za duże. [4.5]
                              Opakowanie: Jak dla mnie, bardzo ciekawe i ładne, wyróżniające się na półce, podane wszystkie informacje. [5]
                              Uwagi: Zdecydowanie bardzo fajne piwo, na pewno do powtórzenia, duże brawa dla browaru za odwagę we wprowadzaniu nowych ciekawych piw.

                              Moja ocena: [4.375]

                              Comment

                              • as59
                                Member
                                • 08-2007
                                • 58

                                #60
                                warnijskie

                                Piwo piłem,Nie jestem fachowcem ,ale piwo jest super.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎