Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kormoran

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarKormoran Wyświetlenie odpowiedzi
    Dziś rozlaliśmy Marcowe z Browaru Kormoran.
    Zawartość alkoholu: 7,2% obj. Ekstrakt: 14,5% wag.

    Dlaczego aż 7,2?!

    Spróbowałem je ostatnio. I uważam Marcowe za jeden z najgorszych debiutów Kormorana. W zapachu alkoholu co prawda nie czuć, za to w smaku - aż gryzie w gardło. Może przy schłodzeniu do 4-5C by weszło gładko, ale to nie jest dobra temperatura na tego typu piwa.

    Po wypiciu postanowiłem zrobić porównanie i uraczyłem się legendarnym Tygrysem z Łodzi. Nie odstawał on za mocno od Waszego produktu pod względem smaków alkoholowych.

    Niestety ale Marcowe to dla mnie mózgotrzep na miarę Jabłonowa.
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • crocco
      Senior
      • 12-2010
      • 590

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
      Dlaczego aż 7,2?!

      Spróbowałem je ostatnio. I uważam Marcowe za jeden z najgorszych debiutów Kormorana. W zapachu alkoholu co prawda nie czuć, za to w smaku - aż gryzie w gardło. Może przy schłodzeniu do 4-5C by weszło gładko, ale to nie jest dobra temperatura na tego typu piwa.

      Po wypiciu postanowiłem zrobić porównanie i uraczyłem się legendarnym Tygrysem z Łodzi. Nie odstawał on za mocno od Waszego produktu pod względem smaków alkoholowych.

      Niestety ale Marcowe to dla mnie mózgotrzep na miarę Jabłonowa.
      Niestety ,mam podobne odczucia.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        To jakaś polska paranoja, pogoń za alkoholem. Rozumiem to w przypadku mózgotrzepów za małą kasę - w ich przypadku to pożądana cecha. Ale chyba browar Kormoran ma wyższe aspiracje, produkcję tzw. piwa dla koneserów.

        Spróbowałem owego piwa raz i nie zamierzam go powtarzać przy tych parametrach.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale chyba browar Kormoran ma wyższe aspiracje
          Tak, czytając wątek jest to wciągnięcie forumowiczów w pracę pod tytułem "dodawanie adresów do baz danych". Zatem pytanie do browaru, jakie nagrody dla zwycięzców?

          Też przygotowałem listę, całkiem sporą, której nie ma na Waszej stronie



          Mam nadzieję, że pomogłem. Zgryźliwe he he he posyłam

          Comment

          • Basik
            Senior
            • 06-2006
            • 1308

            Witam

            Jestem świeżo po degustacji marcowego.

            Ogólnie to piwo próbowałem z tanka podczas wizyty w browarze w połowie września. Nie miało wad i zapowiadało się bardzo pozytywnie. Zatem problem powstał później.

            Co jest nie tak? Piwo ma zapach prażonych ziemniaczków = drożdże się zestarzały (za długo leżakowane ? ). Dodatkowo ma tyle alkoholu, że nic po za nim nie czuć ( znowu - za długo leżakowane - za bardzo odfermentowało).

            Ogólnie wydaje mi się, że następną warkę należy trzymać o miesiąc krócej w tankach i będzie ok

            Proszę zanieście nasze uwagi do technologów i piwowarów z kormorana - tym razem dali ciała.

            Pozdrawiam
            piotry (z konta basik :/)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
              ( znowu - za długo leżakowane - za bardzo odfermentowało).

              Ogólnie wydaje mi się, że następną warkę należy trzymać o miesiąc krócej w tankach i będzie ok
              No, koleżeństwo piwowarzy - co Wy wypisujecie Odfermentowanie nie zależy od długości leżakowania. Wróć - baczność - spocznij - i poprawić!
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                Zatrzeć mniej wytrawnie i będzie dobrze.

                W Kormoranie jak chcą to potrafią 12.5*P odfermentować do 4.9% alkoholu, więc umiejętności im nie brakuje. Jakby tak te 14.5 odfermentowało do ~6 (no, może z 6.3?), to wszyscy byliby zadowoleni.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Basik
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1308

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  No, koleżeństwo piwowarzy - co Wy wypisujecie Odfermentowanie nie zależy od długości leżakowania. Wróć - baczność - spocznij - i poprawić!
                  Masz rację - chodzi o zacieranie - bardziej na słodowo niż alkoholowo.

                  Ale , mnie chodziło o to, że jak próbowaliśmy we wrześniu było bardzo dobre - znaczy można by przerwać fermentację (skoro i tak ma być pasteryzowane) i walić w butelki.

                  Przepraszam za niejasne wypowiadanie się :/

                  Pozdrawiam
                  To pisałem ja piotry


                  ps. Basik dodaje, że dla niej zapach był barierą nie do przejścia - nie lubi tej wady

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi

                    Ale , mnie chodziło o to, że jak próbowaliśmy we wrześniu było bardzo dobre - znaczy można by przerwać fermentację (skoro i tak ma być pasteryzowane) i walić w butelki.
                    A nie jest tak, że z tanka piliście niefiltrowane Marcowe? Zapewne ma to istotny wpływ na smak i pewnie łagodzi trochę ostrość alkoholu. Nie wiem, nie byłem, ale wydaje mi się to rozsądne. Podejrzewam, że piliście już piwo w pełni odfermentowane.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zatrzeć mniej wytrawnie i będzie dobrze.

                      W Kormoranie jak chcą to potrafią 12.5*P odfermentować do 4.9% alkoholu, więc umiejętności im nie brakuje. Jakby tak te 14.5 odfermentowało do ~6 (no, może z 6.3?), to wszyscy byliby zadowoleni.
                      Tja.. a od kiedy to w browarach przemysłowych sposób zacierania decyduje o stopniu odfermentowania piwa?
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tja.. a od kiedy to w browarach przemysłowych sposób zacierania decyduje o stopniu odfermentowania piwa?
                        Nie wiem od kiedy. A jak według Ciebie się to odbywa? Odfiltrowanie drożdży zostawi słodką maltozę a chyba poza browarem w Raciborzu nikt tego nie chce.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          Według mnie to kończą fermentację na zakładanym blg poprzez schłodzenie fermentującego młodego piwa czyli przerywają fermentację kiedy chcą.
                          Last edited by fidoangel; 29-10-2011, 20:05.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                            Według mnie to kończą fermentację na zakładanym blg poprzez schłodzenie fermentującego młodego piwa czyli przerywają fermentację kiedy chcą.
                            Wydaje mi się, że jednak efekt końcowy jest inny, ale pewnie masz rację.

                            A właściwie - co ja tam będę bił pianę, jak to piwo nie stanieje, to nawet jak będzie miało 5.5% alkoholu, to go nie kupię. 5.40 za normalne polskie piwo to jest rozbój w biały dzień albo szukanie jelenia.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                              A właściwie - co ja tam będę bił pianę, jak to piwo nie stanieje, to nawet jak będzie miało 5.5% alkoholu, to go nie kupię. 5.40 za normalne polskie piwo to jest rozbój w biały dzień albo szukanie jelenia.
                              Popieram przedmówcę.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • BrowarKormoran
                                PiwBiz
                                • 07-2011
                                • 63

                                Nowe piwo sezonowe, ciemne, pasteryzowane z dodatkami przypraw
                                korzennych. Ekstrakt 16,5%, Alkohol 6,1%



                                Właśnie wyjechało. Czekamy na opinie.
                                Attached Files
                                Warzymy piwo, lubimy warzyć piwo i robimy to z pasją!
                                www.BrowarKormoran.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎