Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

identyfikacja kufli z kolekcji (ok. 120szt)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lun
    Junior
    • 02-2011
    • 7

    identyfikacja kufli z kolekcji (ok. 120szt)

    Witam,
    interesuje mnie identyfikacja kufli w kolekcji, około 120szt. Kufle są pochodzenia giełdowego głównie, oraz allegro. Są to tylko kufle wyglądające na moje niefachowo oko "stylowo", bez chłamu reklamowego. Wszystkie wydają się mieć swoje lata, niektóre nawet wyglądają na naprawdę stare. Są głównie ceramiczne, mosiężne, miedziane, cynowe i drewniane. Zbierane na przestrzeni ostatnich lat.

    Poszukuję osoby lub osób mogących mi pomóc. Ponieważ chodzi o sporą ilość więc wyobrażam sobie, że chodziło by o pomoc odpłatną.

    Nie bardzo wiem jak mam to przeprowadzić, wyobrażam sobie następujące możliwości:
    1. zrobię zdjęcia i identyfikacja będzie zdalna
    2. identyfikacja na miejscu (Warszawa)

    Serdecznie proszę o rady/ pomoc lub zgłoszenie chęci wykonania tej usługi.

    pozdrawiam i z góry dziękuję,
    Lun
  • Juby_piwosz
    Senior
    • 02-2006
    • 254

    #2
    Zrób zdjęcia, umieść je na jakiejś ogólnodostępnej stronie, podaj link a na pewno znajdą się koledzy, którzy pomogą Ci w identyfikacji.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Lun , wysłałem Ci wczoraj 2 wiadomości PW. Nie wiem czy odczytałeś. Daj znać jeśli to nadal aktualne. Jakby co to mój mail cooperbeer(małpa)wp.pl
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • lun
        Junior
        • 02-2011
        • 7

        #4
        Identyfikacja kolekcji 121 kufli - link do galerii

        Witam Was,

        Wreszcie udało się sfotografować i umieścić w jakimś sensownym miejscu kolekcję mojego ojca. Chciałbym pomóc mu w identyfikacji tych kufli, liczyłem się nawet z koniecznością zapłacenia za to, ale piszecie, że w miarę możliwości jest szansa na koleżeńską pomoc za "dziękuję" lub może za jakiś upominek z kolekcji .

        Nie wiemy o tych kuflach nic, także jakiekolwiek uwagi są mile widziane.

        Tutaj jest link do galerii:


        Kufle są ponumerowane, także chyba najwygodniej będzie umieszczać ewentualne uwagi w odpowiedzi na tego posta z podaniem numeru kufla. Ja te komentarze pewnie przeniosę potem pod zdjęcia, żeby było przejrzyściej.
        Oczywiście osoby z kontem google mogą komentować bezpośrednio pod zdjęciem.

        Serdeczne dzięki z góry,
        Kuba

        Comment

        • waclaw67
          Senior
          • 06-2009
          • 485

          #5
          Kufle niefortunnie pokazane na zdjęciach /do identyfikacji/.Brak możliwości pełnego
          odczytania napisów.
          Podejjrzewam że większość to kufle gadżety,do kupienia w lokalnych sklepach z pamiątkami. Niemcy,Holandia,Belgia itp.
          Wpisz nazwę miejscowości z kufla i szukaj w internecie.

          Comment

          • lun
            Junior
            • 02-2011
            • 7

            #6
            mam szczerą nadzieję, że nie wszystkie to gadżety. Chociaż zasadniczo wszystkie kufle kiedyś były gadżetami w pewnym sensie . Dzięki w każdym razie.

            Comment

            • lun
              Junior
              • 02-2011
              • 7

              #7
              właśnie sobie uświadomiłem, że za niektóre z nich ojciec zapłacił naprawdę niemało.

              W kolekcji są wszystkie kufle pomieszane,liczę więc na to że wprawne oczy wyłuskają te sztuki, które niosą ze sobą wartość dającą się opisać.

              Comment

              • Juby_piwosz
                Senior
                • 02-2006
                • 254

                #8
                Nr 2, 7 i 7a to - wg. mnie - to nie są kufle tylko narzędzia do odmierzania objętości.
                Nr 14 to stylizowany wazon, 17,25,26,24,28,30 - typowy masowy wyrób indyjskiego pochodzenia,
                65 - jedyny chyba kufel browarny - Wernesgrüner z Saksonii,
                29 z łuski z naboju artyleryjskiego, 79 - okrutny kicz, 82 - z wielce szacownej wytwórni Villeroy & Boch.

                Comment

                • lun
                  Junior
                  • 02-2011
                  • 7

                  #9
                  założyłem oddzielny wątek, jeszcze postaram się wysłać Ci na priva info.

                  Comment

                  • lun
                    Junior
                    • 02-2011
                    • 7

                    #10
                    dzięki Juby

                    czasami lepiej nie znać prawdy, mam nadzieję, że to nie jest jeden z tych przypadków

                    Comment

                    • lun
                      Junior
                      • 02-2011
                      • 7

                      #11
                      shit! Pomyliłem się i nie w tym wątku wysłałem wiadomość o oddzielnym wątku :\

                      TEN WĄTEK JEST CAŁY CZAS AKTUALNY. Jeśli ktoś może jeszcze coś dodać i pomóc w identyfikacji kufli umieszczonych w kolekcji w linku wyżej to będę wdzięczny!


                      Dziękuję z góry.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎