Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Naturalny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • knt
    Junior
    • 08-2010
    • 16

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, bardzo przejrzysty, wręcz iskrzący. Ładny. [5]
    Piana: Na początku średnia ilość, dość wolno opadająca, o małych pęcherzykach. Po "wybomblowaniu" pozostawia pierścień i plamkę na środku kufla. [4.5]
    Zapach: Bardzo świeży, przyjemny, słodowy. Odrobinę czuć alkohol. [4.5]
    Smak: Łagodny i delikatny, raczej słodowy, niż chmielowy. Choć w porównaniu do Żywego przy pierwszych łykach większa goryczka, ale przyjazna, bez przesadnej goryczy, jaką ostatnio uświadczyłem we wspomnianym piwie. Smak ogólnie lekki i - rzekłbym - wiosenny. [4.5]
    Wysycenie: Średnio-niskie. Nie znika po minucie. Dla mnie idealne. [5]
    Opakowanie: Bardzo ładna puszka w biało-zlotej kolorystyce z brązową nazwą browaru i piwa. Informacja o ekstrakcie (12.2%) i zawartości alkoholu (5.7%). Zabawne logo z puszką w okularach przeciwsłonecznych i komiksową chmurką informującą o tym, że chroni ona przed UV :-). [5]
    Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie po ostatniej nierównej produkcji Żywego. I to na wszelkich frontach - od samego piwa, przez cenę, aż po opakowanie (nie cierpię butelek zwrotnych). Żeby było jeszcze piękniej - dostępne w hipermarkecie.

    Moja ocena: [4.575]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowne złoto. [4.5]
      Piana: Nędza. Chwilę po nalaniu tworzy się jedynie skromna warstwa momentalnie zresztą zanikająca. [1.5]
      Zapach: Wyczuć się da tu niewiele ale to i tak lepiej w porównaniu do poprzednich warek gdzie królował DMS. Lekko słodowy. [3.5]
      Smak: Dość pełny. Jest klasyczna dla polskich lagerów słodowość plus delikatna, przyjemna chlebowość. Goryczki nie stwierdziłem. Piwo spokojnie wypijalne ale bez żadnych zachwytów. [3.5]
      Wysycenie: Optymalne. [5]
      Opakowanie: Stylistyka puszki specjalnie wyrafinowana nie jest ale w takim przedziale cenowym (2,5) jak najbardziej do przyjęcia. [3.5]
      Uwagi: Partia 1.VI.2011. Warto by było takie dość tanie, przyzwoite piwo na rynku.

      Moja ocena: [3.425]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • szu29
        Member
        • 04-2011
        • 98

        #33
        Amber naturalny Niby zwykłe piwko a zarazem eXtra mu to wychodzi Jeśli piwko w wiekszych ilościach - wybieram Amber naturalny
        bo:
        - Jest niby taki zwykły a jednak zaskakuje goryczką w pewnej chwili
        - łyk za łykiem i chce już następne
        - w tym przedziale cenowym nie ma równych ( Nowy Sącz TESCO 2,49zł)

        Ocena 4/5
        http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #34
          Warka do 13,07,2011. Może mam zaburzenia sensoryczne, ale czy w tej warce ktoś też czuje DMS? Nie jest zbyt nachalny, ale jest. Może to po Kormoranie JAsnym mi się tak smak wypaczył.

          Comment

          • artide2
            Junior
            • 02-2008
            • 3

            #35
            Amberek w butelce : )
            Attached Files

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #36
              No! I jaki ładny kapselek Słuszną linię ma browar.
              ♪♫

              Comment

              • artide2
                Junior
                • 02-2008
                • 3

                #37
                dziwi mnie to,że nie widziałem naturalnego w butelce w żadnym sklepie z browarami,same puszki,a buteleczka trafiła mi się w Degustatorni http://www.degustatornia.pl/ ,ale kurczę 7zł ...

                Comment

                • tollek
                  Junior
                  • 01-2011
                  • 5

                  #38
                  amber mmmm

                  każde piwo z tego browaru króluje!!!!

                  Comment

                  • Keeper
                    Member
                    • 04-2011
                    • 44

                    #39
                    Piłem wersję puszkową, piwko ponadprzeciętne. Jednak biorąc pod uwagę porównanie cena/jakość wychodzi nam bardzo fajne piwko np. na grilla czy inne imprezy plenerowe. cena to ok 2,50 . Co do smaku, piwo raczej słabo goryczkowe, wybija się aromat słodowy, lekkie i orzeźwiające. W sam raz do "ciężkich" potraw. Warte spróbowania.

                    Co do ceny 7zł za wersję butelkową, to zdzierstwo okrutne. Ale faktycznie, z butelkową się też nie spotkałem.

                    Comment

                    • dipeone
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 741

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładne, chociaż ciut zbyt jasne złoto. [4.5]
                      Piana: Z początku drobna ,biała po kilkunastu sekundach znika zostawiając delikatną obręcz, po której śladu po kolejnej minucie już nie ma. Słabo. [2]
                      Zapach: Wyczuwalny słodowy zapaszek. Dosyć przyjemny. [4]
                      Smak: Delikatna słodycz, po chwili goryczkowy posmak. Dosyć pełne w smaku. Smaczne. [4]
                      Wysycenie: Zbyt niskie. [3]
                      Opakowanie: Ładna etykieta ze złotymi kłosami zboża, dedykowany kapsel, podany ekstrakt. Czegóż chcieć więcej? [5]
                      Uwagi: Warka do 05.08.2011

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • krzysiasty
                        Junior
                        • 03-2009
                        • 3

                        #41
                        Spróbowałem Naturalnego bodajże w kwietniu, zaskoczył mnie zupełnie - smakiem, jakością i ceną. Miał łagodny, chlebowy smaczek - wydawało się, że nie ma lepszego piwa w tej cenie, jeśli chodzi o "niepasteryzowane". Niestety, od jakiegoś czasu czuć go jakby spirytusem - smakuje po prostu jak tanie piwo. Przytrafiło mi się dzisiaj wypić Tyskie, zaraz potem Amber Naturalny i nie dostrzegłem żadnej różnicy.

                        Ale nic to. Gościszewo mam pod nosem, trzeba zaopatrzyć się w tamtejsze niepasteryzowane

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #42
                          Bardzo mi to piwo posmakowało. Przyjemny chlebowy smak, lekka goryczka. Piana trwała, nagazowanie w sam raz. Bardzo ładne opakowanie. Idealne do gaszenia pragnienia w lecie.

                          Moja ocena - 4.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #43
                            Wydobyłem zawartość konserwy i niezbyt mi podeszło...
                            Słodko jakieś owocowe... powoli dochodzi goryczka ale z jakimś obciążeniem...
                            Nie lubię takiego...

                            Nie żałuję tych 2,50... spróbowałem i już nie muszę więcej...

                            Comment

                            • beaviso
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 215

                              #44
                              Po dłuższej przerwie w degustacjach spowodowanej sprawami zdrowotnymi pozwoliłem sobie na wyciągnięcie z lodówki leżącej w niej od ponad miesiąca "zagubionej" butelki Ambera Naturalnego. Wiedząc, że od dłuższego czasu po prostu nie gustuję w "bursztynowych" piwach - lagerach i pilsach - tylko jestem zdeklarowanym miłośnikiem piw niefiltrowanych pszenicznych, bez większego entuzjazmu otworzyłem butelkę Naturalnego. I co?
                              Pełne, pozytywne zaskoczenie! Zapach, piana, smak, przede wszystkim ten smak! Piwo było pyszne, dokładnie takie jak mój ulubiony lager smakować powinien. Świetny, słodowy posmak, długo pozostający w ustach.

                              Tydzień wcześniej, z braku jakiegokolwiek wyboru, byłem zmuszony wypić w Borach Tucholskich ze 3 Specjale. Pomiędzy nimi a wypitym przeze mnie Naturalnym (ważn. do 10.08.2011) istniała przepaść. Co mnie bardzo cieszy, bo Browarowi Amber kibicuję.

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                #45
                                A ja, w przeciwieństwie do beaviso, jestem rozczarowany Naturalnym z tej samej warki do 10 sierpnia.
                                Po raz pierwszy znalazłem to piwo w butelce. Na puszkę można się zżymać, ale zawsze mi dotąd w miarę smakowało jako piwo "niezobowiązujące". Teraz jednak Naturalny był wodnisty niczym koncerniaki. Nie był niedobry, ale zmysł smaku zupełnie nie miał na czym się zaczepić.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎