Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Peja, Peja Pilsener / Pećko Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Peja, Peja Pilsener / Pećko Export

    Nad "e" powinny być po dwie kropki ale nie mam takiej możliwości.Butelka 0,33 ,ekstrakt 11,5% ,alkohol 4,8%.Dość długo zastanawiałem się czy pisać o tym piwie bo nie wiedziałem skąd jest.Na etykiecie nie ma informacji o browarze i pochodzeniu.Dostałem z trzeciej ręki i w końcu uzyskałem informację,że pochodzi z miasta Peć/nazwa serbska nie pamiętam albańskiej/ w Kosowie w Serbii/jak na razie/.Przejdę do rzeczy:Piana dość gęsta ale niezbyt obfita,barwa słomkowo-cytrynowa.W smaku delikatnie kwaskowate o owocowej pomarańczowo-cytrynowej nucie,niemal bez goryczki.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Zapomniałem napisać,że napisy na etykiecie są po albańsku i jest tu stwierdzenie,że jest to najlepsze piwo z Kosowa.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Odp: Birre e Pejes

      kloss napisał(a)
      Dostałem z trzeciej ręki i w końcu uzyskałem informację,że pochodzi z miasta Peć/nazwa serbska nie pamiętam albańskiej/ w Kosowie w Serbii/jak na razie/.
      po serbsku Peć, po albańsku Pejes, browar niedawno ponownie otwarty, w czasie konfliktu zamknięty
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Dzięki za pomoc.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Dopiero teraz zauważyłem,że "Birre e peies"/w wersji ekstra/ jest umieszczone w "Wielkiej Księdze Piw Świata".Oczywiście inna butelka i etykieta i ze względów politycznych brak napisów cyrylicą.

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Kupione na stacji benzynowej w Prizren w Kosowie, chyba za 0.5E za 0.33 l flaszkę, moje miało 11% ekstr. i 4% alk. Pełna nazwa Birre e Pejes Pilsner. Nie wiem czy to to samo piwo, na razie nie zakładam nowego tematu.
            Kolor złocisty, sztywna i średniotrwała piana, mocno nagazowane.
            Zapach lekki, chmielowy. Smak goryczkowy, delikatny, trochę płaski ale nie wodnisty.
            Opakowanie - brązowa flaszka, proste etykietki.
            Ocena 3+
            Last edited by lzkamil; 05-08-2005, 17:36.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Jedyne obecnie piwo w Kosowie. mozna je było dostac w barach w Skodrze za ok 100 leka lub na miejscu w Pecu za 0.5 euro + drugie 0,5 euro kaucji za butelkę.
              Piana jak na zdjęciu, bardzi dobra, zwarta, długo się utrzymywała. w smaku orzeżwiające, pełne, dobrze nachmielone. Jak dla mnie jedno z lepszych piw pitych na urlopie, polecam.
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Alk. 4% eks. 11%:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • jwojtynski
                  Member
                  • 12-2005
                  • 88

                  #9
                  ciekawostka - rzeczone piwo występuje też z identyczną etykietą w języku serbskim, pod nazwą "Pecko"

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jwojtynski Wyświetlenie odpowiedzi
                    ciekawostka - rzeczone piwo występuje też z identyczną etykietą w języku serbskim, pod nazwą "Pecko"
                    a właściwie Pećko
                    Attached Files

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #11
                      w takim razie trza by zmienić nazwę piwa na forum, tyle że pojawia się problem z dwujęzyczną nazwą browaru; może więc coś takiego: Birra Peja / Pećko, Pilsener / Export
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        w takim razie trza by zmienić nazwę piwa na forum, tyle że pojawia się problem z dwujęzyczną nazwą browaru; może więc coś takiego: Birra Peja / Pećko, Pilsener / Export
                        Nazwy browaru bym nie ruszał bo obecnie w albańskim Peću czyli Peji własnie taki szyld wisi. Serbska (a może czarnogórska?) wersja jest robiona poza granice samego Kosowa lub dla serbskich enklaw.
                        Proponowałbym do obecnej nazwy piwa dodać serbską (chyba wersje) - Birra Peja/Pećko Pivo

                        Teraz zauwazyłem, na albańskiej wersji na dole etykiety jest napisane: Kosova's finest beer, na serbskiej High Quality Beer
                        Last edited by becik; 03-09-2009, 08:55.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #13
                          a może tak Birra Peja, Peja Pilsener / Pećko Export (zgodnie z tym co stoi na etykietach - no bo Birra Peja to nazwa browaru, a Peja Pilsener nazwa piwa)
                          Last edited by Sokół83; 03-09-2009, 08:59.
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            ja swój "egzemplarz" kupiłem w Czarnogórze

                            Comment

                            • danio_145
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 723

                              #15
                              Różnica jest też taka, że na Pećko jest goły kapsel.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎