Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsze warzenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zbyszek37
    Junior
    • 04-2011
    • 8

    Pierwsze warzenie

    Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Mam już sprzęt warzelniczy - chciałbym uwarzyć swoje pierwsze piwo i proszę o sugestie / rady oraz ewentualnie namiary na dobrych i solidnych sprzedawców, gdzie mogę zakupić jakieś egzotyczne składniki.

    Przepraszam, jeżeli temat nie tu, gdzie trzeba, lecz jestem nowy i jeszcze się nie zaklimatyzowałem,

    Pozdrawiam,
    Zbych
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Co to są egzotyczne składniki?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • damiano70
      Senior
      • 05-2005
      • 306

      #3
      Może żółć ?
      Tato nie pij - zostaw dla syna

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        #4
        @Zbyszek37 o co Ci tak naprawdę chodzi. Ujmij to bardziej zrozumiale.

        Ps. I może wypełnij profil (brodacz na górze po prawej) bo mimo, że to forum internetowe to lubimy wiedzieć kto, skąd i takie tam... .
        Może mieszka koło Ciebie jakiś piwowar i pomoże osobiście?
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • Gabe
          Senior
          • 03-2010
          • 405

          #5
          Wbrew pozorom sekret dobrego piwa nie polega na "egzotycznych składnikach": wodę masz prawdopodobnie dobrą w kranie, resztę kupisz w jakimkolwiek sklepie z akcesoriami dla domowych piwowarów (centrum piwowarstwa, homebrewing, piwodziej, WES, twójbrowar i cokolwiek ci jeszcze wyrzuci google).

          Jeśli chcesz samodzielnie zacierać, to na początek wystarczy ci słód pilzneński, chmiel Lubelski i drożdże górnej fermentacji, jeśli chcesz zacząć od czegoś prostszego, to kup albo brewkita, albo ekstrakt w puszce i chmiel.

          Piwowarstwo nagradza ludzi cierpliwych i pokornych w stosunku do swojej wiedzy, a więc proponuję zacząć lekturę wątków o warzeniu piwowarów bardziej doświadczonych i stamtąd czerpać wszelką wiedzę (choćby o tym, jakie piwo warto uwarzyć na początek)

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gabe Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwowarstwo nagradza ludzi cierpliwych i pokornych w stosunku do swojej wiedzy (...)
            Do Złotych Myśli to!
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎