Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Lagerowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Ciechanów, Ciechan Lagerowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, bardzo leciutko mętny, sporo bardzo drobnych bąbelków gazowych [4.5]
    Piana: średnio wysoka, biała, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada [3]
    Zapach: lekko słodowy, bardzo wyraźne, intensywne nuty ziołowe i chmielowe [4.5]
    Smak: smak słodowo-ziołowy, goryczka wyczuwalna na całej długości smaku, szczególnie na starcie i na finiszu, zostawia posmak na podniebieniu po długim czasie od skosztowania [4.5]
    Wysycenie: dla mnie zbyt wysokie, dość mocno szczypie [3]
    Opakowanie: inna etykieta niż u poprzednich Ciechanów, widać, że browar chyba zmienia troszkę image, oczywiście zamek ciechanowski jest, ale nazwa Lagerowe pisana inna czcionką i ten antał z piwowarami na dole, bardzo ładnie się to komponuje, bardzo piwna etykieta, duży plus [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.275]
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasne złoto odpowiednie dla ekstraktu. [4]
      Piana: Po nalaniu jest jej zaskakująco niedużo, biała i drobno pęcherzykowata. Na szczęście to co jest ,utrzymuje się w postaci delikatnego kożuszka do końca picia piwa. [3.5]
      Zapach: Przyjemny, oprócz delikatnego słodu jeszcze delikatniej czuć chlebowość. Całkiem przyjemny. [4]
      Smak: Bardzo fajna goryczka rzuca się na pierwszy plan, chlebowość gdzieś tam w tle także czuć. Jest dosyć pełne. Smaczne piwo. [4.5]
      Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla takiego piwa. Pasuje. [5]
      Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, podane wszystkie informacje łącznie ze składem i ekstraktem. Minus daje za kapsel, który chociaż nie jest golas to nie jest też dedykowany piwu. [4.5]
      Uwagi: Warka do 31.12.2011r.
      Kupione w AfroAlko ,w Rumi przy ul. Dębogórskiej za 2,99zł.
      W stosunku cena = jakość bardzo smaczne.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        W drugim z kolei poście pojawiła się mowa o goryczce. Jutro idę do sklepu. :P

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #5
          Zdjęcie kosztowanego piwa:

          PS. Nie mogę dojść do ładu z drugim aparatem, poza tym nie umiem robić dobrych zdjęć przy sztucznym świetle stąd średniej jakości fotki ostatnio.
          Attached Files

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
            W drugim z kolei poście pojawiła się mowa o goryczce. Jutro idę do sklepu. :P
            Czuć ją bardzo wyraźnie. Nie jest to Atak Chmielu ,ale i tak się wybija wśród rodzimych piw ponad przeciętność.

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Po ostatnich doświadczeniach z Ciechanem i Lwówkiem nie spodziewałem się niczego dobrego. Tymczasem czekało mnie spore zaskoczenie, to naprawde przyzwoite piwo. Piana, kolor ok. Zapach bardzo intensywny, ziołowy, chmielowy czuć również słodowość. W smaku spora goryczka plus wszystko to co wyczuwam nosem. Piwo pełne w smaku. Jednocześnie ta chmielowość i goryczka posiada wyraźną cechę, może nawet wadę. Niestety brakuje mi wyszkolenia sensorycznego, jest to jakaś, hmmm... trawiastość? :] Całości brakuje też trochę zbalansowania.
              Lagerowe w sumie przypomina mi piwa z niektórych browarów restauracyjnych. Do powtórzenia i oceny na spokojnie.
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głębokie złoto, delikatnie mętny. [4.5]
                Piana: Pół punktu, że coś się na chwilę pojawiło. [1.5]
                Zapach: Delikatny, słodowo-chlebowy. [3.5]
                Smak: W smaku ta chlebowość i słodowość przecięte są dość wyraźną goryczką o faktycznie lekko ziołowym posmaku. Dla mnie ta ziołowość akurat na plus. [4]
                Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Nie mam nic do zarzucenia. [4]
                Uwagi: Niezłe piwo,aczkolwiek jest kilka rzeczy do poprawki. Stosunek jakość/cena ok, z pewnością zdarzy mi się wrócić do tego piwa.

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnozłociste, lekkie zmętnienie [5]
                  Piana: nieduży kożuszek zaraz po nalaniu, niestety szybo opada do cienkiej warstewki na piwie, osadza się na szkle małymi drobinkami [3]
                  Zapach: bardzo miły, dość intensywny, chmielowo-chlebny aromat zachęcający do picia [5]
                  Smak: w smaku dominuje podobnie jak i w zapachu chmielowy akcent, chlebowość, leciutkie słodowe nuty, wszystkie te smaki są doskonale skomponowane, w ustach pozostaje bardzo miły lekki goryczkowy posmak [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: Ogólnie szta graficzna jest ok, tylko sama etykieta mogłaby być bardziej wyrazistsza, jeśli to piwo ma być odwołaniem do piw Lagrowych/Pilznenskich to ciekawsza mogłaby być etykieta nawiązująca do tamtego okresu. Szkoda, że brak dedykowanego kapsla [3]
                  Uwagi: Bardzo dobre, będę po nie sięgał nie raz. Tylko pytanie do decydentów, dlaczego Lagerowe, a nie Lagrowe, przecież piwo dla których nawiązujecie to były piwa Lagrowe. Kolejna rzecz - nie uwierzę, że ówczesne piwa Lagrowe (Lagerowe w wersji z Ciechanowa) miały zawartość alkoholu 6%.

                  Moja ocena: [4.7]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 26-11-2011, 17:46.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, lekko mętny. [4.5]
                    Piana: Drobna, niezbyt wysoka. Na dodatek szybko opada do cienkiej powłoki. Później tylko pierścień. [3.5]
                    Zapach: Całkiem intensywny, słodowo-chlebowy z wyraźnym chmielowo-ziołowym tłem. Bardzo ładny. [4.5]
                    Smak: Słodowy początek z chlebowym tłem. Później do głosu dochodzi mocna goryczka i zostawia długi, lekko ziołowy posmak. Średnio treściwe, ale bardzo smaczne. [4.5]
                    Wysycenie: Raczej delikatne, ale nie brakuje. [4.5]
                    Opakowanie: Nieco zmieniona stylistyka, całkiem udanie to wyszło. Parametry podane, kapsel jak na innych Ciechanach. [4]
                    Uwagi: Z datą do 25.12.11.

                    Moja ocena: [4.375]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • Janek86
                      Junior
                      • 07-2010
                      • 8

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tylko pytanie do decydentów, dlaczego Lagerowe, a nie Lagrowe, przecież piwo dla których nawiązujecie to były piwa Lagrowe.]
                      Wpisz w wyszukiwarkę lagrowe to się dowiesz, zwłaszcza po pierwszym wyniku

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janek86 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wpisz w wyszukiwarkę lagrowe to się dowiesz, zwłaszcza po pierwszym wyniku
                        No faktycznie, skojarzenia dość jednoznaczne, co jednak - moim zdaniem - nie oznacza, że piwo Lagrowe musiałoby kojarzyć się z łagrem/lagrem
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          nie uwierzę, że ówczesne piwa Lagrowe (Lagerowe w wersji z Ciechanowa) miały zawartość alkoholu 6%.
                          no właśnie, czy to musi być taki mózgotrzep???
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Nie wiem czy musi, ale nie jest. Nie czuć tego wcale. Pewnie bliżej 5% ma niż 6%.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #15
                              Nieczęsto zdarza mi się napisać coś dobrego o piwach z Ciechanowa, ale to piwo jest naprawdę dobre. Z uwagi na wyraźną goryczkę podeszło mi chyba bardziej niż jego odpowiednik z Gościszewa.

                              Jedyny jego poważny mankament to mizerna piana. Ale to już taki niechlubny standard w naszych piwach.

                              Moja ocena: 4.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎