Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Piwna, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Ekstrakt 12,6 , alkohol 5,4%., butelka 0,33.
    Barwa żółtopomarańczowa, piana niezbyt obfita.
    Zapach klasyczny, nieco kwiatowy.
    Smak trochę kłóci się z zapachem, bo dominuje goryczka, która dość skutecznie tłumi inne smaki. Przebija się umiarkowana, ale raczej ostra kwaskowość. S łabo wyczuwalne nuty cynamonowe.
    Niestety na zbliżeniu etykiety aparat nie chciał ustawić ostrości.
    Attached Files

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółty, odpowiedni, całkowicie mętne. [4.5]
      Piana: Na 2 cm, oczka nierównomierne, między drobniutkimi występują większe. Znikła samoistnie po paru minutach do dziurawego kożuszka i grubszej obręczy przy szkle. [2.5]
      Zapach: Mocny, czuć go nawet gdy szklanka stoi 20 cm od nosa. Ale niestety nie jest to pozytywne wrażenie, gdyż czujemy się jak w wilgotnej piwnicy pełnej zatęchłego zboża, lub nad brudnym stawem ze śmierdzącym mułem przy brzegu. Lepiej nie wąchać. [1]
      Smak: Niestety, w tym przypadku zapach przenosi się do smaku i w pierwszej chwili czułem jakbym łyknął wody z dna mocno zamulonego stawu. Po chwili na szczęście to wrażenie mija i dochodzą do kubków smakowych tak kwaskowe nuty owocowe, jak i słodkawy posmak lekko przejrzałych bananów a w tle pojawia się ciut cynamonu. To jednak drugie wrażenie, którego po pierwszym niektórzy co wrażliwsi konsumenci mogą nie doczekać z powodu odruchu zwrotnego. [3]
      Wysycenie: Tu akurat bez zarzutu, jest w sam raz. [5]
      Opakowanie: Firmowa szklanka do pszenicy, podkładka czyli wszystko ok. [5]
      Uwagi: Ostrzeżenie dla posiadaczy wrażliwych nosów: absolutnie nie brać głębokich niuchów! Może gdyby wyeliminować mułowo - szambowe wrażenia była by to dobra pszenica ale na razie nie polecam.
      Pite lane w browarze. 9 zł

      Moja ocena: [2.525]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4552

        #4
        Wersja lana. Nie jest upite, piana znikła nim zrobiłem fotkę.
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnożółty, mętny, OK. [4]
          Piana: Biała, wysoka, drobna i sztywna. [4.5]
          Zapach: Dominuje banan, nieco słodu i "kurzu pszenicznego" , brakuje mi trochę reszty... [3.5]
          Smak: Drożdże, łagodny słód, lekki banan, nie wyczuwam grejpfrutów ani goździków. Generalnie całkiem smaczne, aksamitne. [3.5]
          Wysycenie: Jak na pszenicę - średnie, jak na browar restauracyjny - wysokie. [4]
          Opakowanie: Na wynos w bączku z ogólnobrowarową kalkomanią-etykietą, zszywaczowa banderolka z rodzajem piwa, goły kapsel. Na miejscu - firmowa pszeniczna szklanica, wafelek też. Daje spokojnie radę, choć są lepsi . [4]
          Uwagi: Oceniałem wersję butelkową, pitą dwie godziny po beczkowej. Moim zdaniem to całkiem sympatyczne, smaczne piwo na letnie wieczory na Piwnej...

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Dobrze zbalansowane, nie przechylone w żadną ze stron goździkowo-bananowej dwójcy. Tak jak lubię niezbyt kwaskowate, raczej pełne niż orzeźwiające.
            Warto było odstąpić od niepicia pszenic poza letnim sezonem

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoto - bursztyn, mętny, stylowy. [5]
              Piana: Za niska, szybko opada, nie oblepia szkła. [2]
              Zapach: Przyjemne banany, na drugim planie lekkie goździki, zbożowość pszeniczna, trochę chlebowa. Przebija się piwnica, trochę stęchlizna. [3]
              Smak: W smaku jest genialne. Banany i goździki fajnie zrównoważone, początkowo słodkawe, po chwili kontrowane kwaskowością. Nuty zbożowe bardzo wyraźne. Gęste, ale bardzo orzeźwiające. Bardzo mi smakowało. [5]
              Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
              Opakowanie: Pite w browarze. [5]
              Uwagi: Słaby aromat i piana, ale jeśli chodzi o smak to bardzo stylowe i jednocześnie ciekawe.

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎