Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nasza strona BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie Mazowsza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #16
    Strona "wciąga" mnie coraz bardziej. Wiele etykiet widzę po raz pierwszy. Ale czym więcej osób zobaczy tę stronę, tym więcej etykiet i innych piwnych pamiątek jeszcze "wypłynie".

    Comment

    • zeko
      Senior
      • 07-2004
      • 708

      #17
      Gratulacje, bardzo ciekawa i dobrze opracowana stronka
      Polakom gratulujemy BRACKIEGO
      "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
      http://picasaweb.google.com/d.jochman

      Comment

      • Raciborz
        Senior
        • 06-2004
        • 594

        #18
        Gratulacje,ciekawa rzecz.Mam kilka sztuk z mego kochanego Raciborza,których tu nie widze .Postaram się je zeskanować i szybko podesłać.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #19
          Na nasz mail kontakt(at)browarymazowsza.pl po uruchomieniu strony przyszły pierwsze skany za co dziękujemy.

          Jednocześnie prosimy ażeby wszystkie nadsyłane skany miały minimum 700 pikseli szerokości i ważyły przynajmniej 80-100 kB.

          Będziemy starać się ażeby prezentowane skany trzymały jakość a te bardzo nieliczne które nie są najwyższej jakości będą z czasem zastąpione lepszymi.

          Zapraszamy Was do dalszego nadsyłania skanów
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #20
            Na stronie cały czas dochodzą nowe grafiki. Na chwilę obecną szczególnie polecam pokaźny zbiór reklam prasowych z przełomu XIX i XX wieku oraz ponad 50 przedwojennych zdjęć z warszawskich browarów.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • volodos
              Senior
              • 09-2008
              • 717

              #21
              Z niecierpliwością czekam na szkło. Świetna strona, tylko niektóre zdjęcia (przynajmniej u mnie) nie chcą się powiększać.

              Comment

              • pivaria
                Senior
                • 03-2001
                • 1538

                #22
                kawał dobrej roboty

                Jaka piękna stronka!
                Jestem pod wrażeniem Waszej pracy.
                PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                www.pivaria.pl
                https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #23
                  Zachęcony prze Grzebera obejrzałem sobie kilka zdjęć. I cóż widzę? Zdjęcia skopiowane z Cyfrowego Archiwum Woli oznaczone są tym obleśnym, białym napisem BrowaryMazowsza. To samo dotyczy kopii zdjęć z powszechnie dostępnych książek. Naprawdę nie macie za grosz wstydu? Po co robicie tę stronę? Aby się pochwalić do jakich to wspaniałych okazów macie dostęp? Aby nikt inny broń Boże nie skopiował jakiegoś skanu brakującej mu etykiety? Chcecie w przyszłości sprzedawać skany wafli i etykiet i z tego utrzymywać stronę? Jest jakaś wojenka wrogich grup warszawskich kolekcjonerów wymuszająca takie szkaradne psucie obrazków? Jeśli Wam przyślę jakieś rewelacyjne zdjęcie z rąbniętym przez środek napisem PIECZAREK, to je wkleicie w swojej galerii bez pukania się w głowę?

                  Naprawdę bardzo chętnie bym się zapoznał z Waszą argumentacją dotyczącą tego oszpecania Waszej strony. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe. A chciałbym zrozumieć. Przecież toczyły się między Wami jakieś dyskusje na ten temat. Musieliście wspólnie podjąć decyzję czy robicie stronę normalną czy też świadomie felerną. Przedstawcie proszę swoje argumenty. Nie sądzę, aby było mi od tego lepiej, ale chociaż będę wiedział jak dziwne są motywacje, z których skutkami się absolutnie nie zgadzam.

                  Comment

                  • darek99
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 2147

                    #24
                    strona

                    Witam, nie mam zamiaru tłumaczyć się przed nikim a także przed Tobą dlaczego na stronie jest coś zrobionego tak a nie inaczej, jeśli uważasz że strona jest obleśna to nie wchodź na nią , po co się denerwować , pozdrawiam Darek.
                    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                    Epikur z Samos.

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #25
                      No dobrze, rozwiązanie ze znakowaniem wszystkich zdjęć, także tych pobranych za darmo gdzie indziej lub otrzymanych od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów, jest estetyczne, wspaniałe, twórcze, odkrywcze, nowatorskie, biznesowo opłacalne*.
                      Pobłądziłem w swojej ocenie. Wiadomo, jestem sklerotycznym wapniakiem ze zwichniętym poczuciem estetyki, zupełnie nie czującym nowych trendów w wirtualnym świecie. Ale czy to naprawdę tak trudno napisać "Oznaczamy nasze skany ponieważ tak sobie życzą właściciele skanów. Tak oznaczone obrazki są wg nas ładniejsze, podkreślają włożoną przez nas pracę. Będziemy je sprzedawać. A w zasadzie to nie wiemy dlaczego".

                      Ty Darku nadąłeś się jak indor i gulgocesz z wściekłości. O Legii da się z Tobą spokojnie porozmawiać, a w przypadku strony o browarach Mazowsza dostajesz białej gorączki. Warto? Co w ten sposób zyskujesz? Mówiąc do konsumenta (czyli do mnie), że jest głupi i ma zjeżdżać załatwiasz sprawę tego jednego konsumenta, ale nie załatwiasz realnie istniejącego problemu.

                      * - niepotrzebne skreślić

                      Comment

                      • Niedzwiadek14
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 121

                        #26
                        Gratulacje !!!Swietny pomysl z ta stronka ,jest co ogladac !
                        Ja oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na butelki ,moze juz wiecie kiedy sie pojawia?
                        Pozdrawiam Andrzej!
                        Ps Fakt tych napisow na skanach moglibyscie sobie oszczedzic ,ale jesli takie jest wasze stanowisko to ja je szanuje.

                        Comment

                        • pivaria
                          Senior
                          • 03-2001
                          • 1538

                          #27
                          Żeby było a propos strony:
                          Darek i Pieczarek - na kogo głosujecie, na kogo nie głosujecie lub na kogo nie głosowaliście?
                          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                          www.pivaria.pl
                          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                          Comment

                          • mio-beta
                            Member
                            • 10-2003
                            • 39

                            #28
                            Butelki są w trakcie fotografowania i obrabiania, podobnie jak szkło. Także niedługo się pojawią
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Niedzwiadek14 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Gratulacje !!!Swietny pomysl z ta stronka ,jest co ogladac !
                            Ja oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na butelki ,moze juz wiecie kiedy sie pojawia?
                            Pozdrawiam Andrzej!
                            Ps Fakt tych napisow na skanach moglibyscie sobie oszczedzic ,ale jesli takie jest wasze stanowisko to ja je szanuje.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Witam, nie mam zamiaru tłumaczyć się przed nikim a także przed Tobą dlaczego na stronie jest coś zrobionego tak a nie inaczej, jeśli uważasz że strona jest obleśna to nie wchodź na nią , po co się denerwować , pozdrawiam Darek.
                              Panowie, nie ma sensu sie napinać czy obrażać bo to nie o to chodzi, słowa pochwały są mile przyjmowane ale nie moze być, ze słowa krytyki spotykają się aż z taką reakcją. krytyka jest wskazana aby ewentulanie coś poprawić bądź nie. Tym bardzie, ze strona jest w trackie budowy.
                              Te napisy na powiekszonych zdjeciach, mnie tez denerwują, podobnie jak i na stornie Sopisty. nic na to nie poradzę, w tym temacie zdaniem mam zbieżne z Pieczarkiem.
                              Jeśli chcecie zabezpieczyć zdjęcia przed skopiowaniem, to są specjalne programy, które to uniemożliwiają bez konieczności nanoszenia takich napisów. No chyba, że te napisy mają być formą reklamy.

                              Bardzo podoba mi się szata graficzna oraz sposób prezentacji kolektybiliów.

                              Trochę nie pasuje mi fakt, że są tu PPF-y z calej Polski skoro jest to strona o piwowarstwie Mazowieckim/na Mazowszu. Tu jest mały rozjazd merytoryczny, np wejdzie jakiś laik, na PPF z Kłodzka i będzie się zastanawiać co Kłodzko ma do Mazowsza. Rozumiem, ze chcecie wrzucać tu wszystkie PPF-y ale chyba przyznacie, że jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Jeśli Mazowsze, to jakie granice terytorialne wytyczyliście, historyczne? Jeśli tak to z jakiego okresu, jeśli nie historyczne to jakie?

                              Jeśli piwowarstwo na Mazowszu to ograniczacie się tylko czasowo do XIX wieku czy macie też zamiar opisać piwne Mazowsze od czasów najdawniejszych?.

                              To tyle moich uwag, tylko się proszę chłopaki nie obrażać.

                              Wasze zdrowie bo robota świetna, calość podoba mi się
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jeśli Mazowsze, to jakie granice terytorialne wytyczyliście, historyczne? Jeśli tak to z jakiego okresu, jeśli nie historyczne to jakie?

                                Jeśli piwowarstwo na Mazowszu to ograniczacie się tylko czasowo do XIX wieku czy macie też zamiar opisać piwne Mazowsze od czasów najdawniejszych?.
                                Becik, na stronie główniej jest odpowiedź na twoje pytania:
                                "Przy tworzeniu strony skoncentrowaliśmy się na okresie od drugiej połowy XIX wieku, a zakres terytorialny ograniczony został do obecnego województwa mazowieckiego."

                                Okres wcześniejszy ma być docelowo zarysowany w podstronie "dzieje dawne".

                                Fakt, na główniej stronie zabrakło informacji na temat PPFów i standardów, będziemy musieli to poprawić.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎