Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Trappistów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sulfur
    Member
    • 12-2002
    • 95

    Browary Trappistów

    Czy któryś z Was drodzy forumowicze i forumowiczki miał okazję zwiedzić lub odwiedzić któreś z opactw braci Trappistów?
    Wraz z przyjacielem chcemy popełnić trzy-dniowy wyjazd do Belgii więc może coś polecicie...
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    #2
    Odp: Browary Trappist'ów

    sulfur napisał(a)
    Wraz z przyjacielem chcemy popełnić trzy-dniowy wyjazd do Belgii więc może coś polecicie...
    Wycieczka po browarach Trapistów to jedno z moich marzeń. Nadal jednak pozostaje mi tylko kolekcjonowanie etykiet z browarów klasztornych m.in. Trapistów.
    Ale jak już planujesz to musisz uwzględnić takie klasztory/browary znajdujące się na terenie Belgii:
    1.Orval;
    2.Chimay;
    3.Rochefort;
    4.Westvleteren;
    5.Westmalle.
    Z tego co wiem dostęp do wszystkich klasztorów jest dosyć łatwy oprócz klasztoru Rochefort.
    Zakon Trapistów jest odłamem Cystersów, zakonem o ścisłym rygorze!
    Powodzenia i oczywiście nie zapomnij o etykietach .
    Attached Files

    Comment

    • Borysko
      Senior
      • 02-2004
      • 1144

      #3
      Nie ma powodu, żeby ograniczać się tylko do browarów należących do Trapistów. W Belgii jest mnóstwo browarów, wiele z nich warzy w sposób tradycyjny.

      Comment

      • KULI
        ********
        • 10-2002
        • 197

        #4
        Jako drugi uczestnik plonowanej wycieczki sprecyzuje naszą prośbe:
        chcemy ograniczyć się tylko do browarów Trappistów i dodatkowo z braku czasu najprawdopodobniej tylko do: Orval i Westvleteren ew. Chimay i Rocheford, ponieważ są praktycznie na trasie i stąd nasza prośbao wskazówki związane z tymi browarami odnośnie np.;
        -możliwości wstępu, zwiedzania,
        -noclegu w okolicy któregoś (sprawdzonego),
        -jakiejś gospody przybrowarnej,
        itd.
        Strony www browarów są dość ubogie, a kontakt e-mailowy w jęz. angielski bez odpowiedz

        Z góry wielki dzięki

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Odp: Odp: Browary Trappist'ów

          may napisał(a)
          Z tego co wiem dostęp do wszystkich klasztorów jest dosyć łatwy oprócz klasztoru Rochefort.
          W Westvletteren tez moze byc ciezko zwiedzic wnetrze klasztoru i browar, dostepne jest tylko centrum wycieczkowe. Ale za to piwko - mistrzostwo swiata, wszystkie 3 rodzaje, Blonde , 8 , i 12 .

          may napisał(a)
          Powodzenia i oczywiście nie zapomnij o etykietach .
          Piwa z Westvletteren niestety nie maja etykiet, tylko kapsle w roznych kolorach

          Jeszcze sznurek do fajnej strony o piwach Trapistow - ostatnio sie na stronie pozmienialo, jest stara i nowa wersja.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Opisy przybrowarnych knajpek w Westmalle sa w tym watku . Chociaz widze ze nie macie w planach ale tez warto odwiedzic, szczegolnie ze to chyba najblizszy browar Trapistow jadac od strony Polski. Nie wiem jak z noclegami bo kimalem w moim domku na 4 kolach i to pod sama knajpa
            W Westvletteren jest przybrowarna kafejka de Vreede. W samym klasztorze mozna kupic piwo na skrzynki, nie zawsze sa wszystkie rodzaje a czasem nawet nie ma wcale. Za to w de Vreede (pare krokow od klasztoru) zawsze jak przejezdzalem to mieli wszystkie gatunki tylko troche drozej. No ale nie trzeba kupowac od razu calej kraty tylko sa 6-paki.

            W Chimay kiedys byl Perlyfan wiec na pewno ma info z 1 reki.
            Last edited by lzkamil; 18-01-2005, 12:13.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • KULI
              ********
              • 10-2002
              • 197

              #7
              Dzięki bardzo lzkamil za info, z tym kimaniem to póki co też mamy podbny plan, ale jakby ktoś coś znał taniego albo jakieś pole namiotowe to może sprawdzimy. Westmalle niestety jest na górze Belgii a my postanowiliśmy ruszyć dołem i zacząć od Orval'a (Sulfur ma do niego słabość)

              Comment

              • Piotras
                Senior
                • 08-2003
                • 307

                #8
                Chlopaki namioty w styczniu??? element hardcoru i bardzo dobrze. Mam spis shchronisk mlodziezowych z 99 (wiec ceny jescze nie w euro).W tych miasteczkach z browarami (mapka) wyglada ze niestety żadnych nie ma, są zas w nie dalekich miejscowosciach wiec nie wiem czy pisac wam adresy.W necie szukajcie pod 'Vlaamse Jeugdherbergcentrale"(schroniska na polnocy) i "Les Auberges de Jeunesse" na poludniu.Powodzenia

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  W razie czego, na pw, mogę podać namiar na człowieka, który organizuje wyjazdy na zwiedzanie browarów w Walonii. Tutaj nie będę siał reklamy. Tylko, że to nie jest takie hop-siup.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #10
                    Panowie Sulfur i Kuli, jeszcze mi sie przypomniala jedna miejscowka warta odwiedzenia. W Oostvletteren na glownym skrzyzowaniu drog, pare km od Westvletteren, jest fajna knajpka t'Molenhof (Wiatrak), rzeczywiscie stoi pod samym wiatrakiem. Z kija Stella i olbrzymi wybor butelkowych klasztorniakow, nie tylko trapistowskich. Tez kiedys kimalem w samochodzie na parkingu obok. Bardzo sympatyczny gospodarz Pascal zawsze mi daje kilka rodzajow trudno dostepnych okolicznych piw. Kiedys mu przywiozlem polska wodke, innym razem przywiozlem paczke z paroma Lodzkimi Porterami i Noteckimi. Niestety nikogo nie bylo to zostawilem pod uchylona zaluzja drzwi wejsciowych za zalomem sciany. Mam nadzieje ze Pascal odebral Mysle ze on by byl dobra osoba do zapytania na miejscu o noclegi w okolicy.

                    Na piwne zakupy polecam odcinek drogi Poperinge-Steenvoorde. Popatrzcie na www.viamichelin.com Jadac od strony Poperinge w kier. granicy francuskiej po prawej str. pierwszy sklep z pelnym wypasem lokalnych piw. Kawalek dalej nastepny na samej granicy belgijsko-francuskiej w l'Abeele. Jeszcze dalej, juz we Francji zaraz za autostrada A25, na obwodnicy Steenvoorde kilka marketow z duzym wyborem piw, w tym pare francuskich ktorych moze nie byc po stronie belgijskiej (rozne rodzaje z St Sylvestre, Jenlain, pare innych biere de garde i nie tylko). Jakbyscie mieli czas to do samego browaru St Sylvestre tez mozna podskoczyc bo to pare krokow. Jak jedyny raz przejezdzalem przez to miasteczko to browar niestety byl zamkniety i przybrowarny sklep tez. Jak jeszcze chcecie jakies namiary to pytajcie, moze bede cos wiedzial.
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • KULI
                      ********
                      • 10-2002
                      • 197

                      #11
                      Spokojnie wyjazd dopiero na lato (onośnie namiotu) , ale pomysł się narodził teraz, a już też o urlopie trzeba myśleć, no i ogólnie jesteśmy typami "planistów" . Poza tym tematy z browaru nie giną, więc informacje niech się zbierają, nie raz go jeszcze odświeżymy)

                      Comment

                      • sulfur
                        Member
                        • 12-2002
                        • 95

                        #12
                        Dzięki chłopaki za ciekawe informacje. Szczególnie Izkamil- aż miło czytać Już sobie wyobrażam te miejsca...
                        A tak na margineśie, czy komunikacja z Belgami w języku angielskim to raczej abstrakcja czy jakoś ujdzie

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Z wiekszoscia spotkanych spoko idzie sie dogadac a ze wspomnianym Pascalem jeszcze lepiej!
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • perłyfan
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 1244

                            #14
                            Przepraszam jeśli już to gdzies było, ale ciekwaa strona w temacie - http://shop.belgianshop.com/index.html
                            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Knajpa w Westvleteren ma swoją stronę - http://www.indevrede.be/languagee/index.htm.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎