Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus, Senojo Vilniaus Tamsusis / Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #16
    Piwo o aromacie toffi, takież samo w smaku.
    Tu dochodzi jeszcze karmel oraz orzechy.
    Wysycenie niskie. Piana kiepska, opadła szybko i zostawiła mizerne ślady po sobie.
    Chyba jest znów nowa etykieta. Piwo jest z datą do 11.05.2014.
    Attached Files

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4326

      #17
      A jakaś ocena?
      Dla mnie piwa wileńskie z tej serii generalnie są nieciekawe.

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        A jakaś ocena?
        Dla mnie piwa wileńskie z tej serii generalnie są nieciekawe.
        Chciałem tylko zaznaczyć nową etykietę, ale dobrze... będzie ocena.

        Barwa: Brązowa, piwo jest klarowne.
        Piana: Słaba. Najgorsza jest szybkość opadania. Kożuszka na finiszu właściwie nie ma, natomiast są subtelne ślady na szkle.
        Zapach: Cukierki toffi.
        Smak: Też toffi, ale i też coś co można kupić tanio w Kauflandzie: mianowicie orzeszki w karmelu. Piwo nie jest złe, tylko trochę za słodkie. Żadnych wad tu nie ma.

        No i moja ocena dla Prusaka.
        W skali browar.biz daję 3.7 punktów.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4326

          #19
          Zgoda, za słodkie. Zależy, czy uznać to za wadę. Teoretycznie nie... W tych piwach, także w ciemnym, pamiętam, taką dziwną apteczną ziołowość.

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #20
            Piwo, które bardzo polubiłem w czasach przedkraftowych i nadal czuję do niego sentyment. Jakiś czas temu dostałem litrowe w plastikowej butelce i otworzyłem miesiąc po przekroczeniu terminu ważności. Po odkręceniu uderza chlebowo-miodowy zapach z masełkiem charakterystycznym dla wileńskich piw . Kolor brunatny, piany praktycznie brak (może to wpływ opakowania - niedługo porównam ze szkła ), wysycenie średnie, optymalne. Nadal smakuje dobrze: mocno karmelowo, wyraźnie fenolowo (przyprawy, goździki, pierniki). Starowileńskie robi się w większych ilościach trochę mdłe, jak ktoś ma zamiar od razu wypić całą butelkę. Jednak z chęcią wypiję małe ciemne za każdym razem jak będę tylko miał okazję, a już na pewno skuszę się na wersję wzmocnioną korzenną

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #21
              Właśnie wypiłem ze szklanej butelki (termin ważności był do 04.04.16). Zapach słodki chlebowo-miodowy (można wyczuć zarówno aromaty ciemnych, jak i jasnych miodów), po nalaniu ładna warstwa gruboziarnistej piany, która za chwilę znika i totalnie nic po niej nie zostaje ani na szkle, ani na powierzchni piwa, więc można je pomylić z whisky z colą
              Więc w porównaniu do PET-a nieco lepsza piana, ale wysycenie podobne - na mój gust całkiem OK. Natomiast zawiodłem się na smaku: z początku orzeźwiające, maślane, karmelowo-palone, później pojawiają się nuty popiołu i takie, które kojarzę z koźlakiem, jednak końcówka wykrzywia - zamiast przypraw jest goryczkowa łodyżka i mało intensywny, ale długi posmak bimbrowy/rumowy/rozpuszczalnikowy...

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6141

                #22
                Z ciekawością podszedłem do tematu bo jeszcze tego piwa nie widziałem wcześniej.

                Piana - dużo na starcie potem na dłużej grubsza warstewka.
                Lacing - nie za dużo.
                Gaz - średni.
                Barwa - powiedzmy brązowy bursztyn.
                Aromat - ciemna owocowość i karmel.
                Smak - ciemna owocowość, słodkawo palona karmelowość.
                Goryczka - lekko palona nie za duża.

                W sumie jako zwyczajny ciemniaczek może być ale żeby się chciało jeszcze to raczej nie
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎