Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Williams Brothers, Ebulum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Williams Brothers, Ebulum

    Ciemne ale z dodatkiem czarnego bzu, woskownicy i prażonego owsa, podobno warzone już w IX wieku przez walijskich druidów. Butelka 0.33 l, alk. 6.5%

    Kolor: czarny z rubinowymi przebłyskami, nieprzejrzysty
    Piana: ładna, beżowa, dość trwała
    Wysycenie: ok
    Zapach: palony słód i zioła z nutką bzu
    Smak: palony słód z akcentem czekoladowym wsparty posmakiem bzu, na finiszu lekka ziołowa goryczka, treściwe
    Dobre piwo
    Attached Files
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Zapach. Prażony słód, kawa zbożowa, głębiej gorzka czekolada ale i owocowa (nie wiem jak pachnie i smakuje czarny bez) i karmelowa słodycz.
    Piana beżowa, dość gęsta, średnio trwała i średnio wysoka.
    Gaz podszczypuje.
    Kolor. Naprawdę ciemne, wydaje się czarne, dopiero światło daje przebłyski w kolorze czerwonego wina.
    Smak złożony, każdy łyk wydaje się inny. I słód z owocowym tłem, i moment prażonego słodu, a nadrzędnie wytrawność z delikatną cytrynowo-pieprzową i chmielową, oczywiście, goryczką, co pozostaje w posmaku. Różne konfiguracje tych smaków.
    Zdecydowanie dobre.

    Ps. W składzie "bog myrtle". Przetłumaczyło mi to jako mirt bagienny. To chyba ta woskownica.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi

      Ps. W składzie "bog myrtle". Przetłumaczyło mi to jako mirt bagienny. To chyba ta woskownica.
      Tak to jest to. Woskownica europejska wg. wikipedii: to roślina aromatyczna, w okresie wczesnośredniowiecznym powszechnie stosowana w piwowarstwie w Europie północno-zachodniej.

      Czarnego bzu jest 1,5%.

      Aromat - paloność, nawet ciut popiołowa, w tle ciut owoców. Powonieniem wyobraźnie wyczuwam ten bez
      Piana - umiarkowana, kremowa, gęsta
      Barwa - smołowata, praktycznie nieprzejrzysta
      Wysycenie - niewysokie, ale musujące i przyjemnie szczypiące
      Smak - słodowy, palony (ale nie wędzony), gorzka czekolada, lekkie ale specyficzne lekko cierpkie owoce, na ecie wspomnieli o winie i coś w tym jest, wszystko harmonijnie zbalansowane i pomimo zdecydowanego smaku gładkie. Wysycenie plus alkohol dają przyjemny rozgrzewający efekt.
      Treściwość - pełne

      Kolejny wynalazek od braci Williams, który najbardziej mi smakuje. Ciekawe, oryginalne. Myślę, że warto.

      Z wrocławskiej Drink-Hali.

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        #4
        Piana: Obfita, drobna szybko się dziurawiąca do dużych pęcherzy jasnobrązowa piana.
        Kolor: Czarne, pod światło ciemno rubinowe, klarowne.
        Aromat: Czekoladowy, orzeźwiający cytrusowy (ale nie do końca) kwiatowy, zapewne tak ma pachnieć owy czarny bez, dość orzeźwiający przyjemny aromat.
        Smak: Piwo jest dość słodkie, i lekko kwaskowate, nuty palone są na pierwszym planie, dalej taka czekoladowa słodycz i orzeźwiający bez, który sprawia wrażenie, że piwo jest lżejsze aniżeli jest w rzeczywistości, oraz jest lekko cierpkie. Wysycenie dość wysokie i wyczuwalne na języku, w odczuciu szorstkie. Goryczka niska.

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #5
          Wygląd: Czarne, nieprzejrzyste [5]
          Piana: Kremowa, niezbyt wysoka jednak drobnopęcherzykowa i dość trwała, oblepia szkło [4]
          Zapach: Mimo że jest nawet chłodne to czuć troche alkoholowość, palony słód. (Niestety nie wiem jak pachnie bez , jednak jak zapytałem mamuśki czy wyczuwa go tam, to powiedziała że nawet troche pachnie bzem.) [4]
          Smak: Słodowe, czuć paloność, i goryczkę która jest trochę ziołowa jednak niezbyt intensywna, oprócz tego tak jak w aromacie wychodzi trochę alkohol. Mimo wszystko piwo jest bardzo gładkie,
          przechodzi przez gardło prawie niezauważalnie tak że można by pić litrami [4.5]
          Wysycenie: Niskie, przez to pije się mi bardzo lekko [5]
          Opakowanie: Mi się podoba, kapsel browaru też niczego sobie. [4.5]
          Uwagi: Naprawdę przyjemnie pije się to piwko, polecam każdemu który jeszcze nie pił
          Last edited by Pess09; 22-11-2014, 19:11.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎