Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Częste picie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jurcio6
    Member
    • 12-2010
    • 48

    Częste picie piwa

    Witam wszystkich.

    Chciałbym poruszyć dosyć ciekawy (moim zdaniem) temat, a mianowicie częste picie piwa (nie chodzi tu o duże jednorazowe ilość, ale taki "browarek dziennie"). Jak wpływa na nasz organizm częste spożywanie piwa (i alkoholu w nim zawartego). Czy powinniśmy się w jakiś stanowczy sposób ograniczyć? Czy powinniśmy martwić się tym, że "mamy ochotę na browara"? Jak często Wy pijecie piwo i ile Waszym zdaniem razy w tygodniu można wypić piwko, aby nie mieć żadnych problemów zdrowotnych?

    Ja ostatnio zacząłem się nieco przejmować, ponieważ zauważyłem że co drugi dzień mam ochotę na piwo! I to dosłownie co drugi dzień - w takich przerwach smakuje najlepiej. Ogólnie nie pijam go dużo, jeśli gdzieś wyjdziemy z przyjaciółmi to i owszem - 4-5 browarków to norma, czasem zrobi się "flaszeczkę". Natomiast tak "na co dzień" lubię wypić jednego dobrego browarka. Czy jest się o co martwić jeśli mam ochotę na piwo 3-4x w tygodniu? A przyjemności nie lubię sobie odmawiać... oj nie! A mięsień piwny rośnie... (choć i o tym słyszałem, że to nie prawda - ponoć brzuch rośnie po jedzeniu, które po piwie pochłaniamy w większych ilościach niż normalnie).
    Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)
  • lynx_lynx
    Senior
    • 03-2011
    • 119

    #2
    zalecana norma

    Führer spożywał jedno piwko dziennie i źle się to dla niego skończyło, zalecana norma dzienna wynosi więc co najmniej dwa piwka

    Comment

    • Christof
      Senior
      • 04-2009
      • 128

      #3
      Tu jest trochę na temat wpływu piwa na nasz organizm. Polecam, jeśli jeszcze nie czytałeś.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurcio6 Wyświetlenie odpowiedzi
        ... Jak wpływa na nasz organizm częste spożywanie piwa (i alkoholu w nim zawartego)...
        Wielce pouczające w tym względzie jest opowiadanie Haszka pt. "Idylka alkoholowa", jak makabryczne skutki zrodziło spożywanie codziennie dwóch małych szklanek piwa przez pana Hodiszka.

        Comment

        • falcon
          PiwBiz
          • 07-2004
          • 284

          #5
          Jakiś czas temu poszedłem do lekarza medycyny pracy zrobić badania okresowe. Zażartowałem , że spożywam zawodowo alkohol już co najmniej 12 lat (prawda). Pani doktor na poważnie kazała zrobić badania na marskość wątroby. Zrobiłem i było ok. Myśle, że nie jeden piwosz ma potrzebę wypicia co najmniej 2 piwek co wieczór. W moim przypadku żona- socjolog rozwiązała problem. Mam limit - 5 szt tygodniowo. Ja się przyzwyczaiłem i żona jest zadowolona. W innym przypadku piłbym 2 dziennie i różnie mogło by się to wyglądać...

          Comment

          • Mihai
            Senior
            • 02-2010
            • 186

            #6
            "Oficjalny" limit dzienny alkoholu dla mężczyzn to 20g etanolu w przeliczeniu podawany jako 2 piwa, 2 lampki wina lub 2 kieliszki mocnego alkoholu.
            Dla kobiet podawany jest limit 10g.
            A co do mięśnia powody przyrostu mogą być różne, moim zdaniem przy takim spożyciu piwa przede wszystkim - brak ruchu

            Comment

            • jurcio6
              Member
              • 12-2010
              • 48

              #7
              Dzięki za linki i wypowiedzi!

              Wynika z tego wszystkiego jedna prosta rzecz: pić piwko i się nie martwić, ale bez przesady i w połączeniu ze zdrowym jedzeniem i ruchem
              Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

              Comment

              • Nadodrzak
                Member
                • 04-2011
                • 73

                #8
                Co do brzucha to trzeba pamiętać, że brzuch nie jest od piwa tylko na piwo.
                Zôpadny Kaszëba

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  Taki solidny porter albo doppelbock może z powodzeniem zastąpić kolację
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • crocco
                    Senior
                    • 12-2010
                    • 590

                    #10
                    Od dwóch miesięcy spożywam 2-3 piwka dziennie i waga mi spadła o 10 kg.
                    Ruch i odpowiedni dobór jedzenia.Czuje się dobrze. Brzuch rośnie zazwyczaj nie z piwka a z dojadania do piwka.

                    Comment

                    • Fala
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 671

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurcio6 Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...Ja ostatnio zacząłem się nieco przejmować, ponieważ zauważyłem że co drugi dzień mam ochotę na piwo!...
                      Hmm, czy to jest normalne ... bo ja mam ochotę każdego dnia
                      Właśnie wróciłem z Lidla z kartonikiem Budweisera
                      Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                      Admin ma zawsze rację

                      PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                      Comment

                      • Nadodrzak
                        Member
                        • 04-2011
                        • 73

                        #12
                        Mój lidlo-budvarski kartonik już nieco napoczęty

                        I tu przytaknę Fali, ja mam ochotę codziennie, gdybym nie miał to bym się zaczął przejmować.
                        Zôpadny Kaszëba

                        Comment

                        • Hrustgurd
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 431

                          #13
                          pije jedno piwko w dzien czesto, rzadczej nie pije owszem, 30% po dwa...
                          nie ma przeszody jezeli nie wiecej niz 3-4

                          Comment

                          • pazurq
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 120

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
                            Od dwóch miesięcy spożywam 2-3 piwka dziennie i waga mi spadła o 10 kg.
                            Ruch i odpowiedni dobór jedzenia.Czuje się dobrze. Brzuch rośnie zazwyczaj nie z piwka a z dojadania do piwka.
                            Mój sposób na dojadanie po piwie - chce mi się coś przekąsić - piję następne i potem idę już spać
                            dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                            Comment

                            • jurcio6
                              Member
                              • 12-2010
                              • 48

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
                              Od dwóch miesięcy spożywam 2-3 piwka dziennie i waga mi spadła o 10 kg.
                              Ruch i odpowiedni dobór jedzenia.Czuje się dobrze. Brzuch rośnie zazwyczaj nie z piwka a z dojadania do piwka.
                              Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak wyglądać będzie Twoja wątroba po 2-3 lata takiego regularnego picia..

                              Ja tam wolę jakiś umiar zachować, żeby móc się cieszyć piwkiem do końca życia, a nie tylko przez kilka lat ;<
                              Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎