Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Miodowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Śliczne, głębokie złoto. [5]
    Piana: Całkiem wysoka, drobnoziarnista. Opada do dziurawej, cienkiej kołderki i lekko osadza się na ściankach. [3.5]
    Zapach: Dominuje potężna i ciężka woń miodu, która sprawia wrażenie aż sztucznej, co nie dziwi, zważywszy na "naturalny aromat miodu" w składzie.
    Poza miodem nie czuć w zasadzie nic.
    W skrócie: nuda i sztuczna tandeta. [2.5]
    Smak: Tu też dominacja miodu oraz potężnej słodyczy. Na szczęście po chwili pojawia się coś innego, czyli sympatyczna chlebowość i lekka nuta alkoholowa (to akurat nie zaleta). Całość bardzo szybko ucieka z podniebienia, pozostawiając jedynie mizerny goryczkowy posmak. [3]
    Wysycenie: Wysokie i bardzo dobrze, bo nadaje temu ciężkiemu od miodu piwu odrobinę lekkości. [4.5]
    Opakowanie: Wzornictwo tradycyjne dla browaru, ale tutaj w tonacji żółto-pomarańczowej. Przyznam, ze bardziej mi pasują takie zabiegi kolorystyczne niż wciskanie na siłę na etykietę słoika z modem, plastra czy ściekającego miodu. Butelka zwieńczona dedykowanym kapslem. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.1]

    Comment

    • sywall
      Junior
      • 04-2005
      • 2

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty , bursztynowy [5]
      Piana: Tak jak się pojawiła tak szybko opadła ,lekki kożuszek [3]
      Zapach: MIÓD po prostu ,taki aż ciężki,z racji ze mam lekki katar więcej nie czułem [4]
      Smak: Po 1 łyku ,wpadło mi porównanie do słodyczy Noteckiego Eire ,
      Opinia mojej kobiety : Najlepsze piwo jakie piła [4.5]
      Wysycenie: Jest średnio wysycone [3.5]
      Opakowanie: Przeglądając półki w poszukiwaniu nowości odrazu rzuciło mi się w oczy O TO CHODZI ! [4.5]
      Uwagi: żałuje że kupiłem tylko 1 butelkę
      miejsce zakupu : Gdańsk - market w Galerii Bałtyckiej .

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak w jasnym. [4]
        Piana: Mocna, śnieżnobiała czopa utrzymująca się okręgiem do końca picia. [4]
        Zapach: Przyjemny, delikatnie miodowy. [4]
        Smak: Przyjemne połączenie goryczki (wyczuwalna w tle) z naturalnym miodem. Trochę zbyt słodkie ale mimo to takie połączenie miodu z wytrawnością. [4]
        Wysycenie: Dobrze się układa w żołądku. [4.5]
        Opakowanie: Klasyka browaru plus kolorystyka miodowa. [5]
        Uwagi: Bardzo dobre miodowe piwo, na lato będzie hit. Trochę mniej słodkości a byłoby jeszcze lepsze. Chyba obok porteru tworzy się w Polsce gatunek/styl który może być wyróżnikiem polskiego piwowarstwa. A tradycje w używaniu miodu Polska ma spore.

        Moja ocena: [4.075]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnożółty, ładny [4.5]
          Piana: na początku obfita, drobnoziarnista, po chwili już tylko milimetrowy kożuszek [3]
          Zapach: intensywny, czuć miodowe nuty [4]
          Smak: zdecydowanie za słodkie, miód zabija ukryte inne walory piwa [3]
          Wysycenie: bez zarzutu, choć na lato zbyt niskie (nawiązując do powyższej oceny) [3.5]
          Opakowanie: minus tylko za bezzwrotną butelkę [4.5]
          Uwagi: zabrałem ostatnie z półki w Carffoura na warszawskiej Sadybie. Piwo zaliczone, cena - 3,60 - dość wysoka, do powtórki, ale nie prędko

          Moja ocena: [3.525]
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jakiś taki ciut za jasny, ale generalnie ładny... [3.5]
            Piana: Biała, dość wysoka, drobna, oblepia szkło. Średniotrwała. [3.5]
            Zapach: Miód chyba... Ale taki... ...landrynkowy, niestety. [3]
            Smak: Kurde! W smaku też!!! I nawet gorzej... Zupełnie, jak oranżada! Bleeee.... [2]
            Wysycenie: Jak na piwo - OK, ale oranżada mogłaby mieć wyższe... [3]
            Opakowanie: W stylu Łomży, ale z m(i)odowym skrzywieniem. Dopracowane, choć barwy kupy noworodka do mnie słabo przemawiają... . [4]
            Uwagi: Jedno z gorszych piw miodowych, jakie piłem w ostatnich miesiącach, niestety...

            Moja ocena: [2.725]

            Comment

            • arbuz_LWO
              Junior
              • 12-2010
              • 5

              #7
              Miodowa Łomża

              Będąc ostatnio w sklepie, trafiłem na stojącą sobie w lodówce Miodową Łomżę.
              Pomijając fakt, że uwielbiam Ciechana Miodowego postanowiłem spróbować wynalazku Łomży. Wróciłem więc do domu i wygodnie siadając w fotelu wziąłem do ręki piwko.
              Po otwarciu butelki postanowiłem przed spróbowaniem powąchać zawartość. Co mnie spotkało? Myślałem, że zwymiotuje gdy poczułem mieszankę piwa i... nie wiem dlaczego mi się tak kojarzy... damskich perfum. SZOK! Po prostu tragedia. Nie wspomnę już nawet o piciu bo tego się nawet pić nie dało. Spróbowałem dosłownie tylko troszkę a reszty musiałem się pozbyć. Tylko zmarnowane pieniądze. Moja ocena tego piwa to 1 punkt na 5. Tylko za etykietę, efektowna. Filtrowane, na sztucznym aromacie. Wybór pozostawiam dla państwa czy będziecie to pić czy nie. Ja pozostanę wierny Ciechanowi Miodowemu. Pozdrawiam.

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                #8
                Fantastycznie, ale to piwo ma już swój dedykowany temat...

                http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=91007
                ♪♫

                Comment

                • dipeone
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 741

                  #9
                  Drugi punkt powinien być za kapsel. ;- )
                  W tym akurat temacie łomżyńskie produkty dają radę.

                  Comment

                  • R_F
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 159

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Śliczne złoto [5]
                    Piana: Piana trzymała się około minutki i potem robiła ładne wzorki w okół szklanki [4]
                    Zapach: Zapach hmm normalnie miodzio [5]
                    Smak: Smak tego nowego wynalazku jak dla mnie rewelacyjny, piękne połączenie piwa z miodem, pije się lekko i przyjemnie. [5]
                    Wysycenie: Idealne, ani go za mało ani za dużo, idealnie wchodzi w gardełko. [5]
                    Opakowanie: Dla mnie duży plus za butelkę bezzwrotną, barwy w sam raz jak i kapselek. [4.5]
                    Uwagi: Jak dla mnie najlepsze piwo jakie zrobiła Łomża.

                    Moja ocena: [4.875]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny złoty. [4]
                      Piana: Śnieżno biała, wysoka, utrzymuje się sporą chwilę, oblepia szkło. [4]
                      Zapach: Sztuczny miód (a w składzie pisze że prawdziwy), słód w tle, dosyć przyjemna kompozycja. [3.5]
                      Smak: Strasznie słodkie, ulepkowate wręcz, wyraźnie czuć ten miód, piwo już mniej. [3]
                      Wysycenie: W normie, chociaż mogło by być troszkę wyższe. [3.5]
                      Opakowanie: Kolorystyka etykiety adekwatna do nazwy, miodowa [4]
                      Uwagi: Zakupione w Kerfurze za 3,60.
                      Nie najgorsze, znośne, ale nie do częstej konsumpcji.

                      Moja ocena: [3.4]
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • arbuz_LWO
                        Junior
                        • 12-2010
                        • 5

                        #12
                        Jak czytam wasze wypowiedzi na temat tej miodowej Łomży to aż mi się nie dobrze robi.
                        Sorry ale to piwo jest paskudne. Nie rozumiem jak może wam to smakować. Po prostu żenada...

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arbuz_LWO Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak czytam wasze wypowiedzi na temat tej miodowej Łomży to aż mi się nie dobrze robi.
                          Sorry ale to piwo jest paskudne. Nie rozumiem jak może wam to smakować. Po prostu żenada...
                          Faktem jest ,że piwo to jest okropnie słodkie ,ale przecież niektórym może smakować ,tak jak niektórzy (w sumie to gro ludzi) pija Heinekena ,Lecha Premium, Żywca czy kilka innych przysmaków. Nie ma co od razu obrażać tym ,którym to piwo smakuje.

                          Comment

                          • jedrek122
                            Member
                            • 12-2008
                            • 43

                            #14
                            Piłem to ale sory pomyłka to nie piwo midowe to ulepek
                            jedrek122

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złotożółty, idealnie klarowny; jak dla mnie za jasny [3]
                              Piana: obfita, średnioziarnista, tworzy piękną czapę, bardzo trwała, silnie oblepia szkło; drobnym minusem jest powstawanie w niej z czasem pojedynczych dużych bąbli [4.5]
                              Zapach: sztuczny aromat słabo miodopodobny [1]
                              Smak: lepiąco słodki, a jednocześnie mało miodowy; nad wszystkim dominuje jednak dziwna, długo pozostająca gorzkość, wynikająca częściowo z potężnego nagazowania (dużo mniej wyczuwalna po odgazowaniu) [2]
                              Wysycenie: zdecydowanie za duże (choć wizualnie tabuny bąbelków wyglądają efektownie) [2]
                              Opakowanie: butelka bezzwrotna, kapsel dedykowany piwu, żółta etykieta nawiązująca do innych wzorów z tego browaru, ładna; brak pełnego składu (jest m.in. aromat miodowy) i ekstraktu; na plus - oznaczenie miejsca produkcji. Deklarowany na etykiecie "Naturalny miód z podłomżyńskich pasiek" nie jest wyczuwalny. [4]
                              Uwagi: Trwałość do 10.08.2011. Dobra piana i opakowanie, ale poza tym przykład jak spierniczyć nowy produkt przez głupie dodatki. Zdecydowanie nie polecam. Dla mnie poziom Krajanów Miodowych, czyli najniższy z możliwych w kategorii "Miodowe".

                              Moja ocena: [2.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎