Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Braci Wagów 20, Outlet Piwny 2 [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    Warszawa, Braci Wagów 20, Outlet Piwny 2 [zamknięte]

    Właściciel Outletu Piwnego przy ul. Patriotów otworzył drugi Outlet, na ul. Braci Wagów 20, Ursynów.

    Nie byłem, ale asortyment ma być taki sam jak w pierwszym Outlecie.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Bardzo dobra wiadomość. Czy już są czynni? Ciekawe czy będzie konkurencyjny dla Piwonii jeśli chodzi o piwa zagraniczne w wielkości oferty i cenowo.
    Cały czas mam nadzieję, że może powstać w Warszawie coś na kształt krakowskiej Strefy Piwa czy poznańskiego Ministerstwa Browaru, gdzie przy każdej wizycie wracałem z 30 - 40 nowymi piwami...
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Lesnick
      Senior
      • 03-2010
      • 153

      #3
      Odwiedziłem dziś po południu. Oferta na moje oko ciut większa niż w Radości, miła pani za ladą i jako tako zorientowana w ofercie, a przy tym otwarta na propozycje sprowadzania piw wszelakich. Pytanie, czy właściciele podzielają ową opinię
      Lokalizacja nieco ukryta, ale trafić łatwo.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Lokalizacja jest spoko, na parterze takiego, za przeproszeniem "apartamentowca" (w języku deweloperów, dla postronnych tłumaczę - nowy blok mieszkalny).
        Byłem w piątek po południu jeszcze, dopiero się meblowali. Asortyment wtedy jeszcze nie oszałamiał, ale coś wybrałem (chyba jakieś Pinty, no i "Armegedon" ).

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          No to na szybko w reporterskim wielkim skrócie.

          Właściciele mają także hurtownię piwa, więc o w miarę różnorodny wybór raczej nie trzeba się będzie martwić. Dla maniaków nieco mniej popularnych, rzadszych piw też powinno czasem się coś ponoć znaleźć, bo prowadzący lubią się zapuszczać to tu to tam. Sklep jest rozwojowy, na dzisiejszą chwilę można się doliczyć na moje oko coś pod setkę tytułów.
          Nie robiłem zdjęć, więc z głowy co mi tam się zapamiętało:
          Z polskich jest większość Pint, Ale Browarów, są Kormorany, Fortuny, Ambery, Krajany, Lwówki, Ciechany itp... No i trochę koncerniaków też na płynne rozpoczęcie działalności (wcześniej był tutaj całodobowy spożywczak z monopolowym zacięciem)
          Z belgów mamy Chimaye, Petrusy i kilka pojedynczych.
          Sporo piw czeskich (pod koniec tygodnia dotrą kolejne) - w tym Bernardy w naprawdę dobrej cenie. Jako ciekawostka dla kolekcjonerów - czechosłowacki (!) Zlaty Bazant w puszkowej reedycji z 1971 roku.
          Jest trochę wschodu, litewskie z Batautu Dvaro i seria Senojo Vilniaus, sporo Perwszej Priwatnej Browarni z Ukrainy, coś z Baltiki z Rosji.
          Do tego po kilka przedstawicieli z Anglii, Niemiec (Hacker-Pschorr, Lowenbrau, Berliner Kindl)...
          Jest też trochę szkła, również z opcją rozwojową.

          Tak więc na razie, choć szeroki, to raczej standard asortymentowy, aczkolwiek z tego co usłyszałem i zobaczyłem potencjał rozwojowy i chęci są. Powierzchniowo też jest nieco lepiej niż w Piwonii i znacznie lepiej niż w Rodzince.
          Last edited by wpadzio; 22-08-2012, 20:47.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) Powierzchniowo też jest nieco lepiej niż w Piwonii i znacznie lepiej niż w Rodzince.
            A jak cenowo w porównaniu z Rodzinką i Piwonią?

            Comment

            • gaz4
              Senior
              • 04-2009
              • 192

              #7
              Byłem wczoraj trochę po 20 i sklep był już zamkniety Przez szybę asortyment wyglądał na bogaty.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #8
                Na fejsiku piszą, że od poniedziałku mają być czynni do 22:00.

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                  A jak cenowo w porównaniu z Rodzinką i Piwonią?
                  Wiesz, trudno określić czy jest taniej czy nie. Na pewno część rzeczy ma bardzo dobre ceny, jak np rzeczone Bernardy, czy kilka innych czeskich. Dobre ceny mają także Chimaye. Pinty są w granicach 6,5 - 7,5zl. Niemieckie jak w Piwonii, natomiast zupełnie nie orientuje się w polskiej regionalnej drobnicy, zwykle kupowałem ją w Rodzince w ilościach większych. Ale raczej Rodzinka do najtańszych nie zalicza się
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Miła atmosfera, sklep obszerny jak na "specjalistę", więc jest miejsce na ewentualne pączkowanie piw. Pinty od 6,75 (Atak Chmielu) po 8 (Viva la Wita i Imperium). Ceny czeskich na pierwszy rzut oka wyższe niż w Piwonii, wybór mniejszy. Był też miłosławski Pilzner za 2,50.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      I ja tam byłem, piwo kupiłem. AleBrowar w cenie 6,80, czyli ciut taniej niż w Rodzince, Piwonii i Joli. Jest trochę Belgów w sensownych cenach. Z tym że ruch kiepski i przyszłość sklepu niepewna.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • legart
                        Senior
                        • 06-2012
                        • 913

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                        I ja tam byłem, piwo kupiłem. AleBrowar w cenie 6,80, czyli ciut taniej niż w Rodzince, Piwonii i Joli. Jest trochę Belgów w sensownych cenach. Z tym że ruch kiepski i przyszłość sklepu niepewna.
                        Jest tez sporo niemców (kupiłem Paulnera Pilsnera za 6,50) i kilka angielskich ales (raczej z tych co można tez dostać w marketach - typu Bishop Finger czy Abbot Ale) po 9,50

                        Comment

                        • franekf
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 944

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          I ja tam byłem, piwo kupiłem. AleBrowar w cenie 6,80, czyli ciut taniej niż w Rodzince, Piwonii i Joli. Jest trochę Belgów w sensownych cenach. Z tym że ruch kiepski i przyszłość sklepu niepewna.
                          To właściciele już po dwóch-trzech miesiącach wiedzą, że ruch kiepski i interes niepewny?
                          A z belgów coś ciekawego, czy raczej piwa, które wszędzie można dostać?
                          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                          Piwny Janusz bez Teku

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #14
                            Z Belgów było:
                            Bacchus Kriek i Framboise
                            Chimay komplet
                            Petrus razy dwa
                            przesłodzone lambiki De Troch
                            Stella Artois (w sumie to Belgia...)
                            Standardowo jest jeszcze Leffe, ale wyszło
                            I może coś jeszcze...
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • franekf
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 944

                              #15
                              A może z tych Petrusów przypadkiem był old bruin?
                              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                              Piwny Janusz bez Teku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎