Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Ognie Szczęścia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Intensywny czerwony, wpadający w rubinowy. Urzekający! [5]
    Piana: Słaba, kremowa, krótkotrwała... . [2.5]
    Zapach: Zaskakująco słaby, ziołowy ze słodowo-karmelowym powiewem. [3]
    Smak: Dominuje dość intensywna goryczka, taka ziołowa w kierunku żywicznej , pojawia się wrażenie pewnej wodnistości. [3.5]
    Wysycenie: Całkiem spore. [4]
    Opakowanie: Kapsel browaru, elegancka eta, pełne info - tak trzymać! [4.5]
    Uwagi: "Orgazmiczna" nazwa nastawiła mnie na doznania degustacyjne w podobnej skali , stąd pewnie wrażenie niedosytu...

    Moja ocena: [3.375]

    Comment

    • kamcio1990
      Senior
      • 11-2010
      • 300

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor ciemno miedziany, jedynie pod światłem wydaje się być czerwone. [4]
      Piana: Blada i niska piana. Jednak wianuszek pozostaje do końca piwa. [3.5]
      Zapach: Zapach dobrze wyczuwalny, słodowy, karmelowy. [5]
      Smak: Smak zdecydowanie karmelowy, który po przełknięciu zmienia się na smak palony. Wiem że to nie zgodne ze stylem, ale brakuje mi tutaj smaków chmielowych. [4]
      Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
      Opakowanie: No niby wszystko jest, i wszelakie info o składnikach i kapsel, ale wolałem stary design Pinty... [4.5]
      Uwagi: Lekkie piwo, bez szczególnych doznań smakowych. Liczyłem na coś więcej.

      Moja ocena: [4.375]

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #18
        Kolor brunatny z czerwonymi refleksami. Piana wysoka, sredniopecherzykowa. Zapach suszonych owocow. Slodowa baza doprawiona wytrawnym kwaskiem, karmelem i chmielowa goryczka. Bardzo podobne w smaku i niewiele lepsze od "Corneliusa Kozlaka". IMO niewarte swojej ceny.
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo podobne w smaku i niewiele lepsze od "Corneliusa Kozlaka".
          Mówisz że jedenastka smakuje jak szesnastka? To chyba dobrze świadczy o Ogniach.
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Mówisz że jedenastka smakuje jak szesnastka? To chyba dobrze świadczy o Ogniach.
            Dobrze swiadczy, ze kosztuje 2x tyle co szesnastka? Watpie...
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              #21
              Albo ze trzy razy więcej niż osiemnastka - Imperator. Tego oczekujesz od piwa, wyłącznie niskiej ceny?
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #22
                Ales sie przyczepil jak rzep do psiego ogona! Nigdzie nie napisalem, ze "Ognie Szczescia" to zle piwo! Napisalem, ze wg mnie nie jest warte swojej ceny. Wole wydac te pieniadze na cos innego. Ceny Pinty sa zbyt wysokie do moich zarobkow (choc zawsze wolalem wypic jedno dobre od dwoch takich sobie). A jak mnie najdzie ochota na dobrego IRA to poszukam w pubie lanego "Murphy`s Red".
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • minib00m
                  Member
                  • 11-2012
                  • 60

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny ciemnoczerwony, klarowny. [5]
                  Piana: Najsłabszy element tego piwa, coś niska z początku, zostaje tylko kożuszek na środku, po kilku minutach znika do 0. [2.5]
                  Zapach: Otwieram butelkę, przelewam, puch! Wyraźnie czuć chmiel, a potem delikatny karmel, OWOCWE. [5]
                  Smak: Owocowa goryczka, lekki chmiel, wszystko fajnie zbalansowane, dość delikatne piwko, aż chce się wziąć następnego łyka! [5]
                  Wysycenie: Średnie, ku niskiemu, nie zalega w żołądku, bardzo pijalne. [4.5]
                  Opakowanie: Szczęście jest, ogni nie ma.
                  Opakowanie w stylu pintowym, eleganckie. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.675]
                  Last edited by minib00m; 16-11-2012, 23:12.

                  Comment

                  • robo1
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 106

                    #24
                    Idealne piwo dla mojej zony, która do tej pory krytykowała produkty Pinty ale w końcu jej posmakowało. A moja ocena takie troszkę podobne do angielskiego śniadania tylko mniej wyczuwalny chmiel aromatyczny i goryczkowy i duzo mniej palonego karmelu. Nuta owocowa na podobnym poziomie. Wg mnie piwo udane z gatunku czerwonych ALE.

                    Comment

                    • FidelD
                      Member
                      • 03-2011
                      • 36

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerwono-miedziany, klarowny [5]
                      Piana: Gęsta, osadza się na szkle, pozostaje cienka warstwa [4]
                      Zapach: Karmel, w dali lekki chmiel [4]
                      Smak: Przyjemny, karmelowo-goryczkowy, z wytrawnym finiszem, lekko wodniste [4]
                      Wysycenie: Dość niskie, ale nie przeszkadza [4.5]
                      Opakowanie: Wszystkie dane podane, kapsel z logo pinty, szczegółowy skład [5]
                      Uwagi: Dobre piwo, ale ceny pinty zmuszają mnie do traktowania tego piwa degustacyjne ;(

                      Moja ocena: [4.125]
                      Czerwone OKO

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowy,trochę za ciemny jak dla mnie.Piwo klarowne. [3]
                        Piana: Słaba,szybko opada.To co zostaje,czyli jakieś 3 mm,trzyma się do końca.Lekki osad na ściankach. [3]
                        Zapach: Wyczuwalne orzechy i karmel.Jest też chmiel,bardziej żywiczny niż cytrusowy.Trochę paloności. [4]
                        Smak: Piwo mało treściwe ale tu to jest raczej zaletą.Bardzo sesyjne,lekkie z wyczuwalnym chmielem i słodowo-palonymi akcentami.Jest też karmel,za to brak owoców.To chyba zasługa rodzaju użytego tu chmielu. [4.5]
                        Wysycenie: W sam raz co ma wpływ na wysoką pijalność piwa. [4.5]
                        Opakowanie: Czerwona kolorystyka i oczywiście pełen zestaw informacji o składzie.Trochę zbytnio przypomina Odsiecz Wiedeńską. [4]
                        Uwagi: Piwo nadaje się do częstego spożywania,głównie latem,ale zaporą może być cena.Dlatego przy grillu jedno Ognie Szczęścia,a późnej niemieckie pilsy z Lidla.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • beny86
                          Junior
                          • 02-2010
                          • 18

                          #27
                          Jak dla mnie przyzwoite piwo, ale cena mnie zniechęca niestety, całe szczęście jest jeszcze kilka piw podobnych troszkę tańszych

                          Comment

                          • robo1
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 106

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny86 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak dla mnie przyzwoite piwo, ale cena mnie zniechęca niestety, całe szczęście jest jeszcze kilka piw podobnych troszkę tańszych
                            Wiesz dobrej jakości komponenty muszą kosztować, zobacz cenę angielskich Ale. A które wg ciebie są podobne na krajowym rynku ?

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #29
                              Ja was bardzo proszę, nie zaczynajcie znowu dyskusji o cenach.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • Oskaliber
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 727

                                #30
                                Kolor: Ciemnobordowy wchodzący w brąz, klarowne.
                                Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć gęsta, dosyć trwała. Spory kożuch utrzymuje się do końca picia, lekko oblepia szkło.
                                Zapach: Słodowość z nutą suszonej śliwki i czekolady.
                                Smak: Słodowość z nutami owocowymi (głównie suszona śliwka). Finisz bardzo wytrawny z minimalną paloną nutą i średnio niską goryczką.
                                Wysycenie: Niskie.
                                Ogółem: Świetne piwo. Idealnie zbalansowane. Mimo, że nie przepadam za stylami mocno nastawionymi na słodowość to muszę przyznać, że tutaj mocno wytrawny finisz rekompensuje niespecjalnie nachalną goryczkę.
                                BeerFreak.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎