Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schwerter, Meissner Schwerter Elbsommer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Schwerter, Meissner Schwerter Elbsommer

    Kolor: Złoty mętny, przechodzący w pomarańcz
    zapach: świeży, silnie słodowy, lekko kwiatowy
    piana: gęsta i wysoka, ładna
    gaz: dość silny ale ok
    smak: od razu kojarzący się w weizenem, słodowo-pszeniczny, leciutko owocowy, połączenie pilsa i weizena.
    średni

    Ekstrakt 11,5
    Alkohol 4,5%
    piwo górnej fermentacji, ze słodem jęczmiennym i dodatkiem drożdży
    Attached Files
    LP
  • Hedin
    Senior
    • 02-2011
    • 370

    #2
    W Dresden w żadnej z Getrankehalli go nie widziałem, tylko Bennator'a z tego browaru.
    Koniecznie muszę go kiedyś spróbować, jako że to chyba dość wyjątkowy przypadek piwa jasnego górnej fermentacji na niemieckim rynku, który nie jest Koelschem.

    Comment

    • Aleksandros
      Senior
      • 05-2011
      • 352

      #3
      Niestety będziesz musiał poczekać do lata, bo jest to piwo sezonowe warzone od kwietnia do września. Chyba że trafi się jakis starszy, przykurzony egzemplarz.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Na stronie parametry takie jakie podał Karol:




        ale na kontrze obecnie 4,5% alk.

        Piwo górnej fermentacji. Początkowo myślałem, że to rodzaj koelscha, ale ze względu na ograniczenia geograficzne nie mogą używać tej nazwy. Trafiałem już na takie piwa z Kolonii.
        Jak pisał Karol przypomina pszenicę, co było dla mnie dość dziwne, dopóty w końcu nie udało mi się kupić to piwo

        Piwo jest oryginalne, może hybrydowe. Przede wszystkim użyto drożdży górnej fermentacji, w składzie podali chmiel i słód jęczmienny. W opisie zaznaczyli, że użyto jęczmienia jarego. Nigdy nie zastanawiałem z jakiego jęczmienia produkuje się tradycyjny słód. Wygląda na to, że z ozimego... Ciekawe, bo piwo wyszło też ciekawie

        Aromat - nieco siarkowo-mineralny i nuta owocowa, troszkę cytrusowa jak w pszenicach, pochodzi od słodów
        Piana - gęsta, dość wysoka, przeciętnie trwała, zostawia koronkę
        Barwa - mętna /widocznie niefiltrowane piwo/ wpada w jasny pomarańcz
        Wysycenie - umiarkowanie wysokie - musujące
        Smak - wyraźna nuta mineralna, specyficzna, potem smaki przypominające piwa pszeniczne, trochę drożdży, cytrusy, finisz z taką właśnie mineralną, nico ziemistą goryczką
        Treściwość - umiarkowana

        Specyficzne piwo, smaczne, hybrydowe i rzeczywiście przypominające pszenicę. Myślałem, że to takie lokalny nieciekawy a'la koelsch i kupiłem jedną butelkę, szczególnie że eta dość kiczowata. Chętnie jednak powrócę do tego piwa, jeśli nadarzy się okazja. Wschodnie Niemcy warzą nie tylko poprawne piwa, ale i oryginalne stylowo

        ps.
        chętnie bym się dowiedział coś więcej na temat słodów z jęczmienia jarego, jeśli ma to wpływ na piwo i sam słód. Może ktoś wie?
        Attached Files

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #5
          Teraz tych cytrusów tak nie czułem, bardziej mirabelki, brzoskwinie.
          Dawny opis został zmieniony na skromniejszy:

          http://www.privatbrauerei-schwerter....iere#elbsommer

          Zmieniona eta.

          Samo piwo nadal przyjemne.
          Attached Files

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Zniknął dekolt... .

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Zniknął dekolt... .
              Nadal go nie ma. W lecie smakuje bardzo dobrze - owocowe z brzoskwiniami; rześkie tony drożdży, wspomniane cytrusy lekko zarysowane, bardziej kwaskowość mirabelki, jabłek. Rześkie i bardzo dobrze pijalne.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎