Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Refermentacja cukrem - Fakty i Mity

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Konrad_
    Senior
    • 11-2011
    • 115

    Refermentacja cukrem - Fakty i Mity

    Cześć,
    jestem już po uwarzeniu 4 warek. w Dwóch pierwszych do refermentacji używałem glukozy. Teraz podczas drugiej partii jej nie zamówiłem... Szukałem na forum jaki wpływ ma cukier, poza informacjami, że pozostawia posmak bimbru i z opiniami tego zaprzeczającymi nie znalazłem nic konkretnego.

    Jakie są Wasze doświadczenia z refermentacji cukrem, cukrem trzcinowym, miodem, glukozą ? Jakie są różnice i czy maja duży wpływ na smak.

    z góry dziękuje za wszystkie informacje.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Nie ma żadnej różnicy w smaku, po prostu surowca użytego do refementacji jest za mało, żeby wpłynął na smak piwa - poniżej 1% masy piwa. Być może miód o intensywnym zapachu (np. gryczany) da jakiś efekt, ale szczerze wątpię. Posmak bombrowy od sacharozy to bzdura, może się pojawić tylko wtedy, jak ktoś da do refermentacji zacier z kartofli.

    Comment

    • Konrad_
      Senior
      • 11-2011
      • 115

      #3
      Czyli używanie glukozy do refermentacji to niepotrzebne przepłacanie ? _ Wykonam test i też się wypowiem na ten temat.
      Last edited by Konrad_; 27-02-2012, 11:33.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Mylisz fermentację z refermentacją. Dodawanie cukru/glukozy do FERMENTACJI powoduje powstanie niekorzystnych smaków bimbropodobnych.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Konrad_
          Senior
          • 11-2011
          • 115

          #5
          Ciężko powiedzieć, czy coś pomyliłem, ponieważ szukałem informacji na temat refermentacji, a nie fermentacji i takie informacje na temat cukru znajdowałem.

          Rozumiem, że to tyczy się głównie brewkitów, gdzie dodaje się tam większe ilości cukru, glukozy ekstraktu ? (nigdy takiego nie warzyłem, jedynie czytałem).

          Podsumowując - refermantacja cukrem jak najbardziej tak, ponieważ nie ma wyczuwalnych różnic w smaku, ani zapachu

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Około 200 warek refermentowanych cukrem i raczej smakują
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Konrad_ Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciężko powiedzieć, czy coś pomyliłem, ponieważ szukałem informacji na temat refermentacji, a nie fermentacji i takie informacje na temat cukru znajdowałem.
              Oznacza to, że znajdowałeś wypowiedzi osób, które w ogóle nie wiedzą, o co chodzi w procesie fermentacji.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Konrad_ Wyświetlenie odpowiedzi
              Podsumowując - refermantacja cukrem jak najbardziej tak, ponieważ nie ma wyczuwalnych różnic w smaku, ani zapachu
              Tak właśnie - drożdże to przerabiają na gaz.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Konrad_
                Senior
                • 11-2011
                • 115

                #8
                [QUOTE=Marusia;1039618]Oznacza to, że znajdowałeś wypowiedzi osób, które w ogóle nie wiedzą, o co chodzi w procesie fermentacji.

                Dokładnie tak, dlatego napisałem tutaj, żeby wyklarować całą wiedzę

                Teraz wiem, że nie ma sensu przepłacać za glukozę.

                Dzięki wszystkim za odpowiedzi !
                Last edited by Konrad_; 27-02-2012, 13:41.

                Comment

                • ushi
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 148

                  #9
                  Piłem piwo na karmelu i nijak bimbru nie było czuć nie wiem tylko jak był stosowany.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎