Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie Pale Ale Belgijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    To weźcie wykupcie dla mnie. Nie dam rady teraz wyskoczyć do stolycy.

    Comment

    • dori
      Senior
      • 10-2004
      • 320

      Cieszę się, że Wam smakuje, sama mam jeszcze kilka butelek do degustacji.
      Dobre wiadomości są takie, że właśnie warzę Belgian Pale Ale według tej samej receptury w brewpubie w Hanoverze http://www.meiers-lebenslust.de/

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Dzisiejszą wiadomość trzeba uczcić otwarciem butelki.

        Piana obfita, pije się nadal smakowicie, jakby więcej w zapachu było owocowych zapachów.

        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Wczoraj porównałem bezpośrednio BPA i lwóweckiego Belga. Co ciekawe, bardziej owocowy, głębszy w smaku i ogólnie lepszy okazał się BPA! Mistrzowskie piwo!
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dori Wyświetlenie odpowiedzi
            Cieszę się, że Wam smakuje, sama mam jeszcze kilka butelek do degustacji.
            Dobre wiadomości są takie, że właśnie warzę Belgian Pale Ale według tej samej receptury w brewpubie w Hanoverze http://www.meiers-lebenslust.de/
            Oj smakuje, smakuje! Ja mam jeszcze 5 butelek i to będzie naprawdę koniec bo w wiadomym sklepie przy pewnej stacji metra już się skończyło na amen. Dori, super, że znów warzysz tylko czemu tak daleko...?

            Comment

            • Czik
              Member
              • 09-2010
              • 33

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Oj smakuje, smakuje! Ja mam jeszcze 5 butelek i to będzie naprawdę koniec bo w wiadomym sklepie przy pewnej stacji metra już się skończyło na amen. Dori, super, że znów warzysz tylko czemu tak daleko...?
              A to tragiczna wiadomość, bo na wymianę piwną zamierzałem w ramach ciekawostki wziąć jedną butelkę. Dasz się może nakłonić do oddania którejś ze swoich ?

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                Zależy czy doczekają (rozumiem że chodzi o Zlot?) i na co chcesz się wymienić.

                Comment

                • Czik
                  Member
                  • 09-2010
                  • 33

                  Nie, nie chodzi niestety o zlot - jadę do Pragi i zaobiecałem się tam komuś przywieźć trochę perełek polskiego piwowarstwa .

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    Właśnie wypijam ostatnią butelkę z datą 26.05.2011.
                    PIwo moim zdaniem zyskało na smaku. Bardzo obfita piana pozostaje grubym osadem i oblepia nieźle szkło.
                    Trochę straciło na klarowności.
                    Przyjemny słodowo-suszonoowocowy zapach.
                    Pysznie gładki smak. Bez mocnych akcentów. delikatnie owocowo-kawowy.
                    Szkoda, ze to już ostanie.

                    Kto ma, niech jeszcze trochę potrzyma i zda relację
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi

                      Kto ma, niech jeszcze trochę potrzyma i zda relację
                      Trzeba zobaczyć, może jest w sklepie
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Trzeba zobaczyć, może jest w sklepie
                        No niestety już nie ma. Ale może jeszcze PINTA z datą lutową jest
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          No niestety już nie ma. Ale może jeszcze PINTA z datą lutową jest
                          Ojej - a w maju jadąc na FDP mówili, że jeszcze sporo zostało...
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ojej - a w maju jadąc na FDP mówili, że jeszcze sporo zostało...
                            Był jeszcze w lipcu, z 10 spokojnie wtedy wypiłem...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              Egzemplarz przeleżakowany 21 miesięcy.

                              Barwa - głęboko bursztynowa, delikatnie mętna.
                              Piana - po nalaniu gęsta, obfita i drobna. Zadziwiająco trwała, pozostawiająca ślady na szkle.
                              Zapach - początkowo owoce plus drożdże. Po ogrzaniu wyczuwalny aceton czyli oznaka utlenienia się piwa.
                              Smak - lekko owocowy, trochę suchy, bez żadnych nieprzyjemnych posmaków. Lekkie, zbalansowane, wręcz sesyjne piwo. Niewątpliwie straciło swą złożoność ale to zadziwiające, że nadal jest w całkiem niezłej formie.
                              Nasycenie - po nalaniu bąbelki przepięknie w swej masie unosiły się w górę pokala. Jak na ejla stosunkowo wysokie. Niebywała rzecz dla tak wyleżakowanego górniaka.

                              Wydaje mi się, że to piwo osiągnęło maksimum swoich możliwości jeśli chodzi o trwałość. Acetonowe akcenty w zapachu oznaczają kres wytrzymałości. To moja ostatnia butelka i oddaję ukłony temu piwu i jej autorce Dorocie Chrapek. Wspaniała robota!
                              Attached Files
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Dziś z okazji premiery piwa Dori z Pracowni Piwa postanowiłem otworzyć oryginał.

                                piana: drobna, gęsta, obfita, opada do cienkiej warstwy,
                                kolor: idealnie klarowne,
                                zapach: słodowy, ciemne słody, słodki, karmelowy,
                                smak: pierwszy łyk to lekka wodnistość i lekka kwaskowość ale nie kwaśność, wytrawne, dobrze wyczuwalna goryczka, później język się przwyczaja i czuć dobrą goryczkę, lekko cierpkie,

                                Na dnie butelko spory osad. Piwo jak najbardziej jeszcze dobre i smaczne, chce się brać kolejny łyk.

                                No to teraz czekamy na oceny Dori.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎