Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wszystko zależy od nasycenia rynku. Myślę, że na krakowskim podwórku zacznie się to za jakieś dwa, trzy multitapy, czyli już zapewne całkiem niedługo.
    OT: Pierwsze jaskółki walki o klienta już są ale jeszcze nie cenowe. Miałem dłuuuugą przerwę w wielokranowaniu i może wyostrzył mi się "węch" ale po powrocie odniosłem wrażenie, że niektórzy już nie potrafią rozluźnić pośladków
    Last edited by leona; 17-03-2015, 12:10.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Miałem dłuuuugą przerwę w wielokranowaniu i może wyostrzył mi się "węch" ale po powrocie odniosłem wrażenie, że niektórzy już nie potrafią rozluźnić pośladków
      Hmmm..., tak sobie myślę, że węch może mieć kluczowe znaczenie przy rozpoznawaniu rozluźnienia (bądź nie) pośladków... .

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        ... Często są to bliscy sobie ludzie i nie sądzę, by miało dojść w ich gronie do wojny...
        Dzieje gospodarki są pełne przykładów, gdy bliscy sobie ludzie stali się śmiertelnymi wrogami, a przyczyną była KASA, MISIU, KASA!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Widać to co widzą moje oczy jest tylko ułudą i czas z tym skończyć.

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Kooperacja browarów kontraktowych wcale nie musi świadczyć tylko o jakiś serdecznościach między nimi. Może być to tylko biznes. Warzą w tym samym browarze, taniej wychodzi jednorazowe wspólne zamówienie dla swoich piw i wspólnych. Koszty, ryzyko, promocja itp rozkłada się na dwa podmioty. Poza tym ładnie to wygląda marketingowo taka współpraca.
            Last edited by emes; 17-03-2015, 22:36.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              Kooperacja jest zjawiskiem z tej samej kategorii, co liczne premiery, co zdołali ostatnio zauważyć niektórzy blogerzy. Chodzi o ruch w interesie, bo rzeczywisty efekt takiego przedsięwzięcia jest żaden.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                A tu nie do końca się z Tobą zgodzę (i pewnie blogerami też). Owszem w założeniu może pomnożyć ilość premier i tworów piwnych do testowania, ale wcale nie musi temu przyświecać element multiplikacji piw. Kooperacja Kopyra i Widawy w początkowym okresie dała nową jakość dla piw Widawy. Kooperacja daje szansę na wypracowanie piw, które dla jednego podmiotu są zbędne, ale w konsekwencji wspólnego działania dla obu podmiotów rozwijające. Kraftowa kontraktacja nie jest niczym innym jak właśnie kooperacją.
                Last edited by e-prezes; 19-03-2015, 20:14.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Jakby wywalić z twojego posta trudne wyrazy, nic by nie zostało - a to dlatego, że treści w nim jest niewiele. Tak, jak w produkcji pseudobrowarów, stosujących górnolotne teksty i przedziwne mieszanki stylów, a produkujących zwykłe kwachy.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    A mogę się poprawić?

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Wiele browarów (a znam to z własnych z nimi kontaktów) nie ma wypracowanej praktyki warzenia czegoś poza schematem, który warzą od lat. Jeśli są zmiany to czysto kosmetyczne. Inicjatorem większych zmian jest zazwyczaj nowy personel lub kooperant. Często po kilku wspólnych warkach browar zmienia swój pierwotny pogląd na innowacje i sam, w oparciu o wcześniejsze praktyki przy kooperacji warzy nowe piwa. Mniej lub bardziej udanie. Ale się uczy. Dla mnie to jest postęp. Nie rewolucja, tylko właśnie postęp.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wiele browarów (a znam to z własnych z nimi kontaktów) nie ma wypracowanej praktyki warzenia czegoś poza schematem, który warzą od lat. Jeśli są zmiany to czysto kosmetyczne. Inicjatorem większych zmian jest zazwyczaj nowy personel lub kooperant. Często po kilku wspólnych warkach browar zmienia swój pierwotny pogląd na innowacje i sam, w oparciu o wcześniejsze praktyki przy kooperacji warzy nowe piwa. Mniej lub bardziej udanie. Ale się uczy. Dla mnie to jest postęp. Nie rewolucja, tylko właśnie postęp.
                        Czego najlepszym przykładem jest Gościszewo i Browar na Jurze.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Nowy browar? Browar Socho, który wystartuje pod koniec roku w Sochaczewie.

                          Matko! Ja już tego nie ogarniam... wpadło mi przypadkiem przeglądając FB, bynajmniej nie z zamiarem znalezienia czegoś do picia :-p

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Aaaaaa, Comic Sans! Moje oczy!
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nowy browar? Browar Socho, który wystartuje pod koniec roku w Sochaczewie.

                              Matko! Ja już tego nie ogarniam... wpadło mi przypadkiem przeglądając FB, bynajmniej nie z zamiarem znalezienia czegoś do picia :-p
                              Zgadza się. Na dniach na browar.biz podam szczegóły dotyczące tej inwestycji: co, gdzie, kiedy itd.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wiele browarów (a znam to z własnych z nimi kontaktów) nie ma wypracowanej praktyki warzenia czegoś poza schematem, który warzą od lat. Jeśli są zmiany to czysto kosmetyczne. Inicjatorem większych zmian jest zazwyczaj nowy personel lub kooperant. Często po kilku wspólnych warkach browar zmienia swój pierwotny pogląd na innowacje i sam, w oparciu o wcześniejsze praktyki przy kooperacji warzy nowe piwa. Mniej lub bardziej udanie. Ale się uczy. Dla mnie to jest postęp. Nie rewolucja, tylko właśnie postęp.
                                Dokładnie. Nie wiem czy przykładem browaru powiedzmy średniej wielkości (a już na pewno nie rzemieślniczego) który dzięki też pewnego rodzaju kooperacji (tzn warzenie na zlecenie klienta) rozbudował swój wachlarz typów piw jest Van Pur. Kiedyś tylko tanie i mocno navoltowane "szoty" a teraz, dzięki wcześniejszym zamówieniom klientów duńskich, jakieś zdaje się ciemniaczki typu stout z tego co obiło mi się o uszy w temacie polskiego rynku piwnego.
                                Last edited by Cooper; 26-06-2015, 18:29.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎