Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Staromiejskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Staromiejskie Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnosłomkowy, mało intensywny. [2.5]
    Piana: Dolna średniej - w miarę obfita, lecz bardzo nietrwała, średnioziarnista [2.5]
    Zapach: Słodkawy, rozwodniony, bez dominujących nut. [2.5]
    Smak: Dyskontowy - dużo słodyczy, szczypiącej w język goryczki, w tle nuta... kiszonej kapusty [2.5]
    Wysycenie: Najmocniejsza strona piwa - dość długo i drobno bąbelkuje. [4]
    Opakowanie: Nazwa wskazuje raczej na Zduńską Wolę niż Witnicę. Bez specjalnego pomysłu, brak ekstraktu, kapsel czarny. [3]
    Uwagi: Kupione w "Żabie" w DG-Ząbkowicach z czystej ciekawości. Ciekawość zaspokojona, do piwa nie wrócę.

    Moja ocena: [2.6]
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      Zdjęcie piwa. Według mnie smaczniejszego niż mocniejszy kolega.
      Attached Files

      Comment

      • BartekBas
        Junior
        • 02-2009
        • 18

        #4
        Dla mnie to jest http://www.browar.biz/forum/showthre...Witnica+Master ze zmienioną etykietą. Zmiany wizerunkowe poszły zdecydowanie w dobrym kierunku, przynajmniej nie kojarzy się z puszkowym ohydztwem z Głubczyc.

        Samo piwo oceniam dość pozytywnie. Wersja Pils smakuje mi bardziej od Mocnej.
        MojKufelek.pl
        fb.com/MojKufelek

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ekstrakt nie jest podany, ale po zawartości alk domyślam się że nie więcej niż 10 - a w związku z tym kolor jest odpowiedni [4]
          Piana: niezbyt obfita, drobna [3]
          Zapach: charakterystyczny dla piw z Witnicy, słodki, z bardzo lekką goryczą w tle [4]
          Smak: jak na zawartość dość wyraźny, goryczkowy, jakby słabsza wersja Lubuskiego, [4]
          Wysycenie: mogłoby być większe, co dałoby temu piwu orzeźwiający charakter [3]
          Opakowanie: butelka zwrotna typu bączek, brak info o ekstrakcie, kapsel łysy [3.5]
          Uwagi: zakupione w białostockiej Żabce (1,49 / 0,33)
          Może i jest warzone dla sieci handlowej, ale jest przyzwoitym piwem - w sam raz na duszną, upalną pogodę.

          Moja ocena: [3.825]
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomka, jak dla mnie zbyt jasne [3.5]
            Piana: puszysta, średnio-pęcherzykowa, opada powoli zostawiając krzaczki na szkle [3]
            Zapach: słodowo-kukurydziany, mimo, ze nic negatywnego w nim nie czuję to takiego zapachu nie lubię [2.5]
            Smak: słodkawo-kukurydziana woda o zabarwieniu smakowym lekko piwnym, goryczka dopiero gdzieś w tle, a co za franca wybija ten sodki posmak na pierwszy plan - nie mam pojęcia, nie dokończę tego piwa [2.5]
            Wysycenie: zdecydowanie za duże nasycenie, babelki nieprzyjemnie kłują w usta [2.5]
            Opakowanie: zgrabny bączek jak na zdjęciu powyżej, fajna etykieta, czarny kapsel [4.5]
            Uwagi: Jak da nie jest to typowa masowa produkcja jak najniższym kosztem. Nie wiem co tam dokładnie jest ale takiej słodkości w piwie jasnym nie toleruję. Zakupione w Żabce

            Moja ocena: [2.7]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Za jasny nawet jak na domniemany ekstrakt. [3.5]
              Piana: Niska, szybko opada do dziurawej warstwy, słabo osadza się na ściankach. [3]
              Zapach: Dość silny, świeży, z wyraźnym chmielem, ale i z lekką mdlącą słodowością w tle. Nic specjalnego. [3]
              Smak: Rzeczywiście jest idiotycznie słodkie. Goryczka nawet solidna, poza tym czuć lekki chlebowy posmak, ale ta słodycz psuje wszystko. [2.5]
              Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
              Opakowanie: Bączek z całkiem fajną etykietą o stonowanej kolorystyce. Czarny kapsel. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.9]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Cena: rewelacyjna
                Wielkość/pojemność butelki: moja ulubiona

                Dostępność: Żabka

                Spodziewałem się gorzkiego jasniutkiego piwka w sam raz na ugaszenie pragnienia po pociągnięciu długim łykiem całości butelki. Niestety dla mnie jest za słodkie. Daje troszkę tanim piwem typu dla żula.

                Pomimo dobrej ceny, świetnej butelki i fajnej etykiety, nie ponowie zakupu.

                Za dużo słodyczy, za mało goryczki, zapach kukurydziano-malinowy. Szkoda
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Chciałem sobie porównać z niegdysiejszym Masterem, ale w żadnej Żabce w okolicy nie uświadczyłem Staromiejskiego.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • rabny
                    Junior
                    • 08-2009
                    • 17

                    #10
                    Sam podszedłem z dystansem, ale że w miarę lubię Witnice za Lubuskie, wziąłem i nie rozumiem tych ocen. Możliwe ze ostatnia warka sie mocno zmieniła, ale piwo naprawdę nieźle mnie zaskoczyło. Dla mnie ma świetny aromat chmielowy, świeży smak i nawet lekko cytrynowe nuty (moze złudzenie). Mogłbym pominąć fakt, że coś pływało w butelce ( jakieś zbite kremowe drobiny - pewnie drożdże, choć z reguły wyglądają inaczej) i była nalana wręcz pod sam otwór; 3mm do krawędzi, ale może mi sie trafiła jakaś inna sztuka.

                    Comment

                    • baania
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 317

                      #11
                      Piwo zaskakuje świetną pianą, ale niestety posiada osad, który raczej nie jest drożdżami. W smaku chmielowe, przypominające lubusza, niestety lekko metaliczne.
                      Poniżej zdjęcie piwa, które pomimo butelki 0.33 nie chciało zmieścić się w kielichu 0.5 oraz zdjęcie osadu.
                      Attached Files
                      Podcast o piwie
                      Podcast o piwie | Facebook

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎