Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Český Těšín - gdzie po piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #16
    Skoro jest tak źle, to Ostrava daleko nie jest.
    A zawsze można (czy wręcz należy) podskoczyć do Koniczka i Karpentnej po piwo.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #17
      No wiem Pendi, i tak też zrobiłem...
      Ale ja odnosiłem się stricte do tytułu wątku
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #18
        Ale mój wpis nie był personalnie do Ciebie, tylko dla kogoś, kto wpadnie do tego tematu

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Chmielnicki
          Senior
          • 07-2012
          • 324

          #19
          Powtórka z rozrywki. Koledzy jadą do Cieszyna po piwo - będą robić zakupy w tych samych miejscach co zawsze (Billa, Albert, Tesco). Niestety, nie jestem na bieżąco z asortymentem - czy pojawiło się ostatnio jakieś ciekawe piwo, dostępne w szerszej dystrybucji (chętnie spróbowałbym czegoś "Vánočního" - są w ogóle jakieś świąteczne piwne specjały w marketach?)? I czy w takich sklepach można kupić piwa Sachsenberg (najchętniej pieprzowe, chilli i rauchbier)? Ktoś był ostatnio za Olzą i ma jakieś świeże info?

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #20
            Ze świątecznych piw w marketach to można trafić na Krakonosa, Holbę, Rebela i Novą Pakę. Opat czy tambor świąteczny to raczej marketów unikają. Sachsenberga w marketach też raczej nie otrzymasz, raczej trza szukać na miejscu.

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Ze świątecznych piw w marketach to można trafić na Krakonosa, Holbę, Rebela i Novą Pakę. Opat czy tambor świąteczny to raczej marketów unikają. Sachsenberga w marketach też raczej nie otrzymasz, raczej trza szukać na miejscu.
              Tylko czy któreś z tych piw można uznać za odpowiednik naszego Świątecznego z Kormorana, Renifera z Widawy albo Saint No More z AleBrowaru (przyprawy, pierniki, wanilia, etc.), czy są to tylko wariacje na temat ich standardowych produktów (o większej zawartości alkoholu, bardziej nachmielone, itp.)?
              Last edited by Chmielnicki; 22-12-2012, 18:52.

              Comment

              • Grochu
                Member
                • 11-2002
                • 33

                #22
                Często są to niestety zwyczajne svetle 12 czy 10 różniące się od "standardowych" tylko świątecznymi etykietami (tak jak np. Primator czy Krakonos).

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tylko czy któreś z tych piw można uznać za odpowiednik naszego Świątecznego z Kormorana, Renifera z Widawy albo Saint No More z AleBrowaru (przyprawy, pierniki, wanilia, etc.), czy są to tylko wariacje na temat ich standardowych produktów (o większej zawartości alkoholu, bardziej nachmielone, itp.)?
                  To są najczęściej ichnie półciemne (polotmave) o nieco wyższym ekstrakcie aniżeli produkty z oferty całorocznej.
                  Często są to niestety zwyczajne svetle 12 czy 10 różniące się od "standardowych" tylko świątecznymi etykietami (tak jak np. Primator czy Krakonos).
                  Primator owszem, zmienia tylko etykietę na świąteczną dla swojego standardowego lezaka. Ale Krakonos co roku na Święta i Wielkanoc wypuszcza wersję specjalną.

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #24
                    W marketach (Tesco) powinieneś znaleźć nowości Zlatopramena, nie tyle edycja świąteczna co zimowa:
                    - gruszka z cynamonem,
                    - wiśnia z czekoladą.
                    To pierwsze piłem i nawet byłem mile zaskoczony.

                    Naszych południowych sąsiadów też dopadła (ale w mniejszym stopniu) moda na grzańce, radlery etc.

                    Comment

                    • lucifuge
                      Senior
                      • 11-2009
                      • 309

                      #25
                      właśnie wróciłem z Cieszyna i miodu ni ma. Odwiedziłem Tesco i Billa, zakupiłem świątecznego Bernarda (jasny pils) plus standardowe Svijany czy Primator. Jeśli chodzi o święta to są jakieś zestawy ze szkłem albo gadżetami z różnych browarów ale specjalnych piw brakuje. Polecam za to świąteczne piwo od Konicka: Vanocni 13 mocno nachmielona już w sprzedaży

                      Comment

                      • duvel88
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 134

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                        W marketach (Tesco) powinieneś znaleźć nowości Zlatopramena, nie tyle edycja świąteczna co zimowa:
                        - gruszka z cynamonem,
                        - wiśnia z czekoladą.
                        To pierwsze piłem i nawet byłem mile zaskoczony.

                        Naszych południowych sąsiadów też dopadła (ale w mniejszym stopniu) moda na grzańce, radlery etc.
                        Zlatoprameny pojawiły się już na początku grudnia (ceny w promocji od 12-13 koron w górę), zakupione czekają w kolejce na przetestowanie. Ogólnie warto w celach zakupowych uderzyć do Ostrawy. Lepsze ceny, większy wybór a odległość naprawdę niewielka

                        Comment

                        • Chmielnicki
                          Senior
                          • 07-2012
                          • 324

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duvel88 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ogólnie warto w celach zakupowych uderzyć do Ostrawy. Lepsze ceny, większy wybór a odległość naprawdę niewielka
                          Mówisz o marketach czy o sklepach specjalistycznych z piwem? Czy jest w Ostrawie jakiś sklep, gdzie można zawsze dostać np. Kocoura w dużym wyborze? Albo Nomada czy coś w podobnym guście?

                          Comment

                          • lucifuge
                            Senior
                            • 11-2009
                            • 309

                            #28
                            wyszukiwarka się zepsuła?

                            http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=101134

                            http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=90822

                            Comment

                            • Tomi45
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 165

                              #29
                              Dziś dotarłem do Billi w Czeskim Cieszynie i trafłem na niezłe zestawy: Staropramen niefiltrowany czteropak z fajnym szkłem (na szkle praktycznie się nie znam - wysoki, dość wąski kufel z uchem); 6-ciopak browaru Kacov - po 2 jasne 11 i 12 oraz ciemna 13; Zlata kolekce pivnich specialu:Baron Trenck, Dacicky, Krusovice Malvaz, Breznak 14, Hostan, Louny Leżak; VVyber sladku:Rychtar Premium, Klaster Premium, Cerna Hora Pater, Vevoda, Jeżek 11, Kounic Vienna Lager, Platan 11; Zlata edice pivnich specialit: Telcsky Zacharias, Prachenska Perla, Cerna Hora Granat, Jihlavsky Grand, Protivinsky Granat, Comenius i Demon. Pozostałe zestawy to Svijansky Maz z gadzetem i już typowe koncerniaki - zapamiętałem Gambrinusa. Z singli ciekawostka: litrowy Swijany Kvasnicak 13 w dwóch pięknych, mocno różniących się dzbanach (na tyle się różniących że kupiłem obie wersje), Litrowy Urquell w pięknej butli i opakowaniu (b. drogi - ponieważ nie doczytałem czy zawartość różni się czymś od zwykłego Urquella odpuciłem sobie zakup). Z innych rzeczy wartych zainteresowania - Svijany Maz i Kniże, prawie komplet Bernardów (bez Jantarowego), Starobrno Cerne i Nakoureny Svihak. Mina mojej żony jak wnosiłem zakupy do domu - bezcenna (choć trochę się udobruchała jak wręczyłem jej czteropak ulubionego Staropramena Niefiltrowanego).

                              Comment

                              • Tomi45
                                Senior
                                • 07-2011
                                • 165

                                #30
                                Tutułem uzupenienia - przypomniałem sobie że był jezcze zestaw świąteczny Grupy Lobkowicz - 20 różnych piw.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎