Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MajEr, Wędzone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    MajEr, Wędzone

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny lekko bursztynowy [4.5]
    Piana: na początku gęsta i obfita,z czasem zmniejsza się do delikatnego dywanika [4]
    Zapach: bardzo ładny aromat słodowo(lekko)-wędzony(zdecydowany) [4.5]
    Smak: wyczuwalna wędzonka(taka akuratna)+inne słody,goryczka lekko wyczuwalna(pasuje do piwa),piwo bardzo treściwe [4.5]
    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
    Opakowanie: piwko w firmowym szkle [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.475]
    mb WOS

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemna miedź (lub mocna herbata) to chyba dobra barwa dla wędzonki. [4.5]
      Piana: Drobnoziarnista, wysoka tylko na 1 cm przy podaniu. Znikła po chwili pozostawiając jedynie cieniutką obrączkę i nieliczne plamy na szkle. Po trzech łykach nie było i tego, a piwko wyglądało jak herbata. [2]
      Zapach: Niezbyt intensywny ale przyjemny. Suszona śliwka z leśnym miodem. [4]
      Smak: Ładna wędzonka, trochę jakby wiejskiej kiełbasy z dziczyzny (chyba jako wegetarianin nie powinienem pić tego piwa), owocowość dojrzałych gruszek i śliwek z esencjonalnego kompotu oraz lekki karmel. Smakowite. [5]
      Wysycenie: Dość niskie ale takie lubię. [5]
      Opakowanie: Zgrabny firmowy kufel, podstawki, czyli wszystko tak jak trzeba. [5]
      Uwagi: Druga wizyta u Majera i fajnie że udało się spróbować czegoś nowego, tym bardziej że piwo bardzo ciekawe smakowo.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        A tak wygląda:
        Attached Files

        Comment

        • maciek_beer
          Junior
          • 08-2009
          • 28

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor ciemny i klasyczny jak dla tego gatunku trunków [4.5]
          Piana: Szybko wygasa i niknie. Po chwili pozostaje cienki film piany na wierzchu pokala. [4.5]
          Zapach: Tuż po podaniu dość słaby dopiero po zejściu piany uwydatnia się. [5]
          Smak: Bardzo treściwy smak w którym przebija się bardzo wyraźnie nuta wędzonego smaku. Bardzo treściwy smak dający bardzo duże uczucie sytości. [5]
          Wysycenie: Niskie takie jak powinno być [4.5]
          Opakowanie: Jak zwykle podane w dobrym stylu [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.9]
          zbieram wszystkie możliwe rzeczy z Browaru Toszek (Schlossbrauerei Tost/Toster Burg Brau)
          w przygotowaniu kwerenda i monografia o browarze w Toszku
          link do mojego zbioru: http://myvimu.com/profile/54564228-pyskowicebeer

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz albo mocna herbata, standardowy dla piw tego typu. [5]
            Piana: Ładna, wysoka, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. Redukuje się do cienkiego kożuszka. [4]
            Zapach: Wędzono-słodowy, przyjemny, ale nieprzesadnie intensywny. [4]
            Smak: Piwo dosyć gładkie, smaczne, poprawne. Goryczka jest wyczuwalna, ale nachmielenie jest wysokie akurat na tyle, by nie przykrywać innych smaków. Niestety wędzonka jak dla mnie o wiele ze słaba, ja lubię, jak rachbier wali jak kilogram wędzonej kiełbasy [4]
            Wysycenie: Nie zastanawiałem się nad nim, czyli w porządku. [5]
            Opakowanie: Nowe etykiety MajEra. W końcu są zróżnicowane w zależności od piwa, na etykietach pojawiło się trochę informacji, ponadto wizerunek piwowara. Etykieta trochę w stylu "retro". Skład standardowy (woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże), i 4 piktogramy oznaczające te składniki - tylko nie wiem, dlaczego usta mają oznaczać drożdże [4]
            Uwagi: Jakkolwiek to zabrzmi - póki co to chyba najsłabsze piwo z MajEra jakie piłem. Bo było TYLKO smaczne

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎