Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Proszę o aktualizację linka do browaru Staročeský pivovárek (Dobruška):


    Dotyczy mapy: Czechy - browary (132) - v.1.19

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Chcesz i masz.
      Przy okazji zauważyłem, że wciąż wśród działających miałem "Pivo z Letohradku", a przecież tam już nie warzą tylko przywożą z Kozlovic czy też Stramberka? Pikopivovarek wylądował w grupie z czerwonym krzyżykiem.
      Tym samym działających browarów jest tam 131.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Kurde, jeszcze kilka tygodni temu ten serwis wyszukujący firmy w Czechach korzystał z fajnych cyfrowych map, które po przybliżeniu pokazywały nam komputerową wersję papierowych map SHOCart. A było to o tyle ciekawe, że w miastach naniesione były trasy linii autobusowych. Wszystko było dobrze, ale do czasu. Patrzę wczoraj, a tu zmienili mapy na te z google maps, no toż k... m...!! Może ktoś kojarzy te poprzednie mapy i wie gdzie je można jeszcze spotkać w sieci?
        Wyglądało to tak - ostatni obrazek na dole po lewej.
        Last edited by Pendragon; 17-08-2010, 20:09.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          Związek Browarów Austrii przygotował mapę wszystkich browarów (Brauereien) i browarów restauracyjnych (Gasthausbrauereien) w Austrii. Stan na czerwiec 2010, ale podobno mapa, jak i wszystkie inne dane ma być regularnie aktualizowana.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Postanowiłem ujawnić wiekopomne dzieło nad którym pracuję już 9 miesięcy MAPY CZESKICH PIWIARNI. Mimo, że jest nie ukończone uznałem, że czas na rozwiązanie Może mnie to zdopinguje do dokończenia, a w między czasie ktoś skorzysta. Podkreślam fakt długich prac nad mapami, w związku z czym nie są one jednolite, treść (i objętość) się rozwijała wraz z nowymi pomysłami. Początkowo zakresem objąłem mniejszą ilość miejscowości, później także te mniejsze.

            W trakcie prac zacząłem osobnym znaczkiem wyróżniać lokale wyróżniające się piwną ofertą w danym mieście. Jeszcze później inny kolor dałem dla knajp z dużą ilością nalewaków i rotacyjnymi piwami w nich. W związku z powyższym kraje (województwa), które robiłem na początku są bardziej ubogo zrobione. Będę do nich wracał podczas prac aktualizacyjnych, ale to za jakiś czas, raczej krótszy niż dłuższy. W większości map brakuje jeszcze opisów co dany kolor oznacza, więc podaję legendę:

            błękitne - minibrowary i knajpy przybrowarniane
            niebieskie - nalewaki z piwami kilku browarów
            zielone - warte odwiedzenia (lokal wyróżnia się na tle innych w mieście ilością lub jakością piw)
            żółte - pozostałe lokale
            czerwone - dokładnej lokalizacja nieznana
            bez kropki - niepewny asortyment (jakieś niekoncernowe piwo było tam w latach 2008-9)
            pogrubiona nazwa piwa (w chmurce) - podstawowe piwo w lokalu, dużo się go tam pije

            Map jest 14, każda na osoby kraj, czyli województwo. W niektórych przypadkach, gdy liczba lokali przekroczyła 200, istnieje druga strona. Należy w takim przypadku przewinąć listę po lewej do końca i kliknąć w link oznaczony 2. Tak jest w przypadku np. Hradca Kralove, Brna czy Czeskich Budejovic których lokali nie widać od razu po uruchomieniu mapy. Tak to już Google Maps sobie wymyśliło.

            Mapa nr 12 (Usti nad Labem) jest niedokończona, 13 i 14 nawet nie zaczęta. Podaję do nich linki jednak już teraz, by wszystko było w jednym miejscu. Linki do tych map będzie też można znaleźć w mojej sygnaturce, pod każdą moją wypowiedzią na forum.

            Oczywiście zachęcam do informowania mnie o zauważonych błędach oraz o zmianie asortymentu lokalu, czy też jego lokalizacji. Moje źródło to strona beerborec.cz i niekiedy obserwacje własne.

            I jeszcze kilka słów o podstawowym założeniu - to są mapy z lokalami gdzie podaje się beczkowe piwo z małych i średnich browarów (są też oczywiście te restauracyjne).
            Nie interesowały mnie miejsca gdzie nalewają PU, Staropramena, Gambrinusa, Kozla, Budvara, Radegasta, Ostravara... Sam nie wiem po co zaznaczałem Krusovice, pewnie z sentymentu Niekiedy wspominam o tych piwach, gdy w danym miejscu jest także inne, ciekawsze piwo. Omijałem lokale co do których brak wiedzy o aktualnym asortymencie - gdy zaczynałem prace brałem pod uwagę asortyment w roku 2009, obecnie oczywiście w 2010. Przy czym jeszcze raz zaznaczam, pod tym względem pierwsze mapy wymagają już aktualizacji.

            UWAGA - te mapy objęte są prawem autorskim na licencji beerware - każdy kto z nich efektywnie skorzysta winien jest mi co najmniej 2 piwa, najlepiej czeskie

            01 Liberecky K.

            02 Kralove-Hradecky K.

            03 Pardubicky K.

            04 Olomoucky K.

            05 Moravskoslezsky K.

            06 Zlinsky K.

            07 Jihomoravsky K.

            08 Kraj Vysocina

            09 Jihocesky K.

            10 Plzensky K.

            11 Karlovarsky K.

            12 Ustecky K.

            13 Stredocesky K.

            14 Praha
            Last edited by Pendragon; 18-09-2010, 17:11.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              Na wszystkie wędzonki świata! Człowieku, jesteś NIEMOŻLIWY!
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                Dzieło zarówno wiekopomne jak i karkołomne. Trzymam kciuki !
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  UWAGA - te mapy objęte są prawem autorskim na licencji beerware - każdy kto z nich efektywnie skorzysta winien jest mi co najmniej 2 piwa, najlepiej czeskie
                  Już za sam fakt stworzenia takich map należą Ci się piwa. Ale na razie wypiję Twoje zdrowie

                  Comment

                  • bastion
                    PremiumUżytkownik
                    • 10-2006
                    • 1117

                    Jestem pod wrażeniem, tej benedyktyńskiej wręcz pracy.
                    Teraz można w ciemno jeździć na piwo do Czech.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Wczoraj była leniwa niedziela, chciałem trochę odpocząć od tych całych Czech, więc dla urozmaicenia uaktualniłem mapy trzech niemieckich landów - Turyngii, Saksonii Anhalt i Szlezwiku Holsztynu. Kolejne aktualizacje w drodze. Z góry mówię, że nie wiem, kiedy ruszę na dobre z Bawarią
                      Last edited by Pendragon; 20-09-2010, 11:51.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Co prawda założyłem dla tej sprawy osobny wątek, ale i tu warto zaznaczyć, że stworzyłem (a właściwie tworzę) mapę polskich piwiarni. Na razie obejmuje ona Polskę północną:


                        Jest też dostępna z mojej sygnaturki.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Mapa gotowa. Bawcie się nią i dawajcie znak co jest źle.
                          Oczywiście będę dbać o aktualizacje.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mapa gotowa. (...).
                            Celowo ominąłeś Polskę północno-wschodnią, m.in. Olsztyn, Ciechanów, Łomże?
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Coś ci się chyba źle załadowało. Mapa jest w 3 częściach, ale akurat te rejony są na stronie pierwszej, więc nie bardzo rozumiem. O Łomży to nic (w miarę aktualnego) nie znalazłem, ale w Ciechanowie a zwłaszcza Olsztynie kilka punktów przecież jest.
                              Last edited by Pendragon; 06-11-2010, 09:47.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • danhaj
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 619

                                Super mapa.
                                House of beer zaznaczyłbym jednak na zielono, to jeden z jaśniejszych punktów na piwnej mapie Krakowa.
                                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                                www.czechforum.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎