Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amerykanskie nonsensy.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #16
    Z ręką na sercu mówię, że podobają mi się amerykańskie nonsensy. Od zawsze chciałem żyć w czasach, gdy jednostkami miary były garnce, beczki, stopy, pręty, cetnary, gdy złoty dzielił się na 30 groszy, a grosz na 3 szelągi lub 16 denarów.
    System SI jest nudny, jak flaki z olejem.
    Attached Files

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #17
      To jest działanie psychologiczne:

      -jeździsz autem z mniejszym przebiegiem bo 100 tys mil lepiej wygląda niż 160 tys km
      -jadąc mniej się stresujesz bo jadąc 75 mil/godz nie myślisz, że to 120 km/godz
      -grubasy szybciej chudną, bo w funtach waga szybciej spada

      Tylko w jednym przypadku 6 cali wygląda gorzej niż 15 cm
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #18
        A ja mam dokładnie odwrotnie niż Pieczar. Przez to ulubionego Chandlera zawsze musiałem czytać mając na podorędziu tablice matematyczne, bo on zawsze podawał wzrost bohaterów w stopach i calach, a przeliczniki nijak mi do głowy nie wchodziły. Męka, powiadam wam
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Przelicznik stóp, cali, jardów, mil, funtów i uncji mam w głowie, bo tak często pojawiały mi się w tłumaczeniach, że wytworzył mi się wewnętrzny kalkulator.
          I o ile lubię różnorodność miar i wag w kontekście historycznym, to w życiu codziennym wolę prosty jak drut system dziesiętny.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #20
            Mnie z jednej strony to pasuje - mam prędkościomierz w milach, więc Młody z fotelika nie pyszczy, że jadę za szybko, tylko mówi "tata nie nerwowo jedzie 90" .
            Z drugiej zaś, po zatankowaniu próbuję sobie przeliczyć zużycie paliwa i zaczyna się jazda - na szczęście mam przestrojonego kompa z mil na galon, bo bym oszalał... .

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4998

              #21
              Jest takie miejsce w USA gdzie bardzo dokładnie liczy się kalorie w podawanych posiłkach.
              To miejsce to "Heart Attack Grill" w Chandler w Arizonie.
              Celem tej założonej w 2005 roku restauracji jest dostarczanie klientom jak najbardziej niezdrowych i wysokokalorycznych posiłków, po zjedzeniu których mogą trafić do szpitala.
              Hamburgery o nazwach "Single, Double, Triple i Quadruple Bypass Burger" roznoszą kelnerki w strojach pielęgniarek.
              Osoby ważące ponad 350 funtów (ok. 160kg) mogą tam jeść za darmo tyle ile zechcą.

              Czyżby w Arizonie było tak mało grubasów, że nie boja się splajtować?

              Ich stronka:
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #22
                Mógłby powstać taki lokal u nas, ale z alkoholem: musisz wypić tyle, żeby zwalić się pod stół. Kto nie zaśnie, nie płaci (pod warunkiem przyjęcia wyznaczonej ilości alkoholu na kilogram masy ciała). PARPA dostałaby piany.

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #23
                  Parafrazując Obelixa "Ale głupi ci Amerykanie"
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    #24
                    Wg http://www.usdebtclock.org średni dochód na osobę w USA wynosił w 2000 roku 30 462 dolary, a średnia cena domu w USA wynosiła 161 672 dolary.
                    Obecnie średni dochód na osobę w USA wynosi 32 690 dolarów, a średnia cena domu wynosi 324 903 dolary.
                    Czyli zarobki wzrosły niewiele a cena domu dwukrotnie.
                    Nie napiszę komentarza bo zostałby zbanowany
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #25
                      Zawsze możesz se Latarnik wyguglować na pocieszenie średni dochód na osobę w Kraju Kwitnącej Cebuli.
                      W stolicy tego kraju na peryferiach wśród komunistycznych bloczydeł gdzie mam zaszczyt mieszkać za wspomniane 324k USD musałbyś się "troszkę" nachodzić po agencjach nieruchomości lub portalach z ofertami żeby znaleść dom z takim budżetem (tu zastanowienie czy jednak nie powinna być ikonka )
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #26
                        Szkoda Cooper, że nie obczaiłeś o co mi chodzi, bo nie chodzi oto, że w polskiej stolicy jest nawet drożej.
                        Dwukrotny wzrost średniej ceny w tak krótkim czasie, niemający odzwierciedlenia we wzroście zarobków to sztucznie napompowana przez banki bańka kredytowa, która pewnie wkrótce pęknie (po raz kolejny).

                        W związku z niedawnym wstrzymaniem płac dla części pracowników rządowych pojawiły się opracowania podające, że 78% pracujących Amerykanów, żyje od wypłaty do wypłaty i nie jest w stanie nic co miesiąc odłożyć.
                        Więcej, 61% pracujących nie ma wystarczających środków by przeżyć 6 miesięcy bez pensji.
                        Z 328 milionów obywateli 38 milionów żyje w ubóstwie i dostaje kartki żywieniowe, więc większości Amerykanów nie stać na dom/mieszkanie.

                        Wzrost cen nieruchomości powinien być związany z bogaceniem się społeczeństwa, a tu nie ma tego związku.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #27
                          Fakt że nie jestem z przyczyn oczywistych za bardzo w temacie co dzieje się na bieżąco za Wielką Wodą choć coś tam obiło mi się o uszy nt shutdownu podobnie jak o minus 50 stopni C na północy kraju tej zimy.
                          Tak czy siak w ciemno chętnie zamienił bym się kłopotami.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wg http://www.usdebtclock.org średni dochód na osobę w USA wynosił w 2000 roku 30 462 dolary, a średnia cena domu w USA wynosiła 161 672 dolary.
                            Obecnie średni dochód na osobę w USA wynosi 32 690 dolarów, a średnia cena domu wynosi 324 903 dolary.
                            Czyli zarobki wzrosły niewiele a cena domu dwukrotnie.
                            Nie napiszę komentarza bo zostałby zbanowany
                            Daruj sobie.
                            W Polsce średni zarobek to ok 5 tyś.Średnio dom kosztuje ok 400 000.Dalej uważasz,że ci amerykanie to biedne ludzie ?
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              Daruj sobie.
                              W Polsce średni zarobek to ok 5 tyś.(...)?
                              Raczej brutto.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • beerek62
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 1036

                                #30
                                Chyba pomieszaliście dochód miesięczny (w Polsce) i roczny (w USA). Nawet u nich 32 tys USD miesięcznie to chyba trochę dużo.
                                Dzieląc to co podane przez 12 wychodzi 2725 USD na miesiąc.

                                Amerykanin na dom musi zasuwać 119 miesięcy.
                                Polak - przyjmując dochód netto 4000 zł - tylko 100 miesięcy.

                                Tak więc wychodzi, że w ludzie w USA to biedne ludzie a przynajmniej biedniejsze od Polaków.
                                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎